Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A harmadfokú unokatestvéri...

A harmadfokú unokatestvéri viszony az már nem komoly?

Figyelt kérdés
Van egy fiú aki az unokatesóm,és járunk.
2013. júl. 9. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az már nem vészes mert elég sok rokoni ág lehet köztetek. Mivel a harmad unokatestvéri dolog az dédszülőktől eredhet így már nagyon kevés az esélye annak hogy ugyanolyan gént örököltök, főleg ha a többi szülő és nagyszülő génjei is eltérnek, plusz lehetséges az is bár nem feltétlen hogy egyáltalán nem vagytok rokonok ha például a nagymama vagy bármelyik nagyszülő, szülő, esetleg dédszülő nem a vérszerinti rokona amelyik ágról rokonok vagytok, így simán elképzelhető az is hogy egyáltalán nem vagytok rokonok de erre nem érdemes alapozni.

Ha eddig nem tudtátok hogy rokonok vagytok akkor ez egyáltalán nem jelent problémát. Bár igazából másod unokatestvéreknél sem szoktak gondok lenni. Mert én jártam már az egyik másod unokahúgommal akiről 2 év után tudtam meg hogy rokonok vagyunk, de elég bonyolult ágon voltunk rokonok és elég nagy esély volt rá, bár ezt nem tudtuk meg sajnos hogy igazi rokon vagy nem. Mert az ő nagymamája az én nagyapám testvére volt, viszont az anyukája aki a nagymamájának a lánya volt nem volt 1

2013. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, semmi jelentősége, ott már nem nagyobb a genetikai kockázat mint 2 idegen esetén...
2013. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs leütöttem véletlen na szóval. Nem volt 100% ig biztos hogy vér rokonok vagyunk mert állítólag a nagymamája aki a nagyapám testvére volt állítólag más apáktól vagy is dédnagyapáinktól voltak, tudom kicsit bonyolult ez, de erre senki nem tudta a pontos választ, a dédszüleink már rég halottak hogy ők megmondták volna.

De így sem volt gond belőle, a rokonokkal nem tartjuk úgy a kapcsolatot.

2013. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
@ 1, 3 Mint hozzátartozó, kikérhettétek volna a nagyiék születési anyakönyvi kivonatát a születési helyükről, s abból kiderült volna, hogy kik a szüleik, s hogy testvérek, féltestvérek, esetleg mostohatestvérek-e.
2013. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!