Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A tetvérm gyermekének én...

A tetvérm gyermekének én nagybátyja vagyok. Nekem Ő kim? Hogy mondjun magyarul helyesen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 10:23
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Illetve apukád testvérének a gyereke, neked másod unokatestvéred. - bocs, első unokatestvéred. Elírtam.
2013. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcséd és nem unokatestvéred.

Az unokatestvérnél (ahol a te szülőd testvérének a gyerekéről van szó) beszélnek unokaöcs/unokahúgról és unokabáty/unokanővérről (ha feltétlen hangsúlyozni akarják, hogy az említett unokatestvér fiatalabb, vagy idősebb tőlük)

Menj be egy könyvtárba és keress rá az értelmező szótárban az unokaöcs jelentésére, ha a netes forrásnak és a kommentelőknek nem hiszel.

2013. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:

Páromék 4-en vannak testvérek.

Nekem és a páromnak született egy gyerekünk,ő a másik 3 testvér számára az unokahúg,mivel lány,ha fiú lenne,akkor az unokaöccsük lenne.


Remélem ez így mindenkinek világos :)

2013. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Tesóm gyereke az én unokahúgom/unokaöcsém, és én vagyok a nagynénjük (illetve leszek, ha majd egyszer megszületnek). Anyukám tesójának a gyerekei az unokatesóim, és én nekik szintén az unokatesójuk vagyok.

Aki ezt nem érti, az hülye, nem tudom, mit kell ennyit értetlenkedni.

2013. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
53%
Mondju én az egy szem unokatestvéremet is unokahúgomként emlegetem, bár azért mert egyidős a lányommal.
2013. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
100%

Kérdező:

Ha a wikipédiának sem hiszel, nesze, értelmező szótár.


unokatestvér: 1. valaki nagynénjének vagy nagybátyjának a gyermeke.


(nagybátya: A gyermekre nézve a szülőkkel és a nagyszülőkkel testvéri vagy közeli sógorsági viszonyban levő személy; az apa, vagy az anya fiútestvére. )


unokaöccs: 1. fiútestvér vagy lánytestvér fia.

2. Unokatestvérek között az ifjabbik fiú.


unokahúg: 1. fiútestvérnek vagy lánytestvérnek a lánya.


Összefoglalva: unokatestvéred az csak az, akivel a nagyszüleitek közösek. Unokaöcséd elsődleges jelentése az, amit kérdeztél, másodlagos jelentésben - azaz van aki így használja - a nálad fiatalabb fiú unokatestvér is lehet. Mi például ebben az értelemben nem használjuk és a legtöbb ismerősöm sem, de mint látod, lehet így is használni. De az elsődleges jelentése akkor is az, amit kérdeztél, erre nincsen másik szó. Az unokahúg szónál nincs is ott a teáltalad használt értelmezés, attól még tájszólás jelleggel (szerintem már az unokaöccsnél is inkább az) használhatod fiatalabb lány unokatestvérre is. Fordítva viszont nem igaz, a testvéred gyereke neked NEM unokatestvéred.


Kérdésedre a válasz: unokaöcséd/unokahúgod.

2013. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

unokaocs és unokahúg, az nem ugyanaz mknt az unokatestvér

ez esetben neked o az unokaocséd/húgod a nemétol fuggoen. az unokatestvér mást jelent

2013. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!