Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ugye csak anyám segíthet...

Ugye csak anyám segíthet saját magán ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

A gimnazista, végzős húgom 2 hónapja idehozott hozzánk egy olyan idős férfit, aki akár apánk is lehetne, vele jár már hónapok óta. A férfit anyám már többször elzavarta a háztól, de még mindig csak jön, nagyon vastag bőr van a képén (ha csak anyám nem hazudott és mégsem zavarta el egyszer sem). Nagyon jól keres egyébként, van saját háza, családi állapotát tekintve pedig elvált, bár ismertem a volt feleségét, ő is elég fiatal volt, de nem annyira a húgom és ott nem szálltak rá ennyire a lány szüleire, mint nálunk.

A férfi kb. 1 hónapja idehozott egy kiskutyát a házunkhoz, úgy, hogy tudták, ebbe senki nem egyezett bele, a szüleim sem. Képes volt 250 km-t utazni a kutyáért, és idehozni a mi nyakunkra, azóta anyám veszi neki a pelenkát, nap mint nap kerülgetjük az egész házban a kutyasz*rt és -pisit, ma kb háromszor botlottam bele a sz*rba, abból egyszer anyám még bele is lépett, de én is léptem már bele a pisijébe. Úgy kell már közlekednünk a házban, mintha valami fertőtanya lenne, nem ülhetünk le akárhová, a padló mindig mocskos a kutyától, ami egyébként bántalmazza a macskámat (ami meg volt engedve a szüleim részéről, tudtak róla, mikor befogadtam), megeszi állandóan a macskám kajáját (drága tápok, mióta itt az a dög, nem győzzük venni a kaját, kb duplája elfogy, mint eddig, de nem tudunk mit csinálni, ha a macska meghagyja a kaját, a kutya megeszi). Nagyon unom már a helyzetet és nem érzem, hogy nekem és a páromnak kéne ezért lelépnünk ls egy csomó pénz albérletbe ölnünk, mert már nem lehet őket elviselni. Éjjelente hangosan szexelnek, anyám nem tud aludni tőlük, van, hogy vacsorára megsütnek 1 kg csirkemellet, amit anyám vett (mi ilyenkor mindig megvesszük magunknak a párommal), aztán felét leszedik, hogy mócsingos és kidobják a kukába. A férfi szinte minden nap nálunk eszik, a mi kajánkat viszi munkába, ráadásul rengeteget eszik, mi a párommal ketten nem eszünk annyit, mint ő egyedül. Mégis egy szalmaszálat keresztbe nem tesz egyikük sem, én meg anyám takarítunk rájuk, már nagyon elegem van, mert koszosak nagyon, ráadásul még a kutya is ittvan. A kocsinkkal jár a húgom állandóan, állítólag tankol bele, de senki nem tudja ellenőrizni (pár litert nehéz lenne), a szüleim tiltása ellenére a drogos haverjait ülteti a kocsinkba és már szétcseszték az egész kárpitot, ráadásul undorítóan néz ki a kocsi és ezzel kell nekem is járnom (elvileg nekem vették volna a kocsit, dehát...). A kutya egyébként szétrágja a papucsainkat is, odacsinál a szőnyegekre, az udvarba, aztán anyám takarítja fel utána, mert a húgomék nem hajlandóak. Nem értem, egy közel 40 éves férfi hogy lehet ilyen, ennyire nem tiszteli más házát. Ráadásul már nem csak itt eszik, hanem itt mossa a ruháit is, anyám ma már 2 mosásnyi adagot pakolt be a gépbe a férfi után, de csak mondogat, sajnáltatja magát és azt hajtogatja, hogy elzavarja őket innen. Engem hergel, engem uszít, de ő semmit nem tesz, csak bájolog a képükbe, meg az egész faluban azt terjeszti, hogy milyen jó vőjelöltje van, mert a húgom mellette nem jár annyit bulizni. Nem, hanem itthon fekszenek egész nap és semmit nem csinálnak, csak koszt, meg mindent felzabálnak.

