Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érthető, hogy nem akarok...

Érthető, hogy nem akarok átmenni a párom családjához?

Figyelt kérdés

Az én családomban nincsenek lelkizések, beszélgetések, társasozások, szinte csak élünk egymás mellett.

Nos a párom családja nem ilyen.. Összeülnek, beszélgetnek, társasoznak. Nekem ez nagyon idegen, ezért még sose mentem át hozzájuk, amikor többen voltak, csak amikor az apukája volt ott.

Emellett a párom bátyja egyszer nagyon megbántott. A páromnak írta üzenetben, hogy egy zsírdisznó vagyok, meg ne adjon nekem több kaját, és még sorolhatnám... Én ezeket megláttam. A párom szerint nem engem akart bántani, csak őt akarta "szekálni".. Mennyire kedves...

Az öccse sem különb, amikor legutóbb váltottam vele pár szót, valamiből azt szűrte le, hogy a párom pénzére megyek rá, 1-2 óra múlva felhívta, hogy én pénzéhes vagyok, csak a pénze kell nekem. Benézte, mert hallottam, aztán szépen elmondtam neki a dolgokat, meg hogy vegyen visszább... Az öccse barátnőjéről inkább nem írok semmit, szegény annyira buta, gyerekes. Nem akarom leírni, hogy miért, nehogy valaki rám ismerjen..


Szerintetek érthető, hogy nem akarok átmenni? Most hétvégén lesz egy ilyen összeülős nap, és a párom szeretné, hogy átmenjek.. Szerinte nem kéne egész nap ott lennünk, elég 1-2 óra is, de nekem semmi kedvem ehhez.

Legutóbb májusban láttam őket, azelőtt meg tavaly év eleje körül voltam náluk..


2013. júl. 30. 22:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, teljesen aszociális vagyok, főleg a párom családjához képest, akik mindig csinálnak valami összejövetelt. Az elejétől fogva úgy gondoltam, hogy ez a pasi kell nekem, akkor ezt is vállalnom kell, mert ők rettentő érzékenyek erre és náluk aki akárcsak egy kicsit is családtag, illik megjelenni. Úgyhogy kaptam erőteljes kiképzést, hogy hogyan kell viselkedni ilyen helyzetben, aztán belevágtam. A legtöbb ilyen hepajt egyáltalán nem élveztem, de voltak kellemes személyiségek, akikkel megismerkedtem. Talán te is találnál valaki ilyet, aki nem befolyásolható, és ha megkedvel, elérheti hogy a barátod többi rokona is megenyhüljön. Lehet, a személyiségednek is jót tenne egy ilyen tapasztalat, én mostanában egyre kevésbé vagyok aszociális.


Akkor is jó megjelenni, ha nagyon nem kedvelnek. Nálunk is voltak ilyenek, de muszáj volt bebizonyítanom, hogy akkor is a barátomhoz tartozom, nem szakíthatnak szét. Be kellett bizonyítanom, hogy igenis udvarias vagyok és kedves, akárhogyan is ment a pletykálkodás. (Alaptalan pletyka volt egyébként, de kit érdekel.) Ma már vannak rokonok, akik kifejezetten szeretnek, és nekem is jó érzés, hogy úgy-ahogy elfogadtak. Most már meg tudom mondani, hogy nem kedvelem az ilyen bulikat és már nem számítanak rám, ha sokan ülnek össze, mert már ismernek annyira, hogy megértik a helyzetet. Hosszú távon csak nyertem vele. Egyébként sem jó, ha idővel eléred, hogy a barátodnak választania kelljen közted és a családja között. Ha szereted, a családjával is kapcsolatban kell lenned legalább valamennyire. Eléggé hisztis magatartásra vall, ha arra az 1-2 órára sem vagy hajlandó megjelenni.

2013. júl. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

De én egyáltalán nem vagyok antiszociális!

Rossz a családom, nincs igényem velük lenni. Számomra a szülők nem olyan fontosak, mint másnak.

Vannak barátaim, a párommal jó, nem vagyok antiszociális.. Rossz érzés, hogy annak tűnök, mikor ez egyáltalán nincs így!


Azokkal, akikkel jól eldumáltam, csak a nagy összejöveteleken vannak ott, amiből amúgy nincs sok. Eddig csak 2 volt, az egyiken ott voltam, a másiknál nem értem rá.

Hiába voltunk el jól, nem hinném, hogy az lenne a téma, hogy xy mégiscsak jófej, és nem kéne megsérteni az alakja miatt..

2013. júl. 31. 00:36
 23/39 A kérdező kommentje:

Pl ilyen nagyobb összejövetelre szívesen mennék.

De amikor a párom apjához megyünk fel, ott csak az apja, a testvérei és annak a barátnői vannak ott.

2013. júl. 31. 00:37
 24/39 anonim ***** válasza:
Hívjátok át magatokhoz csak a párod apját.
2013. júl. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Nem lakunk egyutt..

De az meg ugy szerintem unalmas lenne. Vagy nem? Mit lehetne csinalni?

2013. júl. 31. 00:59
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, 1-2 órát ki lehet bírni, ha feszengve is, társasozás pl. pont eléggé feloldja az embert, ha ennyire szociális típusok, akkor szerintem csak még rosszabb lesz a viszony ha kerülöd őket, meg a párodnak is nyilván van rá igénye, veled együtt ÉS a családjával lenni. A tesói bunkók voltak, tény, de ettől még nem javul meg a viszony, ha kerülöd őket.
2013. júl. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
34%
Menjetek el egy közös programra hármasban. Vagy csak sétálni. Akkor úgyis adódik valami téma, amit épp láttok, pl. egy érdekes autó, ember, fa akármi. Tehát nem lesz unalmas, fogtok tudni miről beszélni.
2013. júl. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod ugye, hogy ha nem mész át, akkor szóba hozzák majd a párodnak,hogy miért van még együtt ezzel a pénzéhes zsírdisznóval, aki ráadásul még antiszociális is..? *.*
2013. júl. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Jól látod, még nem a családod a párod. Ma nagyon divatos már a randi első napjától anyucizni, apucizni, anyósozni, apósozni. Akkor felteszem a kérdést. Ki az antiszociális?


A kérdező vagy ezek a "mondvacsinált családok" (anyucizók, meg apucizók)?


Kérdező, menj el. Ha meguntad, megmondod a párodnak, hogy maradjon még, te meg haza mész vagy a barátaidhoz. Kicistl egyél lazább. Nagyon feszengős vagy.

2013. júl. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
De miért várod el, hogy a tyestvérei kedveljenek és szépen beszéljenek rólad, ha te így viselkedsz, sose mész el hozzájuk? És később? Ha összeköltöztök?
2013. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!