Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Értelmi fogyatékos rokon...

Értelmi fogyatékos rokon gondozása?

Figyelt kérdés
Bár a dolog még közel sem aktuális, de a minap elgondolkodtam rajta. Nálam néhány évvel idősebb unokatestvéreim (ikrek) értelmi fogyatékosak, gyakorlatilag képtelenek önálló életre, a nagynéném van velük éjjel nappal. Valamikor el fog érkezni az az idő, amikor ő már nem lesz, így másnak kell a gondjukat viselni. Mivel rokonaim, így nem lenne szívem cserbenhagyni őket, de nem tudom, hogy a majdani párom ezt hogyan tolerálná, mert mégis csak 2 "örök gyerekről" kellene gondoskodni. Van jogom elvárni ezt egy másik embertől? Férfiak, egyáltalán ti hogyan reagálnátok egy ilyen helyzetben? Mint írtam ez még bőven nem aktuális, lehet hogy teljesen feleslegesen gondolkozom ilyeneken, de azért érdekelne a ti véleményetek is. Azért azt ne felejtsétek el, hogy itt nem egy idős ember halál előtti ápolásáról van szó, ami csúnyán fogalmazva egy "átmeneti" állapot, hanem két fogyatékos ember hosszú távú gondozásáról.
2013. jún. 10. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnálom, de ez nekem túl sok lenne.
2013. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Előre ne ajánlj fel semmit sem, hanem majd a pároddal beszéld meg. nekem beleférne mert kellőképpen érzékeny vagyok szociálisan, de nem tudom a jövendőbelid milyen beállítottságú lesz.
2013. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy értelmi fogyatékos unokatesóm, de az édesanyja, a nagynéném már mindenkinek megmondta, hogy ha ő meghal, akkor az unokatesóm egy otthonba fog kerülni, rak el neki arra pénzt. Nem engedné, hogy bárkinek is miatta tönkremenjen az élete, még a másik lányának sem. Én nem tudnám ezt végigcsinálni, amit ő végigcsinált, a férje el is hagyta őket. Hihetetlenül agresszív tud lenni és hihetetlenül fárasztó az unokatesóm.
2013. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom, hogy ezt írom, de kizárt, hogy veled maradnék így.

Elég nekem a saját majdani gyerekeimet felnevelni, nem kell + 2 "kolonc"

Tényleg borzasztó így kimondani, de nem vállalnám, még akkor se, ha a saját rokonaim lennének.

A szüleik oldják meg, végül is ők döntöttek úgy, hogy vállalják a gyerekeket, ekkora terhet nem lehet más rokonokra hagyni.

Segítenék megfelelő szociális otthont keresni nekik.

2013. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Mivel még egyáltalán nem biztos, hogy mi fog történni a jövőben, szerintem nem kéne ezzel foglalkoznod. Ki tudja? Lehet a nénikéd, nem is rád bízná őket, hanem vki másra esetleg az intézetet választaná számukra.

Nekem van egy halmozottan sérült bátyám. Nahát, én elég sokszor gondolkodóba essek, hogy mi lesz vele, ha már a szüleim nem lesznek. Félek is, bevallom őszintén. De megpróbálok ezzel nem foglalkozni. Az meg, hogy mit fog ezzel a helyzettel kezdeni a majdani férjem, nem érdekel túlságosan.

2013. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvárni semmiképpen sincs jogod a párodtól.

Azt hiszem én sem lennék rá hajlandó egyébként, hogy ilyen helyzetbe belemenjek.

2013. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mi családunkban is van "örök gyerek", én elég fiatal vagyok még, de 1 naptál többet nehezen viselek el vele.
2013. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Én eltudnám fogadni, párként. Lehet hülyén hangzik de én sokkal jobban eltudok képzelni egy ilyen felállást mint ha előző kapcsolatból lenne 2 gyereked.
2013. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén szerintem egy jó szűrő. Mert ha ezt nem tudja elfogadni akkor nagy valószínűséggel a beteg gyereke mellől is lelépne. Az pedig mindig bent van a pakliban.
2013. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vállalnám át őket. Még abban sem vagyok biztos, hogy anyaként vállaltam volna a gondozásukat (valószínűleg nem), rokonként pedig pláne nem áldoznám erre az életemet.

Természetesen párként sem tolerálnám ezt. Ha a kapcsolat elején, közepén, közölné velem a párom, hogy ő erre áldozza fel magát, szétválnának útjaink.

2013. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!