Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazam van, vagy nincs? Nem...

Igazam van, vagy nincs? Nem értem.

Figyelt kérdés
21 vagyok, és itthon élek, mert egyetemista vagyok a saját városomban. Teher ez már nekem is, szeretnék szabadabb lenni, a magam ura. Az utóbbi időben anyámnak is ilyen "ujra fiatal" szakasza kezd lenni, és sokan jön-megy, dolgozik is, de az mellett bőven van ideje. Ez engem nem zavar, egyáltalán, sőőőt! De az már igen, hogy ugy van lefestve a dolog,hogy apám, de főleg én, fiú létemre, semmit sem csinálok ebben a házban. Hanyag vagyok, lusta, stb stb. Jól haladok a fősulin, nem is érzem magam hanyagnak, akármikor mosok-takaritok-porszivózok. Ezt mind ő nem látja, csak azt tudja szajkózni, hogy neki délelőtt munka előtt mennyi dolga volt és mennyit doglozott a házban, pedig nagyon jól tudom, hogy fél délelőtt kávézgat, sétálgat erre-arra. Miért várja el, hogy én legyek az aki megcsinálja az ő dolgát? Igen tudom, ez mindenki dogla, de tudom h bőven kiveszem belőle a részem. ÉS ha ez ellen próbálok szólni, akkor jön a szokásos szöveg, h nem lettem jól nevelve, meg feleselek, meg tiszteletlen vagyok! Ugy érzem nekem ebben a korban kijár a szabadság, itthon élek, takaritok is mindenki helyett néha, de ne legyen már az, h az ő jövés menése mindennél fontosabb, és ő a világ közepe, mi pedig csak a semmittevők. Persze, ő is főz meg minden, de ez délelőtt 1-2 óra alatt megvan, rohanva, kapkodva, és közben zsörtölődve. Nem várok el tőlük sokat, keresek magamra eleget, feltalálom magam, nem ülök itthon, de méégis.
2013. máj. 29. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem várhatja el, hogy csak azért ugrálj te is, mert neki viszket a se**e, és nem bir leállni! Kövesd a saját tempód, csinálj mindent úgy, ahogy neked jó!
2013. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megteheted,menj kollégiumba vagy albérletbe,így kevésbé tud belédkötni az anyád,illetve a zsörtölôdését nem kell halgatnod.Sajnos hasonló gond volt nálunk is és nekem ez a megoldás jót tett,persze nekem a nagyszüleim segítettek.Nem irigyellek!
2013. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nehéz! Éreztétek ugy néha, hogy annak ellenére,hogy jóban vagy a szüleitekkel, mégis már annyira egyedülálló szeretnétek lenni, és a saját mindennapjaitokat irányitani? Ha én egésznap boxerben szaladgálnék, mert nekem ugy jó, akkor abba ne szóljon most huszonévesen bele senki!
2013. máj. 29. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazad van,így gondolom én is.
2013. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolja szerintem mindenki igy, mert főleg a tizen-huszonéves koroszály képviselteti itt magát, ilyenkor. Szeretnék "felnőtt " féleményt is hallani :D
2013. máj. 29. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem anyud a saját maga feszültségét próbálja más hibájaként feltüntetni. Ha te fősulis vagy, ő is biztosan benne van abban a bizonyos kapuzárási pánik időszakban. Látja, hogy te is felnősz, ezzel együtt ő sem lesz fiatalabb.

Nem kell vele foglalkozni, amig hazajár /bár, magában azért az is bosszantó, hogy lófrál, utána pedig máson vezeti le/. Tudatositsd magadban, hogy ez nem a te sarad, valójában senkié, ez egy h*lye női "szokás".

Valamilyen szinten átérzem a helyzeted. Nálunk ez eléggé elfajult. Anyum 2x elvált, öcsémet az apjához költöztette,lemondott róla a gyerektartás miatt, engem pedig egyedül hagyott a lakásban és összefekszik az utolsó jött-menttel is.

