Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Valaki segítene néhány tanáccsal?

Ameoland kérdése:

Valaki segítene néhány tanáccsal?

Figyelt kérdés

Testvérek. Mindig marják egymást, de az egyik legerősebb kötelék, nemde?

Van egy nagyobb húgom(15),akivel szinte szó szerint lehet venni,hogy gyilkoljuk egymást. Kamaszok,mi?

Szüleink 10 éve elváltak, anyám néhány évet élt kint külföldön 4 éve, eléggé megviselt minket. De ahelyett,hogy összehozott volna, még jobban szétszakított minket. Mielőtt elváltak, bármi dráma volt, akkor mindig én kaptam verést a nagyobb a hibás alapon...sokszor. Ő ezzel mindig visszaélt és látta,hogy semmit se tehetek ellene. Ebben nőtt fel, s most van egy két-négy hetente tutujgató hétvégi apuka, egy anyuka aki nem tudja kezelni és egy báty, aki hiába próbálna kezdeni vele valamit, mindenki ellene fordul. Engem sem glóriákból gyúrtak, de jóindulatú vagyok és jót akarnék neki minden tekintetben de annyira nagy az arca, az egoja, hogy kénye-kedve szerint cselekszik tulajdonképpen. Csak szemléltetésképp: 3 tárgyból bukott meg év végén,és ahogy látom, a világ legtermészetesebb dolgának tekinti az év ismétlést minden rossz érzés nélkül. Pedig elméletileg teszt igazolja,hogy okos.

Én 1-2 éven belül ki szeretnék költözni külföldre, de a napi felesleges idegesség, stressz és vita felőrli az erre való felkészülési energiáimat. És a probléma továbbra sem oldódott meg. Sokat panaszkodtam, magamról 1 rossz szót se szóltam, tudom, de ha valaki esetleg tudna segíteni pár kedves tanáccsal, azt nagyon hálásan fogadnám.

Köszönöm

18/F


2013. aug. 18. 00:04
 1/3 piriiiiii ***** válasza:

Kamaszodik, ilyenkor ez a természetes, bármennyire sablonosan is hangzik ez. Igazából nem a Te feladatod lenne a megnevelése. Foglalkozz vele, de ne törd magad halálra érte.

Egyébként pedig a kedves tanácsom az lenne, hogy a világ szerencsére nem tökéletes, ahogy benne az emberek sem azok. Semmi sem megy egyről a kettőre, semmi sem megy simán elsőre. És ettől szép az egész, egyébként, ha minden olyan könnyű lenne, értéktelen is lenne. Annak van értéke, ami kemény nehézségek árán született meg. És ezt nem csak a jelenlegi családi helyzetedre értem. Hanem az egész életre.

Nézd néha a dolgokat egy kicsit magasabb mértékkel, az emberiségen túlról, tőlünk függetlenül.

2013. aug. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 piriiiiii ***** válasza:

Egyébiránt én a nővéremmel sosem, ismétlem, sosem! veszekszem.

Habár ennek a hátterében az állhat, hogy köztünk 12 év van. Hozzáállás kérdése. Úgy tűnik, kettőtök közül Te állsz ehhez az egészhez jobban.

2013. aug. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy erős kötelék, de attól még különálló emberek vagytok. Ráadásul nem te vagy az apja. Ha egy ember nem akarja hogy segítsenek neki, akkor annak nem lehet, legyen akár 15 vagy 25 vagy 50 éves. Ezt biztos te is meg fogod tanulni, hogy csak akkor lehet valakin segíteni, ha kéri, hisz már a testvéred sem kisgyerek.

Ha úgy látod hogy őt nem zavarja az ismétlés akkor hagyd rá. Néha a túlaggódás többet árt mint használ.

Az ideális olyan testvéri kapcsolat (szerintem), ahol a két testvér nem szól bele egymás dolgába, de ha baj van tudják hogy számíthatnak egymásra. Amúgy nekem is elég rossz a kapcsolatom a tesómmal, de ő egyre ritkábban van itthon, szóval ez átment amolyan alig beszélünk egymással típusú dologba és ez sokkal jobb mint a napi veszekedés (mi azért kicsit idősebben vagyunk mint ti).

A helyzeten az sem segít persze hogy nagyon nem volt ideális gyerekkorotok és biztos ez is belejátszik nála abba hogy ilyen dacos kamasz. De vitával semmit nem lehet elérni. Azt elmondhatod neki, hogy evvel a viselkedéssel csak magának árt, lassan felnő és a saját életéért ő maga a lesz a felelős - de nem tudom mennyire értené, hisz azért még ő is félig gyerek. De ettől többet nem tehetsz és ne is akarj tenni mert az mindkettőtöknek csak árt. Egy túlaggódós szülő is ugyanolyan rossz tud lenni mint egy olyan aki egyáltalán nem törődik a gyerekével.

2013. aug. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!