Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Adventistáknál az esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adventistáknál az esküvőn miért nincs vőfély? Mi az összefüggés egy vallás és egy esküvői tisztség között?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk rokonlátogatáson, ahol egyik ismerősük esküvői képeit megmutatták a rokonok. Feltűnt, hogy egyik képen sem látom a vőfélyt. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem készült róla kép, a válasz csak annyi volt, hogy vallási miatt. Nem akartam tolakodó lenni, ezért nem firtattam tovább a kérdést, de azóta se tudom elképzelni a miértjét, az összefüggést.
2013. máj. 30. 15:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Mi nem vagyunk adventisták, mégsem volt vővély az esküvőnkön. Egy csomó vőfélymenetes esküvőn voltam már.
2013. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Itt nem az a lényeg, hogy nem akartak vőfélyt mert nincs rá keret vagy mert felesleges dolognak tartják. Ez oké, mindenkinek szíve joga eldönteni, normális ez is. Engem az érdekelne, hogy VALLÁSI okokra hivatkozással mi összefüggés van a kettő között. Ennyire nem jön át a kérdésem lényege?
2013. máj. 30. 15:18
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A vőfélynek semmi köze a valláshoz...
2013. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok



Talán azért lehet, mert a vőfély az tulajdonképpen egy ceremónia mester, aki vicces ritmusos versekkel szórakoztat, ebben benne van az, hogy gyakran burkolt szexuális töltetű versikék is vannak...utalva a nászéjszakára, majdani gyemekáldásra...stb

Talán ez lehet a vallási ok... ???

2013. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Na erre nem is gondoltam, lehet tényleg ez az oka. Mondjuk ennyi erővel, akkor egyik esküvőn se szabadna lennie, hogy legyen, ahol egyházi esküvő szóba kerül. :) Bár szerintem náluk templomi esküvő nem is volt, nem volt a képek között egy sem, ami ott készült volna. A pap meg ha jól tudom nagyon ritkán megy ki helyszínre.
2013. máj. 30. 15:43
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Az adventistáknak nincsenek templomaik, sem papjaik, nézz utána egy kicsit. A vőfély-hiány okait pedig az utolsó nagyon jól elmondta.
2013. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim között vannak különböző kisegyházak tagjai. Nekik nem díszes templomaik vannak, hanem imaházaik. A lelkész is sötét öltönyt visel, nincs külön öltözete. Női lelkészeik is vannak. Az esküvőt mennyegzőnek hívják. Eltér a világiakétól. Régen a menyasszony sem viselt fehér ruhát, csak sötét ünneplőben volt. Az esküvőn a vallást hangsúlyozzák ki. Nincsennek tisztségviselők, vőfély, koszorúslányok sem. Egy szeretet vendégséget tartanak. Itt nincs alkohol, zene tánc, mulatságos játékok. Nincs szükség vőfélyre. Egyházi énekeket énekelnek és eyházi zene van. Az adventisták nagyrésze vegetáriánus, tehát húst sem fogyasztanak. A disznóhús is tiltott számukra.
2013. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Utolsónak nagyon szépen köszönöm a széleskörű tájékoztatást, így már már teljesen érthető.


Az előtte szólónak meg csak annyit, hogy egyébként maga ez a vallás nem érdekel annyira, hogy annyi időt rászánjak, hogy utánaolvassak... ez a része érdekelt és meg is kaptam a választ, amit köszönök

2013. máj. 30. 21:14
 9/25 anonim ***** válasza:
Nálunk rokonok adventisták, se tea se kávé , se hús, sztem az esküvő hasonlí inkább egy temetési menethez.
2013. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Hát ahogy leírta az előtted lévő, igen szerintem is. Kicsit álszent dolognak érzem ezt az egész dolgot náluk, persze biztos szűzen házasodnak meg...Egy örömünnepen nincs tánc, mulatozás? Ennyi erővel bevonulhatnak ünneplőbe az imaházukba és hallgathatnak ott imaénekeket, biztos nagyon élvezhetik a többi "világi" vendég.


Azt még elfogadtam az előtte lévő válaszadóktól, hogy azért nincs vőfély, mert esetleg szexuális töltetű dolgokat is mondhat és a játékok... (mondjuk ezt is túlzásnak tartom) na de a koszorús lány?! :D ő lenne a felbujtó? :D :D

2013. máj. 31. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!