Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék nővéremmel és a...

Mit tehetnék nővéremmel és a pasijával?

Figyelt kérdés

(Aki nagyon ráér, elolvashatja :( )Az egész sztori ott kezdődik, hogy a nővérem általánosban ott hagyta a sulit, és ezt anyám tudta, de apámnak azt hazudták, hogy éjszakai suliba jár. 14. életévemnél jártam, mikor apám 44 évesen meghalt szívinfarktusban, aztán kb 1 évvel később jött nővérem hajléktalan barátja (igen, jól olvassátok), aki szó szerint egy igénytelen büdös tag. Akkor még jó arcnak tűnt, mert olyankor még kinézett valahogy, próbált beilleszkedni, stb.. Múltak a hónapok\évek egyre többet veszekedtem vele, mert nem bírtam elviselni, hogy semmit nem dolgozik, ide hordja a szemetet, a retkes haverjait, állandóan részeg, büdös, nem lehet tőle pihenni, mert ordibál, és akkor arról, hogy hogyan tanuljak mellette már ne is beszéljünk. Nővérem 26 éves, az anyja nyakán él (viszont még van munkája), és terhes lett a csávó által. Kb nyárra, vagy őszre várható a gyerek érkezése, de már most tervezik, hogy hol aludjon, hová tegyék ezt meg azt a szekrényt, hogy minél jobb legyen a kis kölök számára... Lényegében én, meg bátyám (Bátyám 19 éves, fogyatékkal élő végzős tanuló) vagyunk már itt legjobban elnyomva, nekünk kell mindenhez alkalmazkodni, ők meg majd élik kényelmesen az életüket a kisemberrel úgy, hogy semmit nem fognak beletenni a családi kasszába. Mondtam anyámnak, hogy én ezt nem bírom, de nem igazán érdekli.. Mikor veszekedés van, akkor csak kussban végignézni, ahogy majdnem egymásnak megyünk. Próbáltam nagyszülőkhöz menni, de nemet mondtak. Szóval a rokonságom is nagyon jó (y)

Már nagyon nem tudom mit tegyek.. egyre többet találkozok az alkohollal, öngyilkossági ötleteim vannak.. pedig már csak 11-12. osztály az érettségiig, aztán pedig jön a munka.. terveim vannak, hiszek\hittem benne, hogy elérem a vágyaim, de már egyre inkább kezdem feladni.. vérnyomásom 160+, már senkivel se beszélek úgy itthon, mint eddig, már-már úgy érzem, idegbajos vagyok.



2013. jún. 2. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez elég szörnyű, de ha anyukád nem áll a sarkára a pasival és a nővéreddel szemben, te sajnos semmit nem tehetsz. Nagyszülőkön kívül nincs olyan rokon, aki esetleg befogadna? Érettségivel nem olyan könnyű ám munkát találni, ha csak nem takarítani szeretnél. Ha meglesz a kisgyerek, még inkább fel lesz borítva a megszokott rend az életetekben. Nekem is hasonló helyzetem van valamennyire, ha gondolod írj nyugodtan privát üzenetet, tudok tanácsokat adni :)
2013. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ráértem és elolvastam. :D Az első ötletem az lett volna, hogy szólj bátyádnak és tegye ki a szűrét, de ez az ő helyzetében elég valószínűtlen. Második a rokonok lettek volna, de ahogy láttam az is tabu már. Esetleg kollégium? Csak hétvégén lennél otthon(ha van rá pénzed mert a kolesz sem túl olcsó). Vársz egy kicsit elvégzed a sulit(valahogy kibírod) és utána a tesód felé sem nézel. Hidd el lesznek problémái én tuti leszarnám és nem segítenék neki(amikor már lesz munkád). Vagy kérsz segítséget a koleszra mert egyetlen szülő nevel és jár segély na azt a koleszra fordítod és már van egy lehetőség, hogy elköltözz. :D
2013. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%

A kolesz tényleg nem rossz ötlet... Mentsd ami menthető, szerintem keress valami hétvégi munkát mellette, hogy ne kelljen teljesen a családra támaszkodnod. És tényleg érdeklődj utána, hogy kaphatsz-e támogatást. Persze ezt nem lehet a végtelenségig húzni, kell megoldást találnod arra is, hogy mi lesz, ha végzel a középsulival. A bátyádnak mi a betegsége konkrétan? Továbbtanulni egyáltalán nem akarsz?

A családodon nem fogsz tudni segíteni, magadat meg kár tönkretenni. Úgyhogy szerintem lépj...

