Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érthető, hogy nem akarok...

Érthető, hogy nem akarok átmenni a párom családjához?

Figyelt kérdés

Az én családomban nincsenek lelkizések, beszélgetések, társasozások, szinte csak élünk egymás mellett.

Nos a párom családja nem ilyen.. Összeülnek, beszélgetnek, társasoznak. Nekem ez nagyon idegen, ezért még sose mentem át hozzájuk, amikor többen voltak, csak amikor az apukája volt ott.

Emellett a párom bátyja egyszer nagyon megbántott. A páromnak írta üzenetben, hogy egy zsírdisznó vagyok, meg ne adjon nekem több kaját, és még sorolhatnám... Én ezeket megláttam. A párom szerint nem engem akart bántani, csak őt akarta "szekálni".. Mennyire kedves...

Az öccse sem különb, amikor legutóbb váltottam vele pár szót, valamiből azt szűrte le, hogy a párom pénzére megyek rá, 1-2 óra múlva felhívta, hogy én pénzéhes vagyok, csak a pénze kell nekem. Benézte, mert hallottam, aztán szépen elmondtam neki a dolgokat, meg hogy vegyen visszább... Az öccse barátnőjéről inkább nem írok semmit, szegény annyira buta, gyerekes. Nem akarom leírni, hogy miért, nehogy valaki rám ismerjen..


Szerintetek érthető, hogy nem akarok átmenni? Most hétvégén lesz egy ilyen összeülős nap, és a párom szeretné, hogy átmenjek.. Szerinte nem kéne egész nap ott lennünk, elég 1-2 óra is, de nekem semmi kedvem ehhez.

Legutóbb májusban láttam őket, azelőtt meg tavaly év eleje körül voltam náluk..


2013. júl. 30. 22:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az érmének két oldala van.


Ha tényleg csak arról lenne szó, hogy ők ilyen családiasak, összeülnek, beszélgetnek, társasoznak, akkor még ha nekem furcsa is lenne, néhanapján elkísérném a páromat, hiszen hozzá tartozok, neki pedig fontos a családja. Természetesen nem muszáj minden alkalommal, de ha soha nem mész, úgy jön le, mintha utálnád őket.


De ott a másik, a sértegetések. Ezek után csak úgy mennék át, ha nincs ott az öcsike és a bátyus és én meg is mondanám, ha kérdeznék, hogy ne haragudjanak, nem akarok rossz viszonyban lenni senkivel, de nagyon rosszul estek ezek a megjegyzések, amikből látszik is, hogy a két tesó nem igazán kedvel, ezért nem megyek. Én nem bántottam senkit, tartsuk egymást tiszteletben.

2013. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
53%
nem tudom miért ne kerülhetné el a családot a kérdező? Én párom szüleivel egyáltalán nem beszélek, anyóssal nem vagyunk jó pajtik, így a legkönnyebb elkerülni a vitákat. Páromat nem tiltom, mi már együtt lakunk, sokat van otthon, nem kell szétszakadnia, itthon is van eleget, meg anyjánál is. Ha nem akarsz nem mész, mert nem bírod őket kész ennyi. Nem erőszak a disznótor. Mondanak biztos sokfélét, ha nem mész el, de minden csoda 3 napig tart. Ha látják, hogy te nem rajongsz értük idővel lesz másik ember a családba, akit célba vesznek az intrikával.
2013. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Amikor a batyja sertegetett, akkor meg kb 3 hetente felmentunk az apjahoz. Csak vele nem talalkoztam, mert nem az apjanal el.


Ezek utan nem volt mar kedvem menni, aztan jott az ocsikes sztori.

2013. júl. 31. 09:39
 34/39 Aspartia ***** válasza:

Hát pár ember itt elég értelmetlen válaszokat adott, mit ne mondjak. :D

"Azon még nem gondolkodtál el, miért viselkednek vele, úgy ahogy?"

