Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nagynénire nincs valami más...

A nagynénire nincs valami más szó?

Figyelt kérdés

a nővéremnek van egy kislánya és amikor megkérdezik tőle, hogy én ki vagyok, rávágja, hogy a nagynénije és ez nekem olyan zavaró...tudom, ez most hülyeségnek hangzik, de régebben is az osztálytársaim csúfoltak miatta, mert így 8 évesen elég öregesen hangzott ez, bár még most is. nincs erre valami másik szó, ami nem hangzik ilyen öregesen?

L/15


2013. jún. 1. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Néne, ángy a szinonímái.
2013. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 7 évesen lettem nagynéni. Most 24 vagyok, unokahúgom 17.

Neninek hív azóta is.


De szerintem nem tudod rászoktatni, hogy máshogy szólítson.

2013. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Nénnye" :)

Nem értem mi a ciki benne, Nekünk általánosban az egyik jóbarátom lett nagybácsi 11-12 éves kora körül, senki nem csúfolta.

Én is fiatalon 14 évesen lettem nagynéni. Nagyon büszke voltam a kissrácra. Sokáig ő volt az egyetlen kicsi a családban még most is különleges vele a kapcsolatom.

2013. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nenus, nena.

Engem nenának hívnak a nővérem gyerekei kezdettől fogva és az én fiam is úgy hívja a nővéremet, hogy nena vagy mivel ő a keresztanyja is, így keresztanyának.

2013. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De csak annyi hogy azt mondja hogy a nagynénje vagy nem? Ami igaz amúgy:) Nem X néninek szólít, csak X-nek.
2013. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

17:55 nem az, hogy olyan ciki lenne...csak nekem zavaró, mert benne van, hogy "néni" és az öregesen hangzik, kellemetlenül érzem magam, amikor ezt mondják rám. bár lehet, nem zavarna annyira, ha alsóban nem csúfoltak volna miatta az osztálytársaim, és csak miattuk maradt meg bennem ez az egész, beleértve pl. azt is, hogy nem szeretek mások előtt olvasni, mert az osztálytársaim régebben amiatt is csúfoltak, hogy sokat olvastam...hát ez van :|

2013. jún. 1. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Értelek. Még max 5 év és kinövöd ezeket, ne aggódj:) Fiatalon sok minden "zavaró" amit mások mondanak, aztán már lesz.rod:)
2013. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
remélem :)
2013. jún. 1. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Tánti :)

Én 13 évesen lettem nagynéni (vagyis tánti), de egy cseppet sem zavart, hiszen a "néni" nem a koromnak szól.


Ennyi erővel milyen izé az, hogy egy 20 éves terhes nő "kismama". A "mama" is öregít akkor, nem?

2013. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de, de a kismama végülis egy anyuka és az már nem öreges...
2013. jún. 1. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!