Elég nehezen élem meg, hiába vagyok 19,a nyakamon a szóbeli, és magamat és a lakást is nekem kell fenntartanom, eladni nem tudom, nem az én nevemen van, de gyakorlatilag 1 éve lakom egyedül, anyut hetente pár percre látom. Kihivóbban öltözködik nálam, mindig új pasijai vannak, hazahordja a szennyest, a pasik ruháit is,amit kimosat velem, nem vásárol,nem főz,nem takarit.


Sok szerencsét! Nyugi:)

19/N

2013. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Hát nézd. Anyád 21 évig becsülettel felnevelt, most szeretne kis szabadságot magának is. Eddig Te voltál neki a világ közepe, miért baj, ha most magával akar foglalkozni, és neked kicsit jobban ki kéne venni a részed a házimunkából? Tudom, hogy sok korodbeli úgy gondolja, hogy Ő fiatal, neki most élni kell, nem otthon melózni, az anyák dolga meg az, hogy életük végéig házicselédek legyenek, csak mert szültek egy gyereket.


Nem újra fiatalnak hiszi magát, csak visszakapott valamennyit a szabadságából. És azért egy 40-50-es nőt nem kéne leírni, csak mert szeretne egy kicsit ő lenni a világ közepe, helyetted, mert ugye eddig Te voltál az, és most zavar az új helyzet.


Amúgy jogilag nem kötelessége téged eltartani és főzni rád, meg takarítani utánad (igen tudom, te is szoktál...)



Igen, tök jogos, hogy szeretnél akkor flangálni alsóban, amikor kedved tartja, de erre a megoldás a költözés. Barátnővel, haverokkal, társbérletbe, koleszba stb. De akkor ugye tényleg neked kéne magadról gondoskodni, és ez gondolom nem tetszene.


(esküszöm vissza kéne hozni a kötelező katonai szolgálatot, hogy a hozzád hasonló puhány "férfiak" kicsit felnőjenek)

2013. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
puhááány? Ha tudnád milyen jól főőőzök! :D Van ebben jó is :D
2013. máj. 29. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen megértelek. Anyukád pedig bizonyára már nagyon elfáradt benne, hogy 20 évig minden áldott nap ugyanazt csinálja. Ha azt nézed, neked minden évben mást kell tanulnod, ráadásul ahogy fejlődsz, úgy újabb és újabb iskolákba érsz, folyton újdonságokkal találkozol, neki pedig már bizonyára nagy nyűg 20 év monotonitása.


Jóllehet édesanyádat is tökéletesen megértem, úgy gondolom, egy gyerekről nem csak 18-20 évig kell gondoskodni, hanem egy szülő az élete teljes hosszában valamilyen szinten a gyermeke mellett áll, pont úgy, ahogy erejéből, idejéből kitelik, és ahogy a gyerekének arra szüksége van.


Mivel most tanulsz az egyetemen, ez az időszak nagyon kritikus abból a szempontból, hogy később hogyan tudsz elhelyezkedni, most kell mindent elsajátítanod, ami csak kelleni fog a munkában. Így nagy önzőség pont ilyenkor engedni el a kezed, és zsörtölődni rajta, hogy te "csak" tanulsz, és nem végzel olyan sok házi munkát.


Azt gondolom, ezt édesanyád nem fogja megérteni, ha már panaszkodik is miatta. Persze, megpróbálhatod neki elmondani, hogy te sokkal több óra szellemi munkát végzel, mint amennyit ő fordít takarításra vagy főzésre.

Emellett pedig ha segítesz neki, akkor tedd ezt úgy, hogy észre is vegye, hogy lám milyen szépen kitakarítottál, vagy ha van időd, továbbra is főzhetnél néha.


A végső megoldás pedig csak a költözés lesz, de ezt gondolom, te is csak egyetem után tudod megoldani.

2013. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!