Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A tetvérm gyermekének én...

A tetvérm gyermekének én nagybátyja vagyok. Nekem Ő kim? Hogy mondjun magyarul helyesen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 10:23
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Ezekszerint a nagynéméném fiúgyermeke is unakoöcsém(ez igaz),és a testvérem fiúgyermeke is unokaöcsém(szerintem nem igaz),a wikipédiát pedig nem biztos,hogy szakemberek szerkesztik...
2013. máj. 30. 10:39
 12/37 anonim ***** válasza:
63%

#9 gondolom azért, mert nem jól írtad, és még okoskodsz is


a testvéred gyereke neked unokaöcs, vagy unokahúg és pont

2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
100%
Akkor is igazuk van és az unokaöcséd / unokahúgod (ami egyáltalán nem egyenlő az unokatestvérrel)
2013. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

4-es és 9-es vagyok, a 8-as válasza, akkor ezek szerint szintén hibás, nem? Csak mert ugyanazt írta, amit én.

Unokatestvér a testvérem gyermeke is, csak unokaöccs vagy unokahúg, attól függően, hogy fiúról vagy lányról van szó, csak a kérdező nem írta, hogy a testvére gyereke milyen nemű, ezért használtam rá az unokatestvér szót. De nyilván ha leírta volna, hogy lányról vagy fiúról van szó, akkor odaírtam volna, hogy unoköccs vagy unokahúg.

De használható rá az unokatestvér szó is, mivel az öccs vagy a húg is testvér, csak a nemet különbözteti meg.

És továbbra is tartom, hogy a szülők gyerekei egymásnak első unokatestvérei, míg az első unokatestvérek gyerekei egymásnak másod unokatestvérei.

2013. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező ha te jobban tudod mint a válaszadók és a wikipédia sem megfelelő akkor mégis minek kérdezted?Mindenki ugyanazt irta le.
2013. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
8%

Illetve a húg és az öccs szó, ha még nagyon bele akarnánk menni, akkor lehetne ragozni, hogy azért húg és öccs, mert fiatalabbak. De valójában ez nem mindig valósul meg. Mert ha egy szülő kétszer házasodik és a második házasságából is lesz gyerek, mint az elsőből, akkor előfordult már nem egy eset, ahol mondjuk az első házasságból született gyereknek már születik egy gyereke, vagyis a szülőnek unokája és ugyanakkor a szülőnek az unoka után születik egy saját gyereke is még. Ritka eset, de azért előforduló és ott, abban az esetben nem valósul meg az öccs-húg elnevezés.

Hisz ott abban az esetben a frissen született kisbaba (aki apa részéről született, aki féltestvére a korábbi házasságból született gyerekének), az például nem idősebb, hanem fiatalabb lesz az unokaöccsénél vagy unokahúgánál. Tehát nem helyes használat rá az unokaöccs vagy húg kifejezés.

2013. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
6%

És továbbra is tartom, hogy a szülők gyerekei egymásnak első unokatestvérei, míg az első unokatestvérek gyerekei egymásnak másod unokatestvérei.


Ezzel egyet értek,mert ez igy van.Ha kérdező neked születik gyereked,akkor a te gyereked meg a tesód gyereke unokatesók lesznek.


Mostmár csak az a kérdés merült fel bennem hogy akkor a kérdeő hogy lehet a tesoja gyermekének az unokatestvére?ez nem világos.A megszólitás miatt igen logikus,öcs-húg ezt tesztvéreknél szokás használni,de hogy lehet az ő gyereke is unokatestvér,meg ő is?

2013. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
91%

#14 belegabalyodtál mint macska a házicérnába


ezt gondold át: "És továbbra is tartom, hogy a szülők gyerekei egymásnak első unokatestvérei," - én meg úgy gondolom testvérek, rosszabb esetben féltestvérek :)

2013. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Unokatestvért szoktak használni a testvérem gyerekére is, bármennyire is piszkáltok érte, az megint más, hogy unokaöccs vagy unokahúg a pontos megnevezése. És már megmagyaráztam, hogy miért úgy írtam, mert így is szokták mondani, ha nem is ez a helyes megszólítás és mert a kérdező nem írta, hogy fiúról vagy lányról van-e szó. És utána azt is leírtam, hogy miért nem lehet éppen az unokaöccs vagy unokahúg is pontos megoldás, mivel nem mindig valósul meg. Viszont unokaöccs az is, aki az én első unokatestvérem, csak fiú. Mégis használjuk őrá is, nem csak abban az esetben, ha a testvérem fiáról van szó.


És azt pedig valóban félreírtam másodszor, kedves 18-as. Arra gondoltam, hogy az első unokatestvérek, ha szülők lesznek, akkor az ő gyerekeik lesznek egymásnak másod unokatestvérei.


És a lepontozásért is csak azért emeltem fel a hangom, mert ha nem is unokatestvér a helyes megnevezése a testvérem gyerekének, de attól még szokták nem helyesen úgy is használni, de ez a része oké, hogy valaki nem tart helyesnek, viszont a többi válasz, mely szerint mit jelent az első és másod unokatestvér, az még pontos volt.

Akkor miért a 0?

2013. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
93%
Itt a vitát az okozhatja, hogy az öccs/húg részhalmaza a testvérnek, tehát aki nekem öcsém, az testvérem. De unokaöcs/unokhúgnál nem így van, aki nekem unokaöcs, nem unokatestvérem, már leírták, mi a különbség: testvér gyereke és szülő testvérének gyereke.
2013. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!