Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tettetek volna a helyembe?

Julianna24 kérdése:

Ti mit tettetek volna a helyembe?

Figyelt kérdés
A mi nap az anyosom turos kalacsot sutott,megjegyeztem,hogy kifolyt a turo,milyen erdekes mindig ez van,amugy nem szamit mert igy is finom.Erre a sogornom megszolal akinek nem tetszik annak nem kell megennie,pedig tenyleg mindenfele rossz szandek nelkul mondtamm.Azt hozza teszem annyi idos mint en 25 eves se fozni,se takaritani,se semmit nem csinal.A turo pedig az en kecskeim tejebol keszult,minden istallo teendot en latok el.Semmit nem dolgozott azert a turoert,mindig mindent megcsinalok o meg csak enni jon le,a napi teendoje a zabalas elnezest a durva kifejezesert de igy van.En mindig csak segitek mindenbe,anyosom is melle allt.Ez milyen dolog?Ti mit tennetek?Lehet hogy hulye kerdes,de tenyleg nagyon banto volt,ne beszeljunk a ferjem oreganyjarol az is elkezdte ferjem bejott mind a 3an azt mondtak hazudok,felre ertettem stb.Halatlanok,es bunkok,az en reakciom egy alapos veszekedes volt.Azert is kerdezem mert mar banom,de ez nagyon ronda dolog volt szerintem
2013. jún. 11. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Én pl felmérném, hogy milyen szinten állnak, és ha ilyen bunkók és éretlenek, akkor nem tennék megjegyzést, max annyit hogy finom, mert különben balhéznak, mint most is! Ők vannak többségben, nem sokat bírsz, meggyőzni nem fogod tudni őket. Igy kerülném a konflikus esélyét is, rájuk hagynám...
2013. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most nem teljesen világos, hogy ki mikor mit mondott, az ilyen "tapintatlan" őszinte közlést (a kifolyt túróra) megértem, én is tudok ilyeneket, szintén teljesen ártatlanul :D De azt is értem, hogy erre beszólt a sógornő, mert ő kötekedésnek értelmezte, de az is lehet, hogy csak jártatni akarta a száját, van ilyen.

Miért kellett ebből veszekedést csinálni, nem történt egyik oldalról sem semmi különös. Inkább felgyűlhetett Benned valami a sógornőd felé, talán neki se vagy a szíve csücske, mert ha veszekedés lett, akkor túlreagáltátok, igen erősen... Vihar egy pohár vízben, illetve pszichológiai mélységek és nem is a pohár víz, illetve a túrós sütiről alkotott vélemény számít, csak a felek viszonya, ami miatt egy "szép időnk van" sem lenne elég jó mondat...

2013. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocs,hat pontosan azt mondtam igy is finom lesz.Veszekedest meg azert,mert soha semmit nem csinal csak eszik,meg zenet hallgat,en meg minden hazi munkat elvegzek,es soha nem tettem neki szova,es legalabb tisztelne annyira,hogy ilyet nem mond,foleg hogy nem is dolgozik es kizarolag abbol el amit en es a ferjem a gazdasaggal keresunk,meg amit megtermelunk magunk.
2013. jún. 11. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Én tuti a fejéhez vágnám hogy ingyenèlö.....
2013. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
De utálom az ilyen idióta embereket, már bocs... Van egy barátnőm, elég régóta festetjük a hajunkat. Még jó régen átjött hozzám és az ablakot nyitottam ki ami feljebb helyezkedik el az ember fejénél. Megláttam hogy már kicsi lenövés van a haján és megjegyeztem hogy le van nőve a haja. Na erre vérig sértődött, amit persze csak másnap mondott el írásban (persze hogy nem személyesen), és elmesélte az anyjának is, és kb akkora köcs*gnek lettem tituálva mintha kutyákat folytanék vízbe...
2013. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Számomra elég sértő lenne, ha a édesanyám fáradozásának jutalma az lenne, hogy egyik családtagom a képébe vágja, hogy kifolyt a túró, de biztos "így is" finom lesz... Én is szóvá tettem volna, hogy ha nem tetszik, akkor süss magadnak különbet, de ne anya keze munkáját fikázd le.
2013. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

#3: Igen, azt írtad, azt nem tudom, hogy az ő mondata után hogyan folytatódott (de már nem fontos), mert lehetett volna hallgatni vagy lesajnálóan ránézni és otthagyni vagy tudom is én. Én biztos nem pazaroltam volna az energiám veszekedésre, hacsak nem gyűlt volna már fel bennem a naénmegmondomneki...

Úgyhogy tartom, amit írtam, nyilván inkább vele volt bajod, s nem azzal az egy szerencsétlen mondattal, bár megértem, hogy az se tetszett, de az azért elég sovány egy veszekedéshez, ami úgyse old meg semmit...

2013. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Mégis miért laktok együtt?? Mármint - szerintem, mert úgy jön le - annyira együtt, hogy egy egyszerű túrós süti is gondot okoz, és a Te munkád produktumából csinál az anyós süteményt... Mert ebből az jön le, hogy anyósoddal, de még a "drága" sógornővel is együtt laktok.

Amennyiben Te/Ti laktok anyóséknál, hát részvétem... a lehető legnagyobb hiba - ki milyen virágot szakít, olyat szagol.

Amennyiben ők laknak Nálatok, úgy van (volna) némi beleszólásod abba, hogy mit és hogyan mondanak a saját házatokban-gazdaságotok környékén vagy épp becsmérlik a munkádat/lenéznek/eltartatják magukat etc.

2013. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg mindketten gyerekesek és kicsinyesek vagytok.Képesek vagytok egy túrós sütiből vitát generálni,miközben valójában egymással van bajotok.Nyilván nem volt véletlen és teljes mértékben ártatlan a sütire tett megjegyzés sem részedről,a sógornőd meg kapott az alkalmon,hogy veszekedés legyen belőle.Ergo én mindegyikőtöket hibásnak látom,mert nem fértek el a bőrötökben.Még mielőtt bármiféle támadás érne,hozzáteszem,én is csináltam ilyesmiket,kb. 20 évesen,akkor még azon is lehetett vitatkozni,ki hogyan mossa meg vasalja a ruhát,meg ki hova teszi a fehérneműjét.Mondjuk visszagondolva ez elég gáz volt,olyan óvodás szint,bánom is.

Némelyik válaszadó intelligenciájáról meg annyit,hogy nem egymást kéne ingyenélőzni,hanem elgondolkodni,hogyan lehetne egymás mellett békében elférni.Elvégre huszonéves felnőtt nőkről beszélünk,vagy mi.

2013. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Hát ez nem volt szép tőlük. Ez tipikusan a "sok lúd disznót győz" esete. Amikor a család azt hiszi, hogy azzal, hogy alázunk egy másik családból valót,- rámegyünk öten, sértegetjük, - éreztetjük az összetartozásunkat. Le merem fogadni, hogy ezek egymás torkának is előszeretettel ugranak. :D Ne foglalkozz velük, emelkedj felül, próbáld visszafogni magad, ami nem könnyű, mert én is veszekedtem volna, az biztos, és gondold azt, hogy emberileg felettük állsz. Nem szeretem ez ilyen falkatámadásokat.
2013. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!