Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mitől ilyen a nagynéném?

Mitől ilyen a nagynéném?

Figyelt kérdés

Ő egy 50-es asszony, sokáig a beteg férjét ápolta, mikor a férj meghalt, összeköltözött a lányával és családjával. Most van egy szeretői kapcsolata, ahol ő a "titkos második". És úgy látom, a családban is ő a kicsit háttérbe szorított nagymama.

Mégis úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett nagyságos asszony, aki a világ közepe. Mindenkinek dirigál, ha nem történik rögtön az amit szeretne, vérig sértődik. Borzasztó nehéz elviselni. De úgy látom, nem csak én nem tudom ezt tolerálni, hanem a környezete sem. Mindenki finoman, hol viccesen, hol kevésbé helyre teszi Bori nénit, hogy azért vegye már észre mi a helyzet.


Tulajdonképpen azon csodálkozom, akinek ilyen élete volt, mint neki, hogy a fenébe lett ilyen önző, énközpontú? Ha sehol nem adják alá a lovat, miért marad ilyen? Vagy az, ha netán kislány korában mindene meg volt (erről ugyan nem tudok..) az meghatározó nyugdíjas közeli évekre is, hiába nem kapott ilyen jellegű törődést évtizedek óta?


2013. dec. 29. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért ilyen, mert sokáig ápolta a beteg férjét, és nem foglalkozhatott magával. Most, hogy nincs ilyen kötelezettsége, ő saját maga lehet a legfontosabb.

Annak meg örüljetek, hogy van valakije, mindenkinek szüksége van a szenvedélyre, idősebb korban is. Hadd legyen neki ennyi öröme.

2013. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha törődik magával, de ne könyököljön más arcába, mert ő az első. Pl. mikor voltunk náluk vendégségben, kérdezte, hogy mikor indulunk, mert elvihetnénk őt egy darabon, normálisan mondtam neki, hogy majd egy óra múlva, erre elkezdett patáliázni, hogy rohadjak meg, akkor most bkv-zhat. Ez mégis milyen stílus?! Annyira azért nem vagyunk jóban, közvetlen viszonyban, hogy ilyeneket megengedjen magának! Akkor hogy viselkedhet avval akivel közeli kapcsolatban áll?

A szeretőt csak azért emeltem ki, mert nyilván ott is meg van neki mondva, hogy "majd ha az asszonynak dolga van, ő akkor jöhet", tehát mindenhol türelemre van intve, senki nem dobja el érte mindét. Ezért nem értem, hogy akkor miért viselkedik úgy, mint egy elkényeztetett primadonna? Akkor az élete jóformán egy végtelen sértődésből áll, mert senki nem úgy táncol, ahogy ő fütyül.

2013. dec. 29. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:

" erre elkezdett patáliázni, hogy rohadjak meg, akkor most bkv-zhat. "



Há' bisztos kigyütt belüle a zúrinő mivolta neki.


:-)))))))))))))

2014. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!