Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért mondják folyamatosan...

Miért mondják folyamatosan ezt a rokonok?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok.Szeretnék másik városba továbbtanulni.Én úgy terveztem,hogy 24-25 éves koromtól a saját lábamra próbálok állni,először csak albérletben.Viszont állandóan szinte mindenki azt mondja,hogy soha nem fogok elköltözni otthonról és soha nem állok a lábamra mert anyuci szoknyájához kötődöm.Ez egyáltalán nem így van.A saját,de sokszor más ügyét is simán eltudom intézni nem kell hozzá anyuci.Miért mondják ezt?Hogy bizonyítsam be,hogy ez nem így van?(Egyébként nálunk mindig a szülő a gyerekkel maradt egy házban és a gyerek ápolta az anyját ,de én ezt nem akarom nekem ez "teher lenne a későbbiekben)
2013. aug. 22. 16:41
 1/7 zabmester ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatod lesz a magyarázat: nyilván azért mondják ezt, mert a ti családotokban nem szokás külön költözni a szülőktől, és ezért rólad sem hiszik, hogy erre képes lennél.

Pedig szerintem igazad van, az az élet rendje, hogy a felnőtt gyerek megáll a maga lábán, szülői irányítás nélkül. Teljesen érthető, hogy felnőtt korodban majd szeretnéd a magad életét, szokásaidat kialakítani, önállóan élni.

2013. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott.Nálunk tényleg el is várják,hogy együtt lakjanak,ez nekem mindig furcs volt és nem tudnék így élni.Anyám is mindig mondja,ha felnőtt leszek maradjak vele,de ez nem lesz így.A későbbiekben én is szeretném élni az életemet anyám nélkül.Nálunk cdak ő költözött külön a szülőktől.
2013. aug. 22. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Totál megértelek, mert anyum kicsi korom óta mindig a fejemhez vágja/vágta, hogy egyedül semmire nem vagyok képest, lusta vagyok, béna vagyok stb. Szóval sok jót nem hallottam tőle, mindig csak ostorozott, mert nem olyan vagyok, amilyennek elképzelt...

DE 20 éves vagyok és tartós párkapcsolatban élek és jó messze a szülővárosomtól. Van egy kutyánk, egy cicánk és két teknősünk és nagyon felelősségteljesen és következetesen tartom/ nevelem őket párommal együtt!


Na ezek kellett nekem ahhoz, hogy anya belássa; mégsem vagyok olyan semmirekellő.

Persze azért szeret biztos csak nem tudja kimutatni. Na de ez az én szitum.


Ezzel azt akarom mondani, hogy ne ezzel foglalkozz, hanem cselekedj. :) Sz@rd le ezeket a mondatokat, különben bele fogsz tespedni. Csak csináld a dolgokat és lassan de biztosan alakulni fog, hidd el. Velem is így volt. :)

2013. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy baromira nem egészséges, ha mondjuk te vagy 30 éves, van egy férjed meg gyereketek és anyuddal laktok... :/

Én sem maradnék akkor sem, ha jobb lenne a családommal a kapcsolatom. Akkor leszel igazán felnőtt, ha már egyedül tartod el magad, van saját családod. És akkor nősz fel igazán, amikor már sajnos nincsenek szüleid. :(

2013. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ne törődj senkivel. Magukból, a saját tehetetlenségükből indulnak ki. Én évekkel ezelőtt mondtam, hogy egy időre szeretnék külföldre menni. Mindenki mondta, hogy álmodozom, az egyik kollégám azt, hogy úgysem fog sikerülni mert ő is próbált külföldre menni de nem tudott (ez még az EU belépésünk előtt volt jóval, akkoriban még nem volt ekkora elvándorlás). Fél év múlva vidáman pózoltam a világ másik felén a nyelvem nyújtva és a középső ujjamat feltartva egy fotóhoz. Pár hónappal később mutattam neki otthon a fotót, hogy rá gondoltam a készítése közben.
2013. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,annyira jólesnek:) Felpontoztam mindenkit:)
2013. aug. 22. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már úgy 7-8 éves korom óta ki akarok menni külföldiába és ott letelepedni. Az óta hallgatom, hogy hülye vagyok és nem fog menni stb. Pedig de és kész! ;)
2013. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!