Na de nem ez a probléma, hanem hogy anyám csak panaszkodik-panaszkodik, ahogy apám is, mégsem tesznek semmit. Már mondtam nekik, hogy én nem tudok mit tenni velük, ha ők nekik adják a kocsit, meg megtűrik itt a pasit, hát lelkük rajta, én max lelépek, aztán oldják meg egyedül, nekem nem kötelességem eltűrni őket meg takarítani utánuk.

Lehet bután fogalmaztam meg a fentieket, de ez már kikívánkozott belőlem. Szerintetek tudok én bármit is tenni az ügyben vagy tényleg csak akkor lehet változás, ha a szüleim a sarkukra állnak (amit kétlek)? Amúgy a húgom azzal fenyegetőzik, hogy ha nem engedik a pasit ide, akkor lelép, otthagyja a középiskolát és soha nem látják többé, ezért félnek tőlük.


2013. dec. 7. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"A férfit anyám már többször elzavarta a háztól, de még mindig csak jön, "

ha ez a lényege az egésznek, akkor: kulcsot elvenni, kutyával együtt kidobni, ha be akar jönni, feljelenteni.

2013. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a húgom fenyegetőzik, anyám meg azt mondogatja, hogy azt akarja, hogy legalább a középiskolát fejezze be (kiváncsi leszek, utána mi lesz a mentség a gyengeségükre). A kutyára meg azt mondka, hogy egy ilyen ártatlan kiskutyát nem dobhat ki az utcára... egy szóval, menthetetlen. :/
2013. dec. 7. 17:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a hug elmehet vele együtt, költözzenek össze, a pasinak illene ennyi idősen saját lakás. vigyék a kutyát is. nagyon határozottnak kell lennie, kulcsot elvenni, huggal beszélni, hogy mehet a pasi után ha akar, de gondolom a pasi magához se venné hugodat...
2013. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád felelősen gondolkodik és viselkedik. A helyzet adott. Ha kidobja a férfit, akkor a lánya is megy vele. Nem akarja őt elveszíteni. Nyilván nem csak reménykedik, hanem szinte biztos abban, hogy ezt ki fogja nőni a kislánya.

A férfival is ez által személyes, napi kapcsolatban van, így a kislányát is és a férfit is az ellenőrzése alatt tudja tartani.

Ha a húgod még kiskorú, akkor nagy a gáz.

De lehet, hogy édesanyád nem akar traumát okozni a húgodnak azzal, hogy feljelenti a férfit a rendőrségen, mert akkor végleg elveszíthetné a kislányát.

Ahhoz, hogy mindig készen állhasson a húgod segítségére, ezt a kompromisszumot vállalnia kell az összes kellemetlenségével együtt.

Tőled is együttműködést vár el, gondolom, s nem azt, hogy még jobban nehezítsd a dolgát.


Amúgy én is ezt tenném, ha a még éretlen, késő kamaszkorú lányom egy vérbő, idősebb férfiba szeretne bele.

Mindent megtennék, hogy az ellenőrzésem alatt tudjam tartani a sorsát.

Támogasd és segítsd ebben!

:-)

2013. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kidobja a férfit, akkor a lánya is megy vele. "

egy élősködő férfiről ezt nehezen lehet elképzelni, hogy eltartana bárkit is... legalább a hug számára kiderülne kivel is foglalkozik :)

2013. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van és a férfi hazazavarná a húgomat. Elég élősködőnek tűnik, 2 hónap után már itt mosatja a ruháit anyámmal, meg 1 hónap után képes volt idehozni egy kutyát a tiltás ellenére. Ennél még a korábbi, tizenéves pasijai is érettebbek voltak. Egyik-másik legalább felajánlotta, hogy segít a házimunkában, de a mostani?! Egy szalmaszálat keresztbe nem tenne.

Anyám pedig így azt hiszi, hogy a húgom ellenőrzés alatt van. Igen, ellenőrzés alatt, a tudta mellett már 2 hete nem jár iskolába, mert a pasi délutános és csak így tudnak együtt lenni (bár azt hazudja, hogy elmaradnak az órái, na de kinek van csak napi 1-2 órája, miközben 1,5 hónap múlva szalagavató?).

