Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A tetvérm gyermekének én...

A tetvérm gyermekének én nagybátyja vagyok. Nekem Ő kim? Hogy mondjun magyarul helyesen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 10:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
42%

Viszont unokaöccs az is, aki az én első unokatestvérem, csak fiú - kihagytam azt belőle, ha az én első unokatestvérem fiú és fiatalabb, abban az esetben is megvalósul az unokaöccs megszólítás. Mégsem a testvérem fiú gyerekéről van szó.

Csak mielőtt megint belém kötnének!:)

2013. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

# 17-hez

A nagyszülók unokái unakotestvérek,de a nagyszülő egyik gyermeke,(én)és a másik gyermekének(testvérem) a gyermeke nem lehet unokatesvér,még most is ez a véleményem

2013. máj. 30. 11:14
 23/37 anonim ***** válasza:
90%
feladtam
2013. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
9%

A nagyszülók unokái unakotestvérek,de a nagyszülő egyik gyermeke,(én)és a másik gyermekének(testvérem) a gyermeke nem lehet unokatesvér,még most is ez a véleményem


Azoknak a nagyszülőknek, akik egymással testvérek, azoknak az unokái egymásnak másod unokatestvérei.

Nem az egy nagyszülőnek az unokái.

Pl. az egyik nagymamád, akinek van egy testvére. Akkor te (mint az egyik nagyszülő egyik unokája) és a nagymamád testvérének az unokája (tehát a testvér nagyszülő egyik unokája) a te másod unokatestvéred.

2013. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
9%

Az egyik nagymamámat, aki apukámnak az anyukája, őt Katinak hívják.

A Kati nevű nagymamának van több testvére. De vegyünk egyet példának, akit úgy hívnak, hogy Mária.

A Kati mamának a Mária testvérének vannak gyerekei, de vegyünk egyet példának, akit úgy hívnak, hogy Aranka. És ennek az Arankának van egy Zsolt nevű fia.

Eben a példában. Aranka unokahúga, az én Kati mamámnak (mivel a testvérnek a gyerekéről beszélünk).

Ugyanakkor Aranka és az én apám első unokatestvérei egymásnak, hisz a szüleik testvérek.

Zsolt és én pedig másod unokatestvérek vagyunk, mivel a nagyszüleink testvérek. Vagyis a szüleink első unokatestvérei egymásnak.


Remélem jól írtam.:)

2013. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
#24 nem erről van szó....nem másod unokatestvérről,azt értem;azt nem,hogy én hogyan nevezzem a testvérem (nálam fiatalabb)fiúgyermekét."Kisöcsém",(merthogy én nagybátyja vagyok)ezt már hallottam,de ez valahogy nem az igazi.
2013. máj. 30. 11:43
 27/37 anonim ***** válasza:
92%

Unokaöcsédnek hívd. Mert az a helyes megszólítás.

Kisöcséd a fiatalabb fiútestvéred. Már ha van. Ha nincs, akkor nincs kisöcséd.:)

2013. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%

Üdvözlöm az újbóli lepontozó gazdáját és kívánom, hogy legyen szép napja!:)

És ha tudja, akkor írja már le az ő családfáján keresztül, hogy hogyan is valósulnak meg a rokoni megnevezések úgy, hogy akkor végre már én is megértsem!:)

2013. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Üdvözlöm az újbóli lepontozó gazdáját és kívánom, hogy legyen szép napja!:)

És ha tudja, akkor írja már le az ő családfáján keresztül, hogy hogyan is valósulnak meg a rokoni megnevezések úgy, hogy akkor végre már én is megértsem!:)


Volt egy apukám,akinek van egy leány testvére.A hölgynek van egy fia(Sándor),nálam fiatalabb,nekem ő unokaöcsém(nem csak simán unokatestvérem szerintem).

Van egy nővérem,neki van egy nálam fiatalabb fiúgyermeke(Lajos),akinek én a nagybátyja vagyok,de ő nekem nem lehet(szerintem) unokaöcsém.És azért mert sokan leírták,még nem biztos,hogy nekem az ifjú úr(Lajos) unokaöcsém lenne.Mert:az unoka szó a nagyszülőktől eredeztethető,vagyis az első rokoni kapcsolatot figyelmbe véve(Sándor),az ő nagyszülei(természetesen csak anyai ágról)és az én nagyszüleimmel (apai ágról)ugyanazok a személyek.A második esetben(Lajos) a nagyszülők(persze neki csak anyai ágon) az én szüleimmel egyeznek meg.Tehát én nem vagyok unokája a szüleimnek,míg a második rokoni kapcsolat(Lajos),unokája a szüleimnek.Ezért érzem úgy,hogy Lajos nem lehet unokatestvér,unokaöcsém sem.Ennél bővebben nem tudom kifejteni,hogy miért nem érzem unokatetvének azt,akinek én a nagybátyja vagyok

2013. máj. 30. 12:25
 30/37 anonim ***** válasza:
80%

Ja, te voltál kedves kérdező, akinek ilyen jó napja van!

Nos, akkor legyél szíves lepontozni azokat is, akik egyébként helyesen írták, hogy a testvéred gyereke neked unokaöcséd vagy unokahúgod, mivel még akkor nem tudták, hogy milyen neműről van szó, illetve akik úgy linkelték neked google alapján a helyes választ a kérdésedre, ami szerint a testvéred gyereke neked unokaöcséd vagy unokahúgod.

Amúgy a rokoni megnevezések helyessége szerint unokaöcséd a tesód gyereke. Akkor is, ha te nem értesz vele egyet.

Illetve apukád testvérének a gyereke, neked másod unokatestvéred. Ez így van. Még ha nem is értesz vele egyet.

2013. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!