Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Általában a testvéri kötelék...

Általában a testvéri kötelék erősebb, vagy a házastársi? Miért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs "általában".


Mindkettő mellett lehet érvelni, és mindig az egyedi esetben dönthető el, melyik erősebb.


A házastársát választja az ember, jó esetben a lehető legerősebb kötelék fűzi össze a párt: kölcsönös szerelem, szeretet, bizalom, türelem, no meg a döntés, hogy mindezeket közösen fenntartják.


A testvér meg az, akivel együtt nősz fel, aki gyakorlatilag a legközelebbi rokonod. Ez is életre szóló kötelék, jó esetben.


Ha mindkét kapcsolattípusból az ideálisat vesszük, tehát sem a testvér, sem a házastárs nem játszotta el a bizalmat, és más körülmény sem szakította szét, akkor szerintem nem lesz erősebb egyik sem a másiknál. Csak másmilyenek, nem erősebbek vagy gyengébbek.

2013. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatfüggő.


Nálunk a házastársi erősebb.


Nővérem van és öcsém,nővérem elköltöztt más országba,alig látni,öcsémmel nagy a korkülönbség,sosem álltunk közel egymáshoz.A férjem viszont a mindenem,ő a legfontosabb.


Párom is igy van a testvérével,jóban vannak,de én vagyok akihez igazán közel áll.

2013. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan, hogy általában. Hol erősebb, hol nem. Nálunk a házasság erősebb. A párom például még csak nem is tartja a kapcsolatot a testvéreivel.
2013. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, lemaradt fél mondat, így akartam: hol erősebb az egyik a másiknál, hol nem. :D
2013. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a volt férjem a tesójával erősebben kötődtek mint velem, soha egyetlen egyszer nem tudtunk kettesben nyaralni (már mikor voltak a gyerekek) mert jönnie kellett tesónak, apósnak, tesó férjének én meg egész évebn egyedül szívtam a gyerekekkel mert sose volt itthon.


Mikor kifejeztem igényemet hogy szeretnék a gyerekeim apjával négyesben nyaralni elhűlve néztek rám.


Ettől függetlenül lehet jó tesó valaki de ha család van azért az "élni és élni hagyni" elve is valósuljon már meg....


Mondjuk példa van mindkettőre melyik az erősebb.


De igazából nem a testvérrel fekzel minden nap egy ágyba és nem vele alapítasz családot...(normál esetben ugyebár...)

A mindennapi kötelék az a házastárs.

2013. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem erősebb. Más. Összehasonlíthatatlan az a véd- és dacszövetség, ami köztem és a húgom között van. BÁRMIT megtennék érte, és ő is értem.

És ami köztem meg a férjem között van kötelék, az is egy hihetetlenül erős, megingathatatlan, fantasztikus kötelék. Egyik sem pótolja a másikat.

2013. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
ha van egy tökéletes házasságod, és egy felhőtlen testvéri kapcsolatod, tehát: ha alapesetből indulunk és nem feltételezünk egyik oldalról se semmilyen konfliktust, akkor is TERMÉSZETESEN a házastársi kötelék a szorosabb. ez egy pillanatig nem kérdés. vele egy az életed, egy a sorsod. ő a társad. egy testvéri kapcsolat, legyen mégoly szoros is, érhet 100 barátságnál is többet, akkor sem mérhető a házastársi kötelékhez.
2013. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: a testvéri kapcsolat sem összehasonlítható a házastársival.
2013. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Ideális esetben a testvér már akkor rég melletted volt, segített, szeretett, amikor a házastársadat nem is ismerted. És ideális testvér-kapcsolatban akkor is melletted lesz, amikor a Naaagy, Szent házastársi köteléket épp felrúgja a partner.


Ettől még szerintem továbbra sem kell egyiknek sem erősebbnek vagy fontosabbnak lennie a másiknál, mert annyira más a kettő, hogy egyszerűen nem riválisok.

2013. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

"És ideális testvér-kapcsolatban akkor is melletted lesz, amikor a Naaagy, Szent házastársi köteléket épp felrúgja a partner."


Ezzel nem értek egyet! Azért, mert akkor mondhatjuk azt is, hogy egy ideális kapcsolatban nem rúgja fel egyik fél sem a házastársi köteléket és akkor is melletted lesz, ha a testvéred megszakítja veled a kapcsolatot.


Igazság szerint teljesen ideális esetben a testvérek szeretik egymást, a házastársak kitartanak egymás mellett, stb.

Szerintem ideális esetben minden kapcsolat fontos: szülő-gyerek, testvér, házastárs, igazi jó barát. A legszorosabb talán azért a házastársi, vagyis ideális esetben az lenne, mert alapesetben a házastársunk él velünk életünk végéig, vele éljük az életünket, vele tervezzük a jövőnket, vele hozunk közös döntéseket, vele vállalunk gyereket, vele neveljük közösen.

Mondjuk olyan kérdés, hogy kit szeretünk jobban, anyukát, házastársat, testvért, stb. egy ideális családban értelmetlen, mert mindenkit máshogy szeretünk.


Más kérdés, hogy ritka az ilyen ideális család.

2013. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!