Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok ennyire féltékeny...

Miért vagyok ennyire féltékeny az unokatestvéremre?

Figyelt kérdés

Unokatestvér= anyám tesójának a lánya


Lényegében neki mindene megvolt kiskorába is meg most is, nekem nem.

Mindent alá tettek, nekem meg jó méteres kékeres...


Fillért fillérre rakok, hogy kitörlesszem a hitelem stb


Én segítek mamamnak 80 km ahogy tudok, ő ott van helyben 10 percre nem is látogatja. De ez nem baj.



Most beszéltem mamával, mert vittünk neki tegnap ennivalót, kiakarta fizetni ( 8 ezer lett volna. 10et akart adni) de vissza tettem neki a tv távirányító alá aztán most vette észre hogy miért nem vettem el)


Mondtam, hogy menjenek el szemüveget csináltatni majd kifizetem így szóba jött, hogy van neki félre téve szemüvegre de majd uncsim szülinapjára ad pénzt, mert most decemberben költöztek össze a vőlegényel ( 8 éve jegyesek) de hát nem esküsznek de azért az összeköltözésre " elindulni" csak ad valamit.


Még ha nem is így van,de nekem az esik rosszul, hogy amíg én azon malmozok( kinek mit hogy mennyit segítsek persze megköszöni meg amit főz azt elcsomagolja ha megyünk) a másik hereverézik nem csinál semmit a galamb meg belerepül a szájába.


Pedig most is azon panaszkodott mamam, hogy ott helyben az 5 ember közül egyik se ment el neki a gyógyszerért. Egyiknek nincs kedve, a másiknak nem szól, mert túlórázik a másik meg nem akar, emennek meg nem is szól.


ápr. 15. 12:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy madár vagy, ne is haragudj. Ha másik unokát tudja pénzzel tömni, nehogy màr te segítsd anyagilag meg fizesd a szemüvegét. Segíts neki, menj el patikába, bevásárolni de ennyi. Azt a pénzt inkább tedd félre!
ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem tudok elmenni, mert én messzebb vagyok és messzebb is leszek, mert mindjárt megyek vissza külföldre dolgozni. Kértem már az önkormányzattól segítséget ,de nem válaszoltak azóta se. Még mindig mamám az akit egyáltalán érdeklek a családban. Anyámnak is fontosabb a masfél éve pasijának a gyerekei akik velem egykorúak
ápr. 15. 13:02
 3/28 anonim ***** válasza:
39%

Külföldön dolgozol és gondolom nem sűrűn látogatsz haza. A mamádat is gondolom ritkán látogatod. Ez itt a baj!

Az, hogy néha hazajössz és akkor azalatt a rövid idő alatt próbálsz a mamádnak segíteni, ám ez sajnos nem elég... Értem én, hogy külföldön dolgozol és nem tudsz több időt vele tölteni.

Viszont, mivel te mindig messze vagy tőle, így a mamád inkább az uncsidnak próbál segíteni, mert ő közelebb van hozzá! Nehéz helyzet ez így.

ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%

Az időseknek inkább az számít, ki tölt velük több időt! Az uncsidat azért segíti jobban, mert ő több időt tölt vele, te meg nagyon távol vagy tőle.

Kedves tőled, hogy próbálod segíteni! Látszik, hogy jólelkű vagy!

ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, de épp azt írom, hogy NEM LÁTOGATJA, 2 éve nem volt nála, NEM SEGÍT NEKI.

Én a személyem hiányát próbálom azzal pótolni, hogy besegítek anyagilag, most is voltam nála kapálni , levágni a füvet, nagytakarítást megcsináltam persze nem egyszerre hanem ahogy ő kérte. Én nem tudok neki ugrani gyógyszerért sajnos, mert nem tartana semeddig.


Én azt is mondtam neki, hogy költözzön ide nyugodtan hiába dolgozok kint páromat nem zavarja. Mert mindenki úgy beszél róla otthon , mintha nyűg lenne, mert " megint megint megint neki kell menni, megint plusz el kell menni, mert elfelejtette múltkor, megint kétszer kell menni NEKI a gyógyszertárba, mert nem volt minden.

ápr. 15. 14:11
 6/28 A kérdező kommentje:

Egyébként ha lenne jogsim gyakorlatilag 40 perc lenne az út de sajnos nincs. Ha megyünk kérdezem kell-e valami, mert akkor mi elvisszük nem kell szólni, meg várni ennek annak amannak. De nem kell, mert a húst ő szokta, emezt meg ő szokta.

