Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassággal kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassággal kapcsolatban lenne néhány kérdésem, sztori bonyolult, úgyhogy kifejtem lenn. Tudod a válaszokat?

Figyelt kérdés

Szóval sztori röviden: van egy afrikai párom néhány éve, aki befejezte a tanulmányait, így lejár az itt tartózkodási engedélye, de én nem szeretnék tőle megválni és ő sem akar visszamenni. Felmerült a házasság kérdése, de mivel hallottam már rémsztorikat, szeretnék tisztában lenni néhány dologgal. Sajnos az ember sosem tudhatja, kivel él együtt, van, hogy évek múlva derül ki, hogy nem az akinek hisszük. A konkrét kérdések: A házasság Németországban lenne, mert ott lakik a családja egy része és most őt is oda köti a munkája. Ebben az esetben nekem Magyarországon van valami kötelezettségem? Bejelenteni vagy bemutatni, stb? Származhat e bármilyen hátrányom a házasságból, mondjuk ha ő elkövet valamit, vagy felvesz egy hitelt, belekeveredhetek e és házassági szerződéssel meg lehet e előzni ilyesmiket? És ha igen, a szerződést is németországban kell elkészíteni? Vagy lehet itt is és az érvényes minden uniós országban? És ha véletlenül mégsem jövünk ki és el akarok válni, meg tudja akadályozni és ha igen, hogyan?


Előre is köszönöm a válaszokat, remélem, van, aki ért ehhez az egészhez...


2013. aug. 14. 09:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon utálva leszek érte, de leírom a véleményem:

Afrikaival soha nem kezdenék semmilyen körülmények között.


"És ha véletlenül mégsem jövünk ki és el akarok válni, meg tudja akadályozni és ha igen, hogyan? "


Igen, a legpatkányabb dolgokat képesek elkövetni, van egy-két ismerősöm, akik szültek afrikainak és nagyon rossz vége lett.

2013. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
MIért akarsz egy olyan emberrel házasságba lépni, akiben egy csöppet sem bízol meg???
2013. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nincs olyan ember a világon, akiben megbíznék, se magyar se más...ezeket a kérdéseket minden esetben feltenném, mert mindig előre gondolkodok.


Szülésről még szó nincsen egyelőre...az majd max 4-5 év múlva, addig meg csak kiderül. Egyelőre csak a fenti kérdésekre szeretnék választ kapni.

2013. aug. 14. 09:49
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Te hol élsz?


Ha németországban,és ott házasodtok,akkor ott célszerű házassági szerződést is kötni,de lehet itthon is,ugyanugy érvényes,ha válni kell,akkor németeknél kell majd kérni.És megakadályozni nagyon nem tudja,szétválasztanak akkor is ha csak az egyik fél akarja.

2013. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek, ő akar németországba menni mert mint mondtam, őt most több dolog köti oda...2-3 havonta járna haza hozzám még egy évig, amíg befejezem az egyetemet, utána én is kimennék hozzá....
2013. aug. 14. 10:04
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

"Nincs olyan ember a világon, akiben megbíznék"


- jaaa. Akkor keress egy szigetet, Robinsonként szép az élet. Reméljük, Péntek sem lesz ott, mert az Téged bizonyosan mindenedből kiforgatna. Nem való semmilyen kötelék (házasság, barátság, még üzleti sem) olyannak, aki nem bízik a másikban!

2013. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Menj el egy családjoggal foglalkozó ügyvédhez! Ő egyrészt el tudja mondani, milyen házassági szerződést érdemes kötni, valamint azt is, melyik államban érdemes házasodnotok a körülményeiteket figyelembe véve. Sőt, akár fel tud világosítani a pasi eredeti állampolgárságával járó kötelezettségekről is, mivel könnyebben tud értelmezni külföldi jogszabályokat, esetleg kapcsolatai, tapasztalatai is lehetnek.


Tudom, hogy mindez pénzbe kerül, de óvatlansággal nagyságrendekkel többet veszíthetsz, mint amennyibe az ügyvéd is kerül.

2013. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Ki tudná ezt itt most Neked 100 % pontossággal megválaszolni ?! Menj el egy ügyvédhez, ha ennyire előrelátó akarsz lenni, fizetni kell a tanácsért. És sokszor még ez sem jelent semmit....., lehetetlen pontosan előre tervezni.


Egy biztos, bizalom nélkül nincs jó kapcsolat, és ez nálatok már most nincs meg.

2013. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Hát,elég bátor vagy,de lehet,hogy csak vakmerő.Te tudod.

Nekem volt egy afrikai szomszédom és belekukkanthattam a dolgaikba.Számukra nagyon vonzó a fehér nő,mert általa sok előnyhöz juthatnak.Tartózkodási engedélyt,anyagiakat és külföldön bizonyos fokú"társadalmi rangot"kapnak a fehér nő által.A magukkal hozott vonásaikat,szokásaikat semmiért és senkiért nem adják fel.És náluk sok minden más elbírálás alá kerül,pl a drogok természetesek.Sokuknak a saját hazájukban is van feleségük,gyerekük,akiket "ilyen módon" segítenek a távolból anyagilag.A kötődést kötöttséget nem szeretik.Igen,a dolgaiért vállalnod kell a felelősséget.Németországban egészen biztosan.Igen a házassági szerződést ott kell elkészíteni.Ha gyereketek lesz és nem jól sül el a házasság,akkor nagy gondod lehet,mert nagyon családcentrikusak és nem mondanak le a gyerekről.Az összefogás nagyon erős közöttük,kiállnak a barátok egymásért,és közösen csinálják a "rémsztorikat"A német jog amennyire tud védene téged,de ez sokszor nem elégséges,mert olyan módszereik vannak.A barátodat nem ismerem,lehet jó és rendes ember,de a bőréből senki sem bújhat ki.Ja és egyenrangúságra a kapcsolatban ne számíts.Szeretik a nőt de elég furcsán kezelik.A hűség sem erős oldaluk.

2013. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Salx Narval ***** válasza:
100%
Meg kell kötni a házassági és vagyonjogi szerződést osztott vagyonra az-az külön kasszás határozatra, valamint végrendelet csatolásával. Ez esetben még közösen szerzett vagyon sincs. Gyakorlatilag mindenre lehetőséget ad, de erről majd felvilágosítanak, ha élsz vele.
2013. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!