Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az gáz, ha úgy...

Szerintetek az gáz, ha úgy lettem nevelve, hogy 24 évesen se tudok anyámnak nemet mondani?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és egyszerűen nem tudok szembe menni anyámmal. Konkrétan úgy érzem, hogy nem akar elengedni ő se, már inkább ma is berúgtam mert szétb...z az ideg. Barátnőm felajánlotta, hogy költözzek hozzájuk. Azért lakok még otthon, mert lassan végzős msc-s hallgató vagyok. Szó szerint mondom, nem tudok anyámnak ellent mondani, vagyis tudni tudok, de tudom, hogy nem vagyok képes megvalósítani. Olyan mintha még gyereknek kezelne (én vagyok a 3 testvér közül a legkisebb), és ha mondom, hogy tudnék munkát vállalni, akkor mindig lebeszél róla, és én vagyok olyan balf..z, hogy hallgatok rá...Remélem értelmes a kérdés, mert már eléggé e vagyok nyomva...Igazából a kérdést se tudom minek teszem fel, jó ötletnek tűnt hirtelen, a barátnőmmel már megbeszéltem, csak érdekelne olyanok véleménye is, akik nem ismernek. És az ku..a vicces, hoyg van egy márnök szakmám, hát szétcsesz az idfeg.
2013. dec. 25. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Arra gondolj,hogy így sose lesz családod,mert anyukád valószínűleg szex közben is beállítana,hogy "Kisfiam veszed ki azt onnan.."már bocsi,de állj a sarkadra és mond meg neki,hogy te már elég nagy vagy a saját kis élethez főleg,így hogy barátnőd is van..
2013. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Na akkor hajrá.Jön az új év.Legyen a fogadalmad.Ùj életet kezdek.A barátnömmel,a talpamra állok és lesz saját életem.Anyud majd idövel beletörödik.

Sok sikert!!

2013. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Azért tud manipulálni mert valamilyen szinten azzal hogy eltartottja vagy, ily módon zsarol. Én nem a családalapítás miatt aggódnék mert arra ráérsz 40évesen is, inkább a munka nélküli élet nem célra vezető.
2013. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem az a gáz, hogy így lettél nevelve, hanem az, hogy felnőtt férfi létedre sem tudsz felelősséget vállalni a saját életedért, és anyukádra kened, mivel ő nevelt így.. Már felnőtt vagy, illene saját életet élned, és nem anyura mutogatni.
2013. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ÉS tudjátok mi a k. vicces? Apám mellett áll. Próbálok a sarkamra állni, tényleg az élet más pontján nincs problémám, élek társadalmi életet, tényleg rengeteg barátom van ( természetesen nem facebookosra gondolok), most egy kis támogatással jelentkezhettem volna egy havi (kézhez) 200k-s állásra és ba..zus le lettem beszélve róla. És én voltam olyan szerencsétlen, hogy belementem. fu utálom magam :D Meg lehetett volna oldani, arra a félévre elmentem volna passzivra de nem. egy év múlva iylenkor már végzek, fogom a cókmókom meg a barátnőm (amúgy neki is van egy építészmárnök szaklmája) és elköltözök jó messze. Vissza se nézek... Visoznt köszönöm a tanácsokat, ez az újévi fogadalomdolog tök jól hangzik. Próbálok a sarkamra állni, kemény viták szoktak lenni-nem teljesen szalonképes zsavakkal- de anyám nagyon makacs. Sose enged, erős nő nagyon. fater mondta, hogy nagymamám(anya részéről )ugyan ilyen volt. Volt kitől örökölnie...
2013. dec. 25. 22:30
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Ne hagyd, hogy lebilincseljen a múlt. Nincsen múlt, az csak egy illúzió a fejedben. Csak a jelen helyzet van. Teljesen mindegy, tegnap mit csináltál. MOST mindig azt csinálsz, amit akarsz. Ha akarsz, nemet mondasz. Ha nem akarsz, akkor viszont vállald a felelősséget, ne fogd anyádra, a múltadra, a neveltetésedre, vagy bármi másra. TE döntöd el, mikor mit csinálsz, senki más. Olyan nincs, hogy valaki mit képes mondani. Csak olyan van, hogy valaki mit AKAR mondani. Anyád azért kezel gyerekként, mert kényelemből gyerek maradtál. Konfrontálódni kényelmetlen, és te gyávaságból és lustaságból kerülöd a kényelmetlenséget. Leélheted az egész életedet úgy, hogy nem nősz fel, de akkor magáról az életről is lemaradsz. Te döntesz.
2013. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
4-es és az bosszant a legjobban, hogy igazad van...Mármint nem a válaszod bosszant, hanem tudom, hogy igazad van, és mindig erre lyukadok ki én is. Ezért vet szét a tehetetlen düh. Viszont az erős túlzás, hogy rákenem a dolgokat. Semmi pénzből nem nagyon lehet elkezdeni egy életet, és sajnos az építőiparban ma nagyon nehéz munkát találni, Nyaranta még gyakorlati munkát (fizetés nélkül) is alig találunk.
2013. dec. 25. 22:33
 8/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek adtam zöld kezet, vélemény érdekel. :)
2013. dec. 25. 22:36
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem elmenekülni kell, hanem rendbe hozni a kapcsolatod anyáddal. Amíg ez nem megy, lakhatsz több ezer kilométerre is, mindig anyuci véleményének a rabja leszel. Azért zsarnokoskodik rajtad, mert így akar magához láncolni. Meg kell neki mutatnod, hogy felnőtt férfi vagy, önálló döntéseket hozol. Ahhoz, hogy nyugodt körülmények között, felnőttként költözz majd el otthonról, először meg kell tanulnod mellette felnőttnek lenni, és meg kell tanítanod őt is arra, hogy önálló felnőttként, pusztán szeretetből is képes vagy mellette élni anélkül, hogy függenél tőle.
2013. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
A saját élet alatt nem feltétlenül különköltözést értek. Elhiszem, hogy nehéz lehet ilyen makacs és merev nő mellett élned, de ne hagyd magad ennyire. Próbáld magad teljesen elkülöníteni az ő véleményétől. Valószínüleg azért tud lebeszélni dolgokról, mert adsz a véleményére, és hallgatsz rá. Tudom, hogy nagyon nehéz lehet, de tényleg próbáld meg teljesen elhatárolni magad tőle. Ha legközelebb jön egy olyan dolog, legyen bármi is az, ami neked tetszik, akkor vágj bele, és eszedbe se jusson anyád véleményét kikérni. Az a legjobb, ha a saját belátásod alapján döntesz.
2013. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!