Anyámnak is adott 30 ezret azért hogy papának a sírját tegye rendbe ezt hetekig nem tette meg, a kertbe se ment el neki kapálni cserébe. Ez úgy nézett ki hogy mama felhívott elmegyünk-e neki segíteni megkapálni ( ő már nem tudja) elmentünk aztán mondtam neki, hogy papához kiakar-e menni meg rendbe tesszük . Ekkor mondta, hogy anyám megvolt vele bízva. Mikor anyám ezt megtudta akkor vigyorogva közölte, hogy hát de jó mert nem neki kell.

Uncsim nem hogy kapálni még az utcába se megy felé, a saját anyjához se mióta decemberben elköltözött pedig ha nem lakhatott volna otthon ingyen akkor most nem költözött volna.


Itt nem is a pénzről van szó csak nem értem , pedig én voltam olyan helyzetben mikor ezer ftom volt, mert nem kaptam munkát és anyám is csak annyit mondott, hogy hát neki sincs.


Mamám főz mindenkire egész héten ő meg annyit nem kap tőlük, hogy elmenjenek neki valamiért.

ápr. 15. 14:19
 7/28 anonim ***** válasza:
36%

A baj ott kezdődik hogy féltékeny vagy magad irod es irigy is.

Ezzel kezdj valamit , nem a miért a lényeg hogy megmagyarázod csúnya hozzáállásod. Ha szép , jó szíved lenne akkor örülnél más sikerének de úgy látszik ennek ellenkezője vagy.

Te bajod, tele van az ország irigyekkel, semmi jó vége nem lesz egy irigynek max ha valtoztatsz

ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban valaszoltam fennebb, de úgy tűnik olyan mamarol van szó aki különbséget tesz 2 unoka között.

Ez van, tqrts te is távolságot tőle mond hogy foglalt vagy. Nem kell foglalkozni vele ennyi

ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Azt eltudod árulni, hogy mire vagyok mégis úgy igazán irigy?


Nekem nettó 850 ezres fizumnak kint uncsimnak itthon 280 ezer

Nekik a ház sehol nincs, aludni, fürödni, főzni tudnak benne, ki van rágva a fal, szétjön a vályog, lóg a tömítés.

Se autó se semmi, . Nálunk a páromnak azért van, nekünk rendbe van a házam.


Tehát bocsi a csúnya hozzá állásért,de úgy gondolom azért a másiknak hozzám képest azért nincs sikere... Na ez ebben a megfogalmazásban viszont kva csúnya ..


Ha az írásokból neked más jött le akkor ahogy mondod teli van az ország hozzáa hasonlóval

ápr. 15. 14:35
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt a saját sikertelenséged miatt nem okolhatod az unokatesód. Neki jó módú szülei vannak és segítették. Amúgy ez lenne a normális. De te ezzel nem vagdalkozhatsz mert semmi közöd hozzá.

A másik a nagymamád. Azért vele is vigyázz. Mert én is imádom a nagymamámat de az öregek akik ráérnek egész nap, azt hiszik, hogy a rokonnak most azonnal meg kell csinálni amit kérnek. És ha az nem ugrik rögtön, csak 3 nap múlva mert van élete, akkor a távol élő rokon már ezt hallja hogy a Gizi bezzeg nem csinálja.

Szóval nem teljesen hiszem ezt el. Te ide jössz évente 10 napra, ők azért egész évben itt vannak.

Valaki csak felíratja azokat a gyógyszereket. Akkor ki csinálta eddig és most miért nem?

Lehet ám fizetni a szomszédnak vagy ismerősnek is hogy hozza ki a gyógyszertárból a cuccokat.

Én azt látom, hogy nagyon szar az anyagi helyzeted ezért haragszol az unokatesódra. Hazajössz párszor külföldről és akkor megváltod a világot. Csak te segítesz, akik itt élnek szarnak mindenre. Azért ezt nem hiszem el teljesen.

A nagymamád nem ok nèlkül ad pénzt az uncsitesónak. Biztos jár hozzá. Olyannak nem adna aki nem is jár hozzá.

Az irigykedéssel, a magad sajnálatával nem fogsz soha előrébb jutni hanem egy besavanyodott csóró leszel. Ha kevés a pénzed akkor ne sajnáld magad, hanem dolgozz többet vagy jobb fizuért. Ne mástól várd.

ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!