Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, akit nem...

Van itt olyan, akit nem segített a családja? Hogyan alakult az életük?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy nem tudtak segíteni, hanem “megúszós” alapon neveltek, “ridegtartásban”.

Amikor egyetemre mentem, igyekeztek a helyi egyetemre rábeszélni, olyan szakra, ami nem érdekel, mert akkor nem kell költöztetni természetesen nem akartak segíteni. Albérletbe mentem, akkor hirtelen a másik véglet lett, “púp” lettem a hátukon, ha hazamentem, mert rájöttek, hogy egy gyerekkel könnyebb otthon, mint kettõvel.

Egyetem után próbáltak hazacsalogatni, mert a diplomámmal el tudok hekyezkedni ott is, de haza már nem akartak engedni, mert felnõtt dolgozó ember ne a szüleinél lakjon. Nagyszülõk robbannak le, ha kerestek, csak amiatt, hogy be kéne vásárolni, kórházba kéne vinni a nagyszülõt, le kéne nyírni a füvet.

Nagyszüleim is csak akkor kerestak, ha meg kellett valamit csinálni, és kaptam a spanyol inkvizíciót, hogy hány éves vagyok, és miért nincs családom.

Áthelyeznének az anyacéghez a munkahelyemen, mindenkit csak a saját érdeke érdekel, hogy repülõre kell ülni, ha meglátogatnak, nem tudnak befogni dolgozni, nem lesznek együtt az unokákkal, tehát es NEKIK miért nem jó.


márc. 21. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mennék az anyacéghez. A család csak a véredet akarja szívni.
márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az élet eléd rakott egy lehetőséget, talán azt üzeni menekülj. Legalábbis én nem gondolkodnék.
márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem ennél gázabb volt. Kifejezetten sz*r, csóró családból jövök, ahol már alapból az egyetemet sem támogatták.


Érettségi után szereztem alja gyári melót, pár hónappal később elköltöztem egy albérleti szobába, amellett tanultam. Amúgy nyilván sokszor kb. alig volt mit ennem, nem sok mindent engedhettem meg magamnak, csak amikor már összejöttem a ma már férjemmel és ketten dolgoztunk. A családdal keg is szakítottam a kaocsolatot.


Most 30 évesen vannak gyerekeink, szép otthonunk, munkánk.

márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, irány külföld. Nem sok ilyen lehetőség jön, hogy "öledbe" hullik egy hasonló állásajánlat. Én most éppen külföldön keresek munkát és siralmas, örülj, hogy mehetsz. Ha nem jön be, hazajössz, de használd ki.
márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk nem tudom miert gondolod hogy pl a nagyszuloknek kene keresni az unokat. Szerintem inkabb pont forditva. Nyilvanvalo hogy te sem kerested oket, akkor miert is vagy felhaborodva hogy ok csak a funyirassal keresnek? Gondolom az orokseg az jol jonne ha hagynak rad valamit..
márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, a nagyszülők nem a kérdezőre hagyják, hanem annak a szüleire (akik - az elmondottakból legalábbis erre lehet következtetni - valószínű nem nyújtanák át tálcán a kérdezőnek, nem is kötelesek).

Amúgy ha semmiért sem keres, akkor fűnyírásért se keressen, akkor sem, ha a nagyszülőm.


Kérdező, Te pedig egy percig se gondolkodj, élj a lehetőséggel, és próbáld ki magad külföldön!

márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Vegrendelettel akar ra is hagyhatnak a kerdezore.

De ettol fuggetlenul kozvetlenul az mindenkepp az ove lesz egyszer a szulei altal. Ha megtartjak azert, ha eladjak es a szulok olyan dologra koltik ami megmarad akkor azert.


Ettol fuggetlenul tovabbra is azt mondom hogy teves ha azt gondolja a kerdezo hogy a nagyszuloknek kell keresni az unokat.

márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű, irány külföld, ragadd meg ezt a jó lehetőséget.
márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"miert gondolod hogy pl a nagyszuloknek kene keresni az unokat. Szerintem inkabb pont forditva"


??


Normál esetben mindkét fél keresi a másikat, ha a nagyszülőket annyiera érdekelné a sajàt unokájuk, ők is kereshetnék, csak nem teszik, mert nem érdekli őket, ez az igazsàg.


Ne csodálkozzunk màr, hogy ha egy nagyszülő le sem tojja az unokát, akkor nem kap vissza semmit cserébe. A szeretetért előbb tenni kell, nem a sült galambot várnim

márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt, 18 éves koromtól kb éljek meg ahogy tudok.


Most külföldön élek, dolgozom, könyvet írok, és ennyi. Megoldottam, bár nem volt egyszerű.

Ja, a segítségemre nem kell számítaniuk, persze.

márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!