Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tehetnék, ha folyton...

Mit tehetnék, ha folyton bántanak itthon, amiért nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Csak egy OKJ-végzettségem van (pénzügyi asszisztens), és már lassan fél éve keresek állást, szó szerint bármit elvállalnék már a takarítástól kezdve a gyári munkáig, de hiába keresek, sehonnan nem jeleznek vissza (keleti régió).


Itthon folyamatosan cseszegetnek, hogy biztosan nem akarom eléggé, meg ne gondoljam, hogy örökké eltartanak majd, mikor méltóztatok már elkezdeni dolgozni. Így is borzasztóan érzem magam, ez csak rátesz még egy lapáttal...


2013. dec. 10. 22:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, ennyire nagy protekció nincs, max ha a szülő a vállalkozó.

Persze könnyebb irigykedni,mint tenni érte.

2013. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Miért irigykednék? Nekem van munkám, csak eszembe jutott a dolog, mikor olvastam, hogy szerinted nem elég egy okj papír, ahhoz, hogy valaki pénzügyi osztályon dolgozzon.

Hidd el ez létezik, ott dolgoztam, így mentek a dolgok, és nem ez az egyetlen hely, folyamatosan ezt látom magam körül, ha protekció van akkor tök mindegy mi a végzettség, úgyis akad valami állás, ha nincs ismerős, akkor munka sincs, lehet akárhány papírja az embernek.

Még valami, dolgoztam egy helyen, ahol a legutolsó munkás is felsővezetői protekciós volt, oda az utcáról nem lehetett bekerülni, mikor elment az egyik vezető, azokat, akiket ő vitt oda szépen sorban lecserélték, nem azt nézték, hogy hogyan dolgozik az illető, hanem hogy kinek az ismerőse volt. Sajnos, ezek nagyon is létező dolgok mostanság ebben az országban.

2013. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

nálunk úgy volt, hogy anya sokszor azon is ki volt akadva ha pénzt kérek tőle. sokszor tényleg csak a kajára költöttem semmi másra, mert másra nem akart adni. olyan szakmát szerettem volna amivel minél hamarabb el lehet helyezkedni, mert hiányszakma.


így lettem képi diagnosztikai asszisztens(alapból eü iskolába jártam és az összes lehetőség közül ez volt a legszimpatikusabb) miután befejeztem a sulit, már 2 helyre is tudtam volna menni. az egyik kórház a másik fogászat. mindkettőre beajánlottak, de végül a kórházba mentem. fix fizetés igaz az ügyeletek miatt változó de 100-at minimum megkeresem, normális a munkarend(fél8-2-ig). és én is csak egy OKJ-t végeztem.

2013. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!