Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen rossz/toxikus apával...

Milyen rossz/toxikus apával felnőni? Mi segített át azon, hogy míg másoknak jó apa-lánya kapcsolata van, addig nektek semmilyen/rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemtudom, hogy másnak is ilyen nehéz-e feldolgozni ezt a témát, de én már évek óta küszködök ezzel. Amikor ránézek mindig hányingerem és sírhatnékom van, eszembe jut mennyit kiabált anyával és velünk, mennyi veszekedés, rossz emlék köt hozzá.

Túl lehet ezen jutni?

16/L



febr. 24. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Fizikálisan? Igen. Költözz el, légy önnálló, és legyen low contact vagy no contact vele.

Dolgozz ezért.

Ha kell, menj koliba. Tegyél félre, keresd meg a saját pénzed.


Anyudat nem tudod függetleníteni tőle, de nem is neked kell. Felnőtt nő, a saját toxikus kapcsolatát naki kell megoldani.



Lelkileg nehezebb, ehhez terápia kellene. Igazából csak akkor fog igazából javulni, ha már napi szinten nem terrorizál, és objektívebben tudod nézni a helyzetet.

febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl...még pár év.
febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen hogy és hova költözzön szerencsétlen. Ne mondjatok már ekkora balgaságokat neki,.
febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

Mondom, alapozza meg az ònnálósodást.


16 évesen vállalhat diákmunkát, és van két éve megalapozni, hogy valahova koleszba el tudjon menni lakni egyetem alatt.

Vagy ha nem megy egyetemre, akkor meg azt, hogy valami munkahelye legyen, meg első havi lakbér.

febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
#3 én is 16 évesen költöztem otthonról, nem lehetetlen, ha annyira rossz neki menjen felnőtt haverhoz vagy valakihez, ennyi..:))
febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám ilyen volt, szerencsére sokat tanultam belőle és én pont az ellenkezője lettem.

Persze lelkileg nagyon megtört a rossz család, akik nem tudtak szeretni és ezt meg is mondták.

Még kamasz koromban eltűnt azóta nem érdeklődött felőlem.

Aminek én örülök.

Egyedül élek, tökéletes harmóniában most.

febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Nekem komplikált helyzetem volt, történetem. Nem a legrosszabb sztori de nem is jó.

Van akinek én sem tudok jelenleg még megbocsájtani, próbálkozok de ez nem olyan hogy parancsolni lehet az érzéseknek. Alapvetően is az érzésekhez mindenkinek joga van. Ha sír valaki nem mondhatod neki hogy ne sírj, ez semmiség. Mert neki nem az. Ez ilyen.

Átlendülni szerintem az idő segít egyrészt másrészt aminek én sem álltam még neki, de feldolgozni az érzéseket és az emlékeket.

febr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Kibírod még két éven át, mert 16 évesen NEM költözhetsz el, ugyanis kiskorú vagy.

Aztán jelentkezel egy messzi egyetemre, koli - vagy elmész dolgozni és utána költözöl pl társbérletbe többedmagaddal.


Ennyit tehetsz, és javaslok egy szakembert, aki segít az elengedésben.

febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Gimnáziumi kollégium is létezik, 16 évesen már simán lehet valaki koleszos.
febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 9-es, mert az úgy működik. 🤣 Nem tudom, tisztában vagy-e vele, de ilyesmihez a szülő aláírása kell.

Egy kiskorú nem megy "csak úgy" gimis koliba, ha anyu-apu nem írja alá az elismervényt, és a gyámügy ennél súlyosabb esetben sem tesz kiemelést vagy akármi.


Csak ennyi a helyzet, pontosan.

febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!