Jézus, ha valakinek az alakjára tesznek megjegyzést, az nem bunkóság? Azért mert valaki nem sovány, meg gizda, hanem teltebb, az egyáltalán nem minősíti az embert, már bocs. Amúgy meg könyörgöm, magyarok vagyunk! Mi verhetetlenek vagyunk az utálkozásban. Engem is utált már anyósjelölt, teljesen alaptalanul, mert beképelt rólam valamit, ami nem voltam, én meg nem állok le magyarázkodni. Nem hogy inkább a saját fiát nevelte volna meg.



A kérdezőnek:

Nálunk is hasonló a családi morál, mint nálatok (élünk egymás mellett).

Én a te helyedben ott hagynám a srácot, ha szeretem, ha nem. Mivel írtad hogy hosszabb távra szeretnél tervezni a barátoddal (lehet eljegyzés), ezért ha tényleg alaptanul piszkálnak, akkor én a helyedben nem házasodnék be ilyen családba. Anyám iylen családba házasodott, és utálkozásban élte le az életét. És ez rányomta a bélyegét az egész életére, és a gyerekeiére is, meg a házasságra.

Nálunk az a normális beszélgetés mind a mai napig, ha kibeszéljük a szomszédot, ha fikázzuk a rokonokat, stb. Ha boldog családot akarsz, nem ilyenekre alapozol.

Én ezt tenném, hidd el lesz még más is az életedben, akit lehet sokkal jobban fogsz szeretni, mint akivel most együtt vagy.

Nem tudom hány éves vagy, mert nem írtad, de hidd el bőven van még időd. Ha tényleg igaz amiket leírsz, és a párod még pluszban hárít is, mert nem akar bajt, akkor valószínűleg elfogult, vagy fogalma nincs arról ,hogy a családja milyen.


Nekem ez a véleményem. Remélem nem haragszol meg ezért.

Ilyen kérdésben nehéz döntést hozni, mert minimum ismerni kéne téged, meg akikről szó van.


Szóval amit most itt leírtam, azt vedd úgy, hogy vissza is szívom, mert a felek ismeretének hiányában lehet túl radikálisnak gondolod az okfejtésemet!

2013. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem fogom elhagyni 3 csaladtag miatt.

Az anyukajat pl nagyon kedvelem, ugy tudom, hogy o is engem. Apjaval sincs bajunk egymassal.

2013. júl. 31. 10:47
 36/39 anonim ***** válasza:
90%

És ha a menyasszonya vagy már a felesége leszel és gyerekek is lesznek? Ők mennek nagyihoz, te meg otthon ülsz?

Inkább örülnöd kéne, hogy ilyen családja van, ez lenne a normális, te meg kihúzod magad alóla, talán épp ezért tesznek rád ilyen megjegyzéseket!

2013. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Jogos lenne a két tesó fújása, ha rosszul esik nekik, hogy nem mész és EZT teszik szóvá. De hogy zsírdisznónak neveznek s azt állítják, hogy csak kihasználod anyagilag a párod, ez szimpla bunkóság, nincs mit szépíteni! Akkor sem, ha azért mondják, mert nem mész! Mivel ezeknek a dolgoknak semmi közük egymáshoz.

Ha bármi olyan sértőt mondtak volna, ami arra utal, hogy kerülöd őket, akkor még azt mondanám, hogy kicsit talán érthető, rosszul esik nekik, stb.

De így nem. A két tesó tapló parasztként viselkedett. Én se találkozgatnék velük.


Egyébként mi sem mindig kísérgetjük egymást a párommal a családhoz, pedig mi már évek óta házasok vagyunk, de nem vagyunk összenőve.

2013. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Az anyjához nagyon szívesen mennék, meg az apjához is!

De a tesóira egyáltalán nem vagyok kíváncsi.

2013. júl. 31. 12:26
 39/39 A kérdező kommentje:

Ha arról panaszkodtak volna a páromnak, hogy nem megyek, akkor már ott lennék. De nem is érzem úgy, hogy találkozni akarnának velem. Úgy érzem, hogy ők is utálnak engem, én is őket.

Nem érzem úgy, hogy hiányoznék onnan..

2013. júl. 31. 12:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!