Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet egy ilyen sógornővel...

Mit lehet egy ilyen sógornővel csinálni? Mi baja van?

Figyelt kérdés

Mindig sápítozik, hogy neki senki sem segít, senki nem ad tanácsot amikor szüksége lenne rá.

Viszont itt van a következő:


Ha valaki valamilyen tanácsot ad neki, vagy segítő szándékút akar neki mondani, EGYBŐL jön a kimagyarázás, hogy az meg amaz stb miért nem jó.

Akárki akármit mond, ő mindig kimagyarázza, hogy az miért nem lenne jó.



Mondtuk neki, hogy így ne várjon tanácsot, de továbbra is hallgathattuk a siránkozásait. (1 nagy családi házban lakunk, mi földszinten, ők első emeleten)

Próbáltuk figyelmen kívül hagyni, de egy idő után nem megy már.



Mi lehet a baja? Miért kell mindent kimagyarázni?



Nektek van hasonló esetetek?



2013. febr. 11. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ő ilyen, nem fog megváltozni, hagyd a fenébe, került a közös dolgokat és ne adj neki tanácsot,úgysem fogadja meg, mivel okosabb mindenkinél :)
2013. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Mártír-típus lehet. Nem akar magán segíteni, panaszkodni egyszerűbb.

Nekem van-e hasonló esetem? Konkrétan nincs, de a Szex, szerelem rovatban olvasok ilyet eleget. Szóval bőven akad ilyen ember.

2013. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Levegőnek kell nézni.Nem kell lemenni a szintjére.
2013. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De minek akar tanácsokat ha úgyis kimagyarázza, hogy miért nem jó?
2013. febr. 11. 18:52
 5/7 anonim ***** válasza:

a párom húga is ilyen: ő is szeret utólag mindent letagadni, kimagyarázni, de legalábbis átszínezni egy kicsit, h jól jöjjön ki belőle. ilyen játszmákba én nem ölök energiát, a magam életét élem, nem pedig másokkal foglakozom (már, ha az én meglátásom szerint nem érdemlik meg).


amúgy meg csak a sógornőd, miért csinálsz ebből problémát magadnak? azt lehet idegesíteni, aki hagyja magát. és ez egyébként tényleg a legnagyobb tanúlsága az itteni kivagyok apóstól/anyóstól/sógornőtől típusú kérdéseknek. egy részük tényleg felháborítóan genya ugyan, de többségük igazából csak egy kellemetlen alak, nem tenne keresztbe, szőne gonosz terveket, ha a kérdező simán porosodni hagyná a szerzett rokont. de őket bosszantja, foglalkoznak vele, agyalnak rajta, kérdéseket írnak ki, nem tudnak leszállni a témáról. azaz nekik is számít, ketten vannak a ringben és ugyanúgy hibáznak mindketten. ha az én "sógornőm" (csak mert letojom, h kire milyen nevet aggat a társadalom) megkérdezné, mit tegyen, simán azt válaszolnám, h "nem tudom" és annyiban hagynám a dolgot. ha őpanaszkodna, elnézést kérnék, h épp sietek, mert félbehagytam valamit és udvariasan faképnél hagynám. minél kevesebbet beszélünk, annál jobb

2013. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A társaságomban van ilyen csaj, nem a szívem csücske. Nekem már el sem kezdi mondani, mert abban a pillanatban ott hagyom. Egyszer elmondtam neki, hogy nem érdekel az önsajnáltatás, tekintve, hogy a saját életét teszi tönkre tudatosan, és ennyi. Te is menj el onnan szó nélkül, és kész, onnantól már neked már nem probléma:) 18L
2013. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem bízik magában szerintem, nincs önbizalma, azt szeretné, hogy tanácsot adjanak neki, pátyolgassák.


Másik oldalon ott az énkép, ami, ha tanácsot ad neki valaki, egyből sérül, mert őt ne oktassa ki senki.

Vagy, ha tanácsot adsz neki , azt hiszi, hogy támadod, leszidod, illetve kritizálod, amit ő nem bír...


sztem még ő sem tudja, mi a baja, lehet a viselkedését sem tudja realizálni. Ha elég bátor, amit a leírtak alapján , kétlek, akkor észreveszi magát, és tud változtatni.

Ha nem,akkor végtelen türelmet kívánok nektek.

2013. febr. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!