2013. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
koleszra én is gondoltam, de anyám két kézzel szórja a pénzt, meg most olyanokat mondd, hogy kell a gyerekre.. még az "én" pénzem is.. tényleg semmit sem szoktam tőle kérni, tudja, hogyha akár karácsonyra vagy akármire vesz nekem valamit, azzal a lendülettel viszem vissza a boltba, mert nem kell tőle semmi, fordítsa azt a pénzt inkább a tanulási költségekre. Azóta annyival változott a helyzet, hogy most felhoztam neki, hogy egy ajtófélfára illeszthető húzódzkodókeretet szeretnék (mert saját testsúlyos edzést végzek), de az csak 3-4000ft. Az alkalmi diákmunkákból szerzett pénzt fordítom magamra, ami szintén csak pár ezer forint. A bátyámnak szellemi fogyatékossága van, többet én se tudok. Továbbtanulás is sokszor megfordult a fejembe, de abból se lesz semmi.
2013. jún. 2. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon értelmes fiatal vagy. A terveidet és a vágyaidat ne add fel, mert neked ilyen gondolkodással sikerülni fog ebből az egészből kitörnöd! Valahogy ki kell bírnod ezt a két évet, aztán el tudsz otthonról húzni! Munka mellett is el tudod majd végezni a fősulit! De kérlek soha ne add fel, mert akik feladják, sohasem győznek! Szurkolok!
2013. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%

(Harmadik vagyok.)

Bizony, nagyon értelmesnek tűnsz nekem is. Akartam mondani, hogy próbálj meg két évet kihúzni valahogy koliban, aztán költözzetek a bátyáddal közös albérletbe, de így, hogy a bátyád értelmi fogyatékos, nem biztos, hogy menni fog. Illetve menne, de nem egyből persze. Van a sulidban diákvédelmi felelős? Vagy csak egy tanár, akivel jó viszonyban vagy? Szerintem kérj külső segítséget tőlük, és mindenképpen próbáld meg kiharcolni az ingyen kolit. Egyik volt suiltársnőm is hasonló helyzetben volt, hétvégéken is benn maradt a koliban, ha lehetett. Plusz pénze bébicsőszködésből, utcazenélésből volt, és csak kihúzta. Egyetemre ugyan nem vették fel, de most külföldön dolgozik. Gondolom, a körülmények ellenére szépen tanulsz, szerintem próbálj meg vállalni korrepetálást általános iskolásoknak, vagy bébiszitterkedést egy-egy napra, azzal lehet még egy kis plusz pénzed! És szerintem is próbáld meg a fősulit/egyetemet, add be levelezőre, és dolgozz mellette. Ezt a lehetőséget kár lenne veszni hagynod, de tényleg!

A családoddal nem tudsz mit tenni... nem is értem, hogy a nővéred hogy lehet ilyen felelőtlen, hogy ennyire lehetetlen akcióba kezdett, és édesanyátokat meg végképp nem, hogy ezt elnézte. Szorítok neked!!! :))

2013. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amióta apám meghalt "magamat neveltem". Ha anyámra lennék bízva, és nem magamra, akkor egyik napról a másikra ott hagyhatnám a sulit. Az év végét még idén a körülményekhez képest jól zárom, a legrosszabb jegy 3-as lesz. Az osztályfőnökömmel próbáltam erről beszélgetni, de mostanában elég elfoglalt, így megint maradt az, hogy legfeljebb elregélhetem a falnak a problémáim. A családban apai és anyai ágon egy ember kivételével (anyai ágon) nem akad szakmunkásképzőnél magasabb végzettségű ember. Anyám öccse az, akinek van érettségije, kint él Angliában, egy kellemes társaságú és szép hölggyel. Leginkább hozzá hasonlítható vagyok, mi ketten tudunk normálisan írni-olvasni, és ő is azt mondja folyton nekem, hogy érettségi után irány egyetem, de neki az ittlévő dolgokról még sejtése sincs. Köszönöm szépen a segítségeket, meg a motivációt! :)
2013. jún. 3. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagy kár lenne érted, ha elkallódnál!

Feltétlen beszélj az osztályfőnökkel, hogy jelentsen be az igazgatóhoz: neki ismernie kell a lehetőségeket, és a támogatását is meg kell adnia.

Ettől függetlenül szerintem írj a Csányi Alapítványnak, ők sok mindenben segíthetnek neked!!!


info@csanyialapitvany.hu


Nagyon szorítok neked, sok sikert! Jó lenne ha az eredményről itt beszámolnál...!

2013. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!