Anyám meg főz rájuk, mos rájuk, eltartja őket, miközben a pasi 300ezer felett keres. Én meg nem szólhatnék (elviekben), mert az én párom is általában itt van, na de mi megvesszük magunknak a kaja jó részét és sokat segítünk is itthon, velük ellentétben. Ja, és az én párom csak fél éve végzett az egyetemen, nem 20 éve dolgozik és nincs több háza, mint ennek a férfinek. Meg több éve együtt vagyunk, nem csak 2 hónapja... és nem hozott kutyát sem. De persze a húgom ezeket nem veszi észre, csak vagdalózni tud. felőlem egyébként mehetne, ahova akar, én nem tűrném meg őket. Ultimátumot adnék: vagy ezentúl besegítenek itthon és megbeszik maguknak a kilós csirkemelleket, ha annyit akarnak enni, vagy mehetnek kutyástól.

2013. dec. 7. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én ebben a helyzetben elfáradnék egy közeli albérletbe és ott folytatnám tovább zavartalanul kis életemet
2013. dec. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, ha húgodnak túlzottan körbenyalták az ősök a kis valagát, most meg ocsmány módon visszaél vele.

a szüleid finomkodnak, de mélyen belül tudják, h ők cseszték el. egy normális neveltetésű lány nem enyeleg apja korú hapsikkal a szülei szeme láttára, pláne nem viszi a nyakukra.


anyud nem tesz jót ezzel a kivárással, mert egyre jobban melengeti nekik a fészket, azok meg egyre jobban érzik magukat. eszük ágában nincs felemelni a kisujjukat ha más mindent megcsinál helyettük.


ki kéne dobni mindkettőt, a húgod úgyis visszajön hamarosan. anyagilag is egyszerűbb lenne úgy, hiszen ha megsemmisülten visszakullog, akkor talán jobban fogja értékelni a szülői ház melegét.


esetleg megmondani a fickónak, h nincs ingyen az ottlét, lesz kedves beszállni a rezsibe.

2013. dec. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezzel a rezsis dologgal az a helyzet, hogy akkor a páromtól is illendő lenne kérnie, méghozzá ugyanannyit, holott a párom nem is fogyaszt közel sem ugyanannyit semmiből, ráadásul ha kell, cipeli anyámat ide-oda, segít itthon mindenben... a másik meg semmit nem csinál és sokkal többet fogyaszt. Ha a párom fizetne havi 20 ezret, a férfinak illene legalább 40-et, de akkor a húgom ugyanúgy háborogna, mert akkor meg szerinte lenne igazságtalan (ő tipikusan az a fajta, aki megmagyarázza a mérlegre tett 1 kg-s csirkemellnél, hogy az nem is 1 kg, hanem csak fél, anyámék meg még be is veszik!). Ma beszéltem a szüleimmel, hogy nyugodtan elzavarhatnák őket, a húgom úgyis 2 héten belül visszajönne, mert a pasas úgysem tartja el, de annyira gyávák és töketlenek, hogy úgysem lépnek semmit. :/ De azt hiszem, megmondom nekik, hogy ezentúl nekem egy szót ne panaszkodjanak rájuk, hogy legalább engem ne idegesítsenek még jobban, ha egyszer már ennyire papucsok.
2013. dec. 8. 12:45
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

De jó,hogy ilyen "komoly"problémáid vannak....

Lehet hogy a húgod pl.utálja a macskádat,mégis megtűri rád való tekintettel.

Elég kicsinyes azt számolgatni,ki mennyit eszik.Ha a párod is ott lakik,már régesrég be kellett volna szállnia a rezsibe magától.

Tényleg nem kötelességed eltűrni őket és takarítani utánuk.Szépen lehet fogni magatokat a pároddal és el lehet költözni.Ja hogy ott nem lehet ingyen lakni?

2013. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!