Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy nagy veszekedés és több...

Egy nagy veszekedés és több évi nembeszélés után kibékülhetnek még a rokonok? Tudnátok ezzel kapcsolatosan történeteket mondani?

Figyelt kérdés
6 éve apukám és a nagybátyja anyagi okok miatt összevesztek és azóta nem beszélnek. Tudom hogy elég távoli rokonok,de egy időben sokat jártak hozzánk, főleg apa unokatesói. Az utóbbi 2 évben elég gyakran eszembe jutnak,pedig visszagondolva, kiskoromban elég lenézőek voltak velünk szemben. Lehet ebből még beszélőviszony? Elég távoli rokonok azért. Tudnátok saját példát vagy történeteket felhozni amikben így vagy úgy alakult?
2013. dec. 26. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Örökségen 30 éve tört ki a testvérháború. Voltak közeledési kísérletek, de mivel maga a kiváltó ok sosem lett kielégítően megoldva, gyakorlatilag megszűnt a kapcsolat. Borzasztó amúgy.
2013. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm apja még fiatalkorában összeveszett a bátyjával, és egyáltalán nem tartották a kapcsolatot. Barátnőm huszonévesen megkereste az unokatestvéreit, hogy a szüleik hülyeségét ne folytassák, elvégre ők nem ártottak egymásnak semmit. Azóta nagyon jó a kapcsolatuk. Most már a szülők is kibékültek.
2013. dec. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Apám és a nővérem olyan 15 éve nem beszélnek egymással. Nővérem próbált az évek alatt párszor békülő szándékkal közeledni apánkhoz, de apu elég elutasító volt vele. Úgy kezelte mintha vadidegen lett volna. Már a nővérem sem erőlteti, amit meg is értek. A vicc az egészben,hogy már apám sem tudja miért haragszik a nővéremre.. Mindig mond valamit amit mindig megcáfolok, hogy az bizony nem úgy volt ahogy mondja..Szerintem sosem lesznek jóban..
2013. dec. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

A szüleimnek volt már egy házasságuk, mielőtt megismerkedtek volna.

Apumnak van egy lánya, aki a fejébe vette anno, hogy a szülei anyum miatt váltak el, ami egészen nevetséges, mert a válás után 5! évvel ismerkedtek meg a szüleim.


Utálta érte Aput is, sokáig nem is akart róla hallani. Egy idő után ez az ellenségeskedés csillapodott. A belvárosban voltunk autóval, és apu lánya is. Félreálltak mindketten, és apu megkérdezte, hogy "Itt van a kocsiban a húgod, meg szeretnéd ismerni?" Mire ő azt válaszolta: "Nem vagyok rá kíváncsi."


Akkor annyira nem fogtam fel, mert 9 éves voltam, de az évek múltával igenis fájó pont volt.

Ő most kb 42, én 24. Már nem érdekel. A sógornőm (bátyám felesége) olyan, mintha a nővérem is lenne.

2013. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Én csak olyanról hallottam, amikor rohadt nagy tragédia nyitotta fel a két fél szemét azzal kapcsolatban, hogy pitibb ügyek miatt nem szabad haragban állni.

De megmondom őszintén, a legtöbb esetben nincs békülés, ha már mindkét fél ennyire makacs, hogy ennyi ideje nem áll szóba a másikkal.

2013. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én apámmal nem beszéltem kb. 2 évig. Elváltak a szüleim, és anyámat szidta, visszaültem az iskolapadba, és nem volt képes támogatni, sem anyagilag, sem lelkiekben,.és még sok egyéb nyalánkság. Még be is pereltem gyerektartás miatt, amit máig rettenetesen szégyellek. Felnõtt fejjel rájöttem, hogy kb. Mindenben igaza volt. Most szerintem egész jó a kapcsolatunk, nem beszélünk a múltròl, de biztos neki is fáj, ha eszébe jut.
2014. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én összevesztem a Sógorommal és Sógornőmmel egy hülyeségen,és kb egy évig nem beszéltünk,nem is találkoztunk.Aztán összefutottunk Anyósomnál,és rendeződött a viszony.szerencsére
2014. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha megjött a jobbik és a józan eszük, akkor igen. De csak akkor, ha mindkét oldalon van törekvés a kapcsolatra, és a kibékülésre.
2014. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!