Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Neked mit jelent a gyerek, és...

Neked mit jelent a gyerek, és miért fontos, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Pár szavas válasz is elég, és jó lenne, ha nem veszekednétek és nem az én válaszomnál ragadnátok le. Köszi.


A saját kérdésemre hirtelen ezek a szavak jutnak eszembe:

szeretetet adni és kapni; a gyerek a szülő életének meghosszabbítása; örökli a vagyont (ha van)



2014. jan. 7. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Elköteleztséget egy életen át,még nagyobb anyagi terhet,rendszeres es szünetetlen következetességet,amivel nem nekem lenne problemam ergo én lennék a rossz,aki "semmit nem enged meg,bezzeg apu"

Tehát nem érzem fontosnak,hogy legyen.

2014. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szeretetet adni és kapni, semmi több, nekem boldogság mindkét gyeremekem.
2014. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok nagyon csöpögős egyszerűen csak öröm ami néha nehéz is. Valahogy az is az élet része, hogy van gyerek.
2014. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Az élet része, egy körforgás egy láncszeme. Öröm és nehézség is egyben.
2014. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nyűg, nem érzem fontosnak, hogy legyen. Nem érzem azt, hogy bármi miatt is "szükségem lenne" gyerekre. Van az ismeretségi körömben pici babás anyuka, tök aranyos meg minden, de mikor belegondolok, hogy esetleg én nem tudnék aludni tőle, 0-24-es elfoglaltság, állandóan figyelni, akkor mindig arra a végkövetkeztetésre jutok, hogy nem akarok.

27L

2014. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha akarnék gyereket, olyasvalakit jelentene, akinek életet adnék, nézném, ahogy felnő, kibontakozik, akinek tovább adhatnám mindazt, amit érzek, tudok, aki a közös gyümölcse lenne a szerelmünknek, akinek kicsit mindketten részei volnánk a férjemmel.

De mivel nem akarok gyereket, egyáltalán nem fontos, hogy legyen, sőt egyáltalán nem szeretném, ha lenne, nem nekem való az anyaság.

2014. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Hány ilyen kérdés lesz még?
2014. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Mint a természetben, a gyerek azt jelenti, hogy a szülő sikeres a fajfenntartás szempontjából, tehát jól alkalmazkodik a környezethez, ezért képes gyerekeket vállalni és felnevelni. Valakinek csak a pénz és a karrier a siker, szerintem a gyerek is.

Másrészt a jövő generációja szempontjából lényeges, hogy kinek van gyereke, mert a gyerek általában örökli a szülő gondolatait és értékrendjét. Amikor az önzők és aljasok szaporodnak, az nem túl biztató a jövőre nézve, de amikor értelmes, gondolkodó emberek, akik nem csak magukra gondolnak, hanem felelősséget éreznek például a fenntartható fejlődés iránt, akkor jó világ várható.

2014. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
emelt családi pótlék yeeee!
2014. jan. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Egyszerűen ez egy biológiai program, mert máshogyan nem igazán oldható meg, hogy ne haljunk ki, így felmerül a késztetés. A többi csak mellébeszélés, túlmisztifikálás. :-) Ha nem így lenne, senki sem vállalna gyereket, csak mert aranyos. Na.


Persze ha jól esik, akkor mondhatjuk, hogy csoda, szeretet meg minden, de ez nem ok, hanem következmény.


Egyszerűen ez is egy olyan természetes dolog, mint az evés, csak kicsit macerásabb. Viszont nem igazán van értelme mélyebben megindokolni.

2014. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!