Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti miben és mennyire számíthat...

Ti miben és mennyire számíthattok a családotok segítségére?

Figyelt kérdés

Mi az amit habozás nélkül megtennének érted?

Például, pénzt adnának-e kölcsön, vagy esetleg kifizetnék-e a tartozásod?


De nem csak anyagi dolgokra gondolok, sőt inkább nem.

Szoktak-e bíztatni, dícsérni, ha éppen arra van szükséged? Kiállnának-e melletted, még akkor is, ha nem neked lenne igazad? Elkísérnének-e az orvoshoz? Éreztetik-e veled, hogy fontos vagy nekik?


De ezek csak az én példáim, kicsit suták is, de igazán érdekel. Szívesen olvasnék bármiről, amit ti fontosnak tartatok.


2013. júl. 19. 00:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A szüleimre, a keresztszüleimre, a tesómra, két unokatesómra bármikor bármiben számíthatok.

Segítenek anyagilag, ha kell. Bíztatnak, ha probléma van vígasztalnak és együtt keresünk megoldást a problémára.

Szívesen elvisznek unokatesóim autóval bárhova, ha ráérnek. (Neekem nincs jogsim..) és nem is kérnek érte cserébe semmit.

Részemről is megvan a segítség, bármiben.

21L

2013. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

a szűk családomra bármikor, bármiben. nagyszüleim sajnos már nem élnek, de nagyon önzetlen és önfeláldozó emberek voltak, nekik köszönhetem többek közt a lakásomat is. szóval hálás vagyok, hogy ilyen igazi, összetartó családom volt/van. édesanyám is támogat mind lelkileg, mind anyagilag ha szükségem van rá, bár mióta dolgozom nem rohanok hozzá mindenért. kölcsön senkitől nem kérek, úgy alakítom a pénzügyeimet, hogy beleférjenek a kiadások, ne kerüljek méltatlan helyzetbe.


orvoshoz nem kísérgetnek, de a párom el szokott hozni a fogorvostól ha nem a munkaidejében megyek :)

mikor vérvételre kell mennem, akkor pedig eldob a rendelőig :)


azt mondjuk nem lett volna jó ha anyám "az én kicsi lányomat megvédem mindentől" stílusban nevelt volna. fokozatosan nevelt rá, h a problémáimat magamnak kell megoldanom, és álljak ki magamért ha több oldalról bizonyíthatóan igazam van.

2013. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Rengeteg mindent tudnék írni arra, hogy a családom és én mi mindent teszünk/tennénk meg egymásért. Inkább egy szóban fejezném ki: mindent ! :)
2013. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!