Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Borzalmasan érzem magamat a...

Borzalmasan érzem magamat a közös családi nyaralásunkon! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Eljöttem a párom nagy családjával nyaralni. Ez még csak a 8-ból a második nap, de én már ma sírógörcsöt kaptam a vacsora után és legszívesebben indulnék haza.


Együtt indultunk el nyaralni a párom szüleivel, tesójával, nagynéni, unokatesó és nagyszülők. Jóban voltunk mindig is az évek alatt nagyon, nem gondoltam hogy probléma lehet.

Direkt rákérdeztem az elején a költségekre, tisztázzuk le ki mit fizet. Elmondták, hogy a programok részvételi díját, az útiköltséget és a szállást kellene magamnak állni, a kaját, ha beülünk valahova, ha eszünk egy fagyit, akkor ne is kérdezzem, azt állják. (Ez volt a párom szüleivel a megállapodásunk, a nagymama is ott volt, ő is hallotta)

Ennek ellenére minden kávénál, fagyinál és egyebeknél megkérdezi, hogy én szándékozom-e kifizetni a saját részemet!? Most erre mit tudok mondani? Mindig megvéd "anyós", hogy majd ők rendezik, vagy a párom, hogy ezt már megbeszéltük stb., de csak nem áll le.

A mai vacsoránál vérig lettem alázva, amikor az amúgy magyarul tudó pincérnél fizetni szeretett volna apósom és a nagyi közbeszólt, hogy az én részemet külön számlára kérnénk és nézett rám nagy kerek szemekkel, hogy "vagy nem fizeted ki a sajátodat?". Mindezt szemrehányó tekintettel. Ha ez lett volna az első, fel sem veszem, de egész nap ezt hallgatni, hát besokalltam...

Én nem gondolom magamat egy érzékeny embernek és megint mindenki mellém állt ebben a helyzetben, de annyira megalázó volt ez az egész, hogy a könnyeimet nyelve ültem az asztalnál a többiekkel, amíg após fizetett, aztán amint elfordultunk egymástól ki is tört belőlem és ott is hagytam a társaságot.

A párom is ki van bukva, még nekem kell visszafogni, hogy ne menjen az öreganyjához balhézni. Nem akarom elrontani a közös nyaralást, de nem értem mi baja van velem.

Én nem gondolom, hogy anyagilag kihasználnám őket, én így nem bírok ki még 6 napot vele. Már gyomorgörcsöm van, ha egy légtérbe kerülök vele.

Mit kéne tennem?



2013. jún. 16. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Sarti?:)

Én sem fognám vissza a párom, hadd beszélgessen a nagyival.

De innentől kezdve, már az étkezések előtt, a rendelésnél szólnék a pincérnek, hogy a te rendelésed külön számlázzák. Ez irtó megalázó lesz a családnak. Ha nincs nálad elég pénz, kérj kölcsön a párodtól. Megéri az a 20 ezer foint, hogy ne legyen gyomorgörcsöd, bakker.

Legalább kimutatkoztak neked, nem kell többé parolázni.:)

2013. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg, ha már a szülei beszéltek erről veled, mármint, hogy ne foglalkozz a nagyival, akkor tégy így.


Amúgy én úgy reagáltam volna, hogy:


"A mai vacsoránál vérig lettem alázva, amikor az amúgy magyarul tudó pincérnél fizetni szeretett volna apósom és a nagyi közbeszólt, hogy az én részemet külön számlára kérnénk és nézett rám nagy kerek szemekkel, hogy "vagy nem fizeted ki a sajátodat?""


Én: Javítson ki bárki ha tévedek, de úgy volt megbeszélve, hogy ezeket a költségeket a család állja, és mivel előzőleg a nyaralásunkon a fiuknak sem kellett semmiért fizetni gondolom nem veszik tolakodónak, hogy most elfogadtam a meghívást.



Megjegyzem akkor helyben a család többi tagjának kellett volna helyre tennie a nagyit.

2013. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad a nagyinak. Ha most engedsz neki, akkor itthon is szívózni fog veled, mert csatát nyert. Melletted áll az egész család, innentől kezdve úgy káráljon a vénasszony, ahogy akar. Te pedig acélozd meg magad, ne lássa, hogy célba találnak a megjegyzései.
2013. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Amióta nem találkoztam vele egészen jól is telik a nyaralás. Sajnos csak úgy nem tudok hazamenni, külföldön vagyunk, buszos nyaralás, a gatyám is rámenne, hogyha külön utakon próbálnék elindulni haza.

Így utólag már én is okos vagyok, hogy hogyan lehetett volna reagálni, de ott, abban a helyzetben kicsit lefagyasztott a szituáció.

2013. jún. 17. 11:00
 15/17 z. f. ***** válasza:
szerintem pakolj össze egy két napra, vigyél magaddal pénzt, és tűnj el - menj mulatni, ismerkedni, iszogatni, bulizni és sza*rj mindenkinek a fejére - úgyis nyaralnak vagy mi, majd csak ellesznek nélküled. kiveszel egy olcsó hostelben egy szobát, elmész, berúgsz, aztán másnaposan nem is fognak érdekelni. légy a magad ura! :)
2013. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezért nem való nagycsaládos nyaralásra menni. Én akármennyire szeretném a párom, biztos hogy a családjával nem akarnék nyaralni. Nekem a nyaralás a kikapcsolódásról szól és nem arról hogy nálam 20-30 évvel idősebb emberek hülyeségeihez kell alkalmazkodni.
2021. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hogy alakult ezek utàn??



Jé màr 8 éves kérdés


Együtt vagy még a kérdésbeli pàroddal?

2021. jún. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!