Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Általában a testvéri kötelék...

Általában a testvéri kötelék erősebb, vagy a házastársi? Miért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

azzal egyetértek hogy teljesen más. de hogy ne lenne már összehasonlítható?

egy ember életében igenis az A család, amelyet ő alapított. (házastárs, gyerekek). az a család, amelyikbe született, természetesen szintén nagyon fontos, de az már tágabb kör (szülők, testvérek). Szerintem nem kérdés, melyik kell, hogy fontosabb legyen.

Mondjuk látom, elég egyedül vagyok a véleményemmel, pedig (vagy épp ezért?) nyakamat tenném rá, hogy rengeteg család fuccsolt be már ezen... hogy úgy gondolkozott mint az előttem szólók, és nem tudta helyén kezelni a kapcsolatait.

(van egy rokonom, aki egy vita hevében a felesége arcába vágta, hogy neki ő meg a közös gyerekeik nem családja, hanem az anyja meg a húga. akárhányan írjátok az ellenkezőjét, ez undorító. legyek akkor én a helikopter)

2013. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"egy vita hevében a felesége arcába vágta, hogy neki ő meg a közös gyerekeik nem családja, hanem az anyja meg a húga"


Ez undorító, ebben tökéletesen egyetértünk.

Aki ilyet mond, az egy paraszt, és totál nem kezeli helyén a dolgokat.


De szerintem az ellenkezője sem korrekt: ha az anyánkat, apánkat, testvérünket tekintjük kevsébé a családunknak, mint a házastársat.


Szerintem tényleg nem lehet összevetni, melyik fontosabb. Napi szinten nyilván a házastárs élvez elsőséget, de abszolút igazságként ettől ő nem fontosabb ember.

Ráadásul annyira mást érez az ember a házastársa meg atestvére iránt, hogy számomra valóban nem hasonlítható össze.

2013. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Húú nagyon érdekes válaszokat írtatok, mindenki kapta a zöld kezecskét. Az "Általában" szót utólag írtam oda, lehet nem is kellett volna. :-) Nekem nincs problémám egyikkel sem, csak elméletben vetődött fel bennem. A férjemmel mi úgy vagyunk, mint borsó, meg a héja, a bátyámat is imádom, csak sajnos ritkán vagyunk együtt. Holnap jön hozzánk a kis családjával és már nagyon izgatott vagyok. Ezért kezdtem el gondolkodni ezen, hogy milyen jó, hogy Ő van, és lepergett előttem a gyerek korunk, közben az is ,hogy mennyi időt eltöltöttem már a férjemmel is. Még olyan marhaságokon is gondolkodtam, hogy mi lenne, ha választanom kéne, hogy melyiküket nem láthatom soha többet. (Persze szerencsére senki nem kényszerít ilyen hülye választásra)De biztos nem tudnék dönteni. Összességében mindegyikőtöknek igaza van, nem lehet a kettőt össze hasonlítani. Az valóban nem egészséges, amit az egyik válaszoló írt, hogy minden családi program a rokonokkal együtt van. A férjem húga ilyen (lenne) csak szerencsére távol él. Amíg itthon lakott, sosem tartotta tiszteletben ,hogy házasok vagyunk, ha épp éjjel nem bírt aludni, folyton közénk .....hangsúlyozom KÖZÉNK.. (nem mellénk) feküdt, még csak nem is kopogott, ha be jött a hálószobába. Sokszor kellett szét ugranunk. Na ő az a típus, aki egészségtelenül nyomul a testvérre, és a házassága meg szar.
2013. jún. 21. 17:33
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a házastársi. Mert öt te választottad, mert ugyan azt érzitek egymás iránt.

És a testvéri? Öt nem te választod, hiába a rokonod, ha pl ki nem állhatjátok egymást (mi folyton martuk egymást a tesómmal, és most se rajongumk egymásért. Max elviseljük a másikat.)

Legalábbis ez van nálunk.

2013. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 laji2 válasza:

Tárgyon kívül.

#12: "Aki ilyet mond, az egy paraszt..."


Alap: felháborító az ilyen általánosítgatás. A neveletlen és közösségbe illeszkedni képtelen AZ, aki ilyet mond.


Cifrázat: ismerek sok vidéki, falusi embert, és fővárosit is. Ha köteleznének egy ilyen undorító általánosításra, nos, akkor már inkább az a helytálló: "...az egy pesti...".

2018. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!