Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti miben és mennyire számíthat...

Ti miben és mennyire számíthattok a családotok segítségére?

Figyelt kérdés

Mi az amit habozás nélkül megtennének érted?

Például, pénzt adnának-e kölcsön, vagy esetleg kifizetnék-e a tartozásod?


De nem csak anyagi dolgokra gondolok, sőt inkább nem.

Szoktak-e bíztatni, dícsérni, ha éppen arra van szükséged? Kiállnának-e melletted, még akkor is, ha nem neked lenne igazad? Elkísérnének-e az orvoshoz? Éreztetik-e veled, hogy fontos vagy nekik?


De ezek csak az én példáim, kicsit suták is, de igazán érdekel. Szívesen olvasnék bármiről, amit ti fontosnak tartatok.


2013. júl. 19. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen adnék, tartozást is kifizetném de azért van egy bizonyos összeg ami felett nem engedhetném meg magamnak.


"Kiállnának-e melletted, még akkor is, ha nem neked lenne igazad? "

Szerintem az már rég rossz. Nincs igazam akkor azt is mondják el és legyenek őszinték, hisz utána hogy hinnék nekik.


"Elkísérnének-e az orvoshoz?"

Tudom ciki, de én 26 évesen is anyuval megyek fogorvoshoz.

2013. júl. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk a támogatás annyiban merül ki hogy pénzt adnak, én is kereső vagyok nettó 120-at kapok, a kettejük fizetéséből adnak 20-20at, és 3havonta rakom be a többi megtakarítás közé, számomra elég és ettől több segítség nem kell, mert amit keresek azt elrakhatom nem kell leadni belőle, inkább a sajátjukból adnak még hozzá

Nálunk ennyiben merül ki a segítség :)

21/f

2013. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyum és nevelőapám 100%-ban támogatnak. Bár pénzt nem szoktam kérni tőlük,(diák melózom, önszántamból) de tudom hogy adnának. Végül is ők fizetik a tanulmányaimat, ők fizetik a szállást, a kaját, mindent. Ez nem kevés pénz, végül is Angliában élünk, és ott tanulok. Vagányak, jó fejek, így mindig azt mondják hogy "semmi jónak nem vagyunk az elrontója. Ha házibulit akarok a haverjaimmal, benne vannak. Támogatnak, segítenek..

Kiállnak mellettem, de ha nincs valamiben igazam akkor ezt is megmondják.

Hogy éreztetik hogy fontos vagyok nekik??

Anyám kedvenc szavajárása: "Tudod kölyök, te vagy a kedvenc fiam " ( én vagyok az egyetlen 1 gyereke(

21/F

2013. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan.

Ha nagy gáz van az anyagiakkal, akkor segítenek. Pl. amikor kidobott a barátom, mert nem találtam munkát, és így hirtelen se munkám, se pénzem, se lakásom nem volt, akkor hazaköltözhettem hozzájuk.

Más kérdés, hogy egy hét után elvállaltam a világ leggázabb munkáját, mert menekültem.


Lelki támogatást nem kapok tőlük. Pocsék a házasságuk, megkeseredettek, mindenkit csak szapulni tudnak. Bennem csalódtak, soha nem viszem semmire, stb.

Lehetőleg kerülöm őket. Így borzasztóan magányosnak érzem magam, de még mindig jobb, mint velük. Mondjuk anya részegen néha felhív, hogy sértegessen...


Annyira jó lenne egy olyan család, aki mellettem áll és segít :(

2013. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, mintha a saját soraimat olvasnám vissza! :(


Sajnálom, igazán, remélem majd idővel jobb lesz.

2013. júl. 19. 01:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi "elvileg " összetartó család vagyunk! Am amikor bejelentettem, hogy valok es nincs hová mennem a gyerekekkel, azt felelte anyám, hogy menjek garzon lakásba es vegyek fel hitelt es keressek munkat! Majd ő segít nekem keresni! De amikor azt mondtam nekik, hogy az apai oroksegembol, a hazreszemet fizessék ki, hogy tudjak magamnak venni egy lakást, akkor az volt a válasz, hogy ezt mégis hogy gondolom? Es mikor erre feleltem, hogy de nem sokára pénzhez juttok, abból egy része már meg is lenne, akkor azt mondta, hogy de abból a pénzből fel akarták újítani a házat! Mondtam neki, hogy te hallod, amit mondok??? Két gyerekkel szó szerint nincs hova mennem! Szerintem ezzel mindent el is mondtam....
2013. júl. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A legközelebbi családtagjaimra és a férjemre bármiben. Amiket leírtál, abban mindenben, meg amúgy is. A távolabbi családtagokkal is segítünk egymáson, ha szükség van rá, bár azért ha valami baj van, őket megpróbálom nem annyira terhelni vele. Igazából elég összetartó család vagyunk.
2013. júl. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Többnyire lelkileg mellettem vannak a szüleim, bár esetenként megy az érzelmi zsarolás és fajtái. Sokszor nem értenek meg, de ezen nem is lepődök meg, sosem voltunk nagyon nagyon közeli viszonyban.

Anyagilag számíthatok rájuk, ha épp nagy szükségem van, de már néhány hónapja nem kértem támogatást. Ha nekik is több lenne biztosan adnának.

A párom szülei minden hónapban kb 70 E-t adnak nekünk megélhetésre, mert a párom még nem dolgozik (5. éves orvosin). Nagyon jófejek ők egyébként.



Haza menni ritkán szoktunk, mert olyankor azért megy a kötekedés, főleg az én oldalamról, sajnos. Van sapkánk, nincs sapkánk... Orvoshoz, ilyesmi, mostmár a páromtól várom, hogy eljöjjön, vele viszont nagyon közeli, intim a viszonyunk, 6 éve vagyunk együtt. Ami hiányzott az én családomból, azt a páromtól megkaptam, megkapom...

23-L

2013. júl. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A páromra mindenben. Az anyámra semmiben.
2013. júl. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem Édesapám és a Bátyám és a Hugom az akiben mindenben számíthatok (lelkileg, anyagi segítségben is). Édesapám szinte mindig vásárol nekem is (ételt, háztartási cikkeket), megkérdezi minden héten, hogy mire van szükségem, van-e elég pénzem fizetésig, stb... Most szakítottam a párommal 8 év után, és lelkileg is teljes mértékben mellettem áll, a testvéreimmel együtt. Remélem a későbbiekben én is viszonozni tudom ezt a sok-sok törődést, bár természetesen ők is mindenben 100%-ig számíthatnak rám.
2013. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!