Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyermek kirepülése...

Princess25 kérdése:

Felnőtt gyermek kirepülése mivel jár?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves fiam, aki sosem volt bulizós. Az élet úgy hozta, hogy kirepült a családi fészekből. Ez még a szokványosba tartozik, de az, hogy magától nem látogatna haza szinte sose, az már egy kicsit furcsa.Havonta eljön az apanázsért, akkor marad pár órát, de ennyi.Se telefon, se chat, se semmi a köztes időben. Nektek mik a tapasztalataitok e téren vagy mit láttok a környezetetekben?

2013. júl. 27. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb előkerül a havi keretért, szerintem kérdezd meg, mi a baj, miért ilyen, történt-e valami, ami miatt ilyen mostanában. Vagy ezeket már próbáltad feltenni kérdésként?
2013. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy teljesen új életet kezdene vagy egyedül szeretne lenni?

Mert a nővérem amikor elköltözött sokáig nem járt haza, és akkor megkérdeztem tőle hogy miért és azt mondta hogy valahogy nem kíván hazamenni mert élvezi a szabadságot hogy a lakásban azt csinál amit akar, nem kell másokhoz még kicsit sem alkalmazkodnia meg hogy bármikor felvihet oda valakit hogy ne legyenek gondok belőle.

2013. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem repült ki, ha apanázst kap még.

Mond neki, hogy nincs apanázs. Szerintem csak azért megy.

2013. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is az apanázsért megy, de ha már van arca elfogadni, akkor egy hétvégét (SZ-V) igazán kibírhatna otthon.

Lehet, tényleg az van a háttérben, amit az egyik válaszoló írt, a nővére kapcsán.

Telefont legalább felveszi, ha hívjátok? Visszahív, ha nem vette fel? Vagy úgy unblock tesz mindenre?

2013. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltehettem volna a kérdést én is. Felnőtt gyerekeim 4-5 havonta járnak haza. (200 km.) Sőt, néha még ritkábban.

Mindig valami fontos elfoglaltságuk van, nem érnek rá.

Anyagilag is segítettünk autót venni, ne legyen gond az utazás. Utálom a hétvégét, mér nem is kérdezem, mikor jönnek. Nem fogok harcolni, hogy itt legyenek..Ha nem hiányzunk, hát akkor ez van. Nem vetek be zsarolást, és semmit.

2013. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántásból, de szerintetek nem egyèrtelmü, hogy egy gyetek akkor fogja látogatni a szüleit, ha szèp emlèkeket, biztonságèrzetet, szeretet köt hozzájuk?


Mi egy városban lakunk a szüleinkkel, a páromèkhoz szinte minden hètvègèn lenèzünk, mèg hètköznap is, az èn anyámhoz havi egyszer beugrunk. Az ö szülei rendes, toleráns, önzetlen emberek, az enyèm meg...èrtitek.


Nyilván oka vam annal, ha örülnek, hogy nem kell vègre találkozniuk veletek. :/

2013. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek kirepülése az apanázs elmaradásától számított.

Addig csak életvitelszerüen nem nálad lakik.


Mert ennyi erővel én 14 éves koromban kirepültem, hiszen 2 hetente voltam otthon2 napot....kollégistaként...



Szerintem azért forxsak hogy a havi pénzért hazamegy, máskor meg nem... Mi okból adtok a 20 éves különélő gyereknek" apanázst"? Nem aztmondom, hogy ha szükséges nem lehet kisegíteni a gyereket, nekem is segítettek a szüleim, de ezíg furcsa nekem...


26/n

2013. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is most nem olyan rég költöztem el. én nem nagyon járok a szüleimhez mert ők nem kíváncsiak rám. és érzem ha megyek akkor az van bennük hogy ugyan menjek már haza... nekem soha nem segítettek egy forinttal se. és sajnos nem is számíthatok rájuk. 23/N
2013. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hova ment el és miért? Tanul?
2013. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 20 éves fiam egy hónapja ment ki Svájcba a barátnőjével dolgozni, augusztus végén fog hazajönni.Minden nap ír egy pár sort, ha nem többet, de mindig benne van, mennyire hiányzunk, sokat gondol ránk, stb. El nem marad a kérdés:Apa is jól van? Nem lódítok-e, tényleg érdeklődik, és számolja visszafelé a napokat.

Nem tudom, más gyerek miért nem érdeklődik az iránt, amiben addig élt, én is csak arra tudok gondolni, hogy nincsenek olyan élményei, emlékei, ami miatt visszavágyna.

2013. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!