Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Amikor régen 8-10 rokon...

Amikor régen 8-10 rokon lakott egy szobában a falun, abba, hogy nem őrültek bele?

Figyelt kérdés
Hogy tudott egy helyen aludni annyi felnőtt ember? Hogy szexeltek/masztiztak??
2013. jún. 20. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg teljesen más volt a felfogásuk az embereknek az életről, máshogy gondolkoztak, nem volt olyan magánélet mint ma, az élethez tartozott ez is. De 10-en azért csak nem éltek egy szobában. Csak szülők meg a gyerekeik és kész. A szülők meg dugtak ha kedvük tartotta, nem érdekelte őket ha a gyerek hallja/látja. Teljesen más világ lehetett.
2013. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy, akkor még nem volt divat otthon ilyeneket csinálni

A nők elmentek dolgozni földekre, a hapsik szintén, gyerekek végeztek a suliban mentek a ház körül dolgozni

Annyi erejük nem maradt hogy beszélgessenek még, lefeküdtek aludni, másnap keltek megint

Ha gyereket kellett csinálni úgy időzítettek gondolom, de általában addig nincs is próbálkozás míg nem házasodnak össze és utána saját házban állnak neki a gyereknek


Ez a túlzott szex meg önkielégítést mind azért csináljuk mert ráérünk nincsen olyan tevékenységünk ami lefoglalna minket hajnaltól késő estig

21/F

2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

1.vagyok


Szerintem régen, még az 1900-as évek elején is a gyerek előtt simán megverte az apa az anyát vagy megerőszakolta.(sajnos sokan még ma is)

Vagy amikor egy nő szült, nem foglalkoztak azzal,hogy a gyereket kiküldjék, simán látott mindent.

2013. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagytatámat kérdeztem erről.Egy szobában laktak a dédszüleimmel,mert mikor összeházasodtak nem volt hova menniük.

Tata annyit mondot hogy csinálták a dolgot diszkréten.Állitja hogy lehet a dédi tudta mit csinálnak de nem reagált ahogy ők sem reagáltak mikor sejteték hogy mi van.

2013. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen falun és milyen régen? Mert a régi, átkos előtti faluvilágban nem nagyon volt divat összezsúfolódni ennyien, csak ha kiváltképp szegény családokra gondolunk.

Ne úgy nézzünk már a falusi emberekre, mint a szarvasmarhákra.

A falusi ember Késő tavasztól őszig mindig talált munkát a földeken. Késő ősztől pedig a ház körüli munkák maradtak. Telente fordult elő az is, hogy a dúcos szobában aludtak mind, ha napközben nem tudták befűteni a házat.

2013. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Ráadásul a magánéletnek számos egyéb, egészséges helyszíne volt. Övék volt a fél határ, ha nem az egész, a csűrök, a kútkávák és egyebek, naplementés legelők.
2013. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
És tegyük hozzá, hogy sokkal több tolerancia és tisztelet volt a családtagokban egymás iránt, mint amennyit most látni... Elég csak néhány GYK kérdést megnézni...
2013. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellett ehhez falu, én Pesten éltem mindíg is, kisgyerek koromban egy nagy szobában lakott a dédanyám, dédapám, nagymamám, nagypapám és én. Ez úgy 35-40 évvel ezelőtt volt.
2013. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

nálunk két ház van egy udvaron belül, most már belül is át lehet menni, de régen kb. 5 méter volt a két ajtó közt, ki az udvarra, majd be a másik házba.

ebben a durván 160 m^2-en laktak 8-an, 4 szoba, kettő konyha, kettő fürdő stb.

most ugyan ezen lakunk 4-en, igaz 3 generáció, én, a szüleim, és egy nagyszülőm.

1 szoba üres, bőven elférünk, de ha el kell szállásolni 10 embert, akkor is kényelmesen elférünk(voltak itt rokonok lakodalomban, aztán maradtak egy napra).

lehet a nagyon szegény helyeken előfordult ez a 8-10fő/szoba, de ne általánosítsunk.

2013. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy nagyon rossz sztereotípia. Régen az átlag falusi emberek nem laktak ilyen sokan egy szobában, csak kivételes esetekben, rokonlátogatás, nagyon hideg téli napok. Ezek a hosszú parasztházak a végtelenségig bővíthetők. (tudnék róluk beszélni, mert nekem is van belőle kettő és jobban szeretem mint a téglaházamat). Abban az időben ha összejöttek a komák egy hétvége alatt összehoztak egy szobát, minden anyagi gond nélkül. A szülők különmentek a "tisztaszobába" és teljesen egészséges nemi életet éltek, csak akkor inkább csinálták és kevesebbet beszéltek róla.


Én inkább azt nem tudom megérteni, hogy egyes családok, hogy tudnak eléldegélni 50m2-es panelben 2013-ban (36 fokban. Tudok olyan esetet, ahol két szobás panelban együtt lakik a szülő a két gyerek és az egyik gyerek párja.

2013. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!