Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon fontos az apuka egy...

Nagyon fontos az apuka egy gyerek életében? ( lent )

Figyelt kérdés
van egy 16 éves lányom( mostmár 16 ) sajnálatos módon meghalt a férjem rákban... a lányom nagyon nagyon apás volt. Nagyon jó volt a viszonyuk. A Lányomnak végig kellett néznie az apukája szenvedését. ( inekciózni magát, hányás, egész nap feküdt, egyedül nem tudott felkelni, amikor fel kelt összeesett, amikor a mentők vitték el, 3 kórházat, stb.. )Velem nem beszélget róla. Amikor megtudta hogy meghalt, nem sírt. Sosem beszél róla, az iskolaorvos is próbálkozott de semmi.Lehet még normális gyerekkora? Vagy elfogadta az apja halálát?
2013. júl. 18. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, ez így nagyon nem jó. Nem elfogadta, hanem magába fojtja a gyászt.

Velem ugyanez történt, csak 13 évesen... az én apukám is rákban halt meg :(

Már 22 vagyok, de elég komoly pánikbetegségem alakult ki a történtek miatt... épp ezért, mert én is hasonlóan magamba fojtottam mindent.

Jó lenne pszichológushoz vinni, nekem is erre lenne szükségem, de nincs pézem rá :(

2013. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Szegény.... Rettenetesen megviselhette és teljesen magába fojtja a dolgot. El nem biztos hogy fogadta, inkább csak lenyomja. Ne erőltessétek. El fogja majd mondani, ha megérik benne.
2013. júl. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ajánlottam neki azt is. Azt mondta meg ne próbáljam agyturkászhoz vagy bármi ilyen féléhez elvinni... még az iskolaorvost is elég szépen elküldte ... hogy ne avatkozzon bele meg hogy ő nincs rosszul. Ha feljön az apukája itthon véletlen témában akkor fogja magát és kisétál a szobából. Ennyivel megoldja. Telefonál és hasonlók...
2013. júl. 18. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülő halálát nem lehet elfogadni fiatalon. Leküzdeni le lehet azt, hogy látsszon. Idős korban is nehéz, pedig akkor már az "élet rendje".
2013. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen betegség után ha nem lehet kezelni, akkor bele kell törődni vagy legalábbis elfogadni a lányod vélhetőleg így fogta fel, biztos hogy az Apuka sem akarná a lányát bánkódni látni

Fontos lenne igen, de nem mindegy hogy milyen időszak lezárása után, ha pl sima válás történt akkor nem lehetetlen újra összehozni egy teljes családot, igaz hogy egy ekkora gyerek már nem fog apukaként tekinteni rá, mert az igazi nincs mellette és emiatt nem is kezeli családtagként az új "apát"

Halál esetnél meg én is úgy vagyok vele, hogy nem kellene már mellém férfi aki pótolná a családfő szerepét, mert felnőnék nélküle

21/F

2013. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet furcsa de én míg beteg volt elfogadtam, hogy meg fog halni, így mikkor megtörtént már valamilyen szinten fel is dolgoztam. Elfogadtam, hogy meghalt és fentről vigyáz ránk.
2013. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Valószínűleg az lehet a baja, hogy látnia kellett az apját, hogy hogy szenved, és amikor megtudta, hogy meghalt, akkor azért nem sírt, mert a szenvedés során megszokta az érzést, ezért nem sírt. ( Lehet, hogy sírt, csak elzárkózva, mert ilyenkor magányra vágy az ember. )


Ha meg nem beszélget róla, akkor ne erőltessétek, mert úgy sem fog róla beszélni, hiába megy orvoshoz...

És igen lehet még normális a gyerekkora, de mivel korán élte meg ezt a kort, hogy ilyen hamar távozik az apja, akit nagyon szeretett, ezért sokszor, elzárkózva fog tartózkodni, azaz depressziós lesz. Nem szeret közösségbe járni...


Vagyis én ezt tapasztaltam már több száz 14-17 évesnél.

Ha pedig nem lesz depressziós, akkor ügyes, mert volt annyira erős, hogy legyőzze az érzelmet, és feldolgozza a történteket.


" Az érzelmek csak úgy jönnek, és mennek. " - A békés harcos útja.


Ha kell még segítség, akkor szívesen segítek, de ha megkérhetlek, akkor privát üzenetbe írj. :)


További estét, napot!

2013. júl. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy magába fojtja a kislány a gyászt. A kamaszlányok gyakran nem a szüleikkel osztják meg a problémáikat, pláne nem az iskolaorvossal, hanem a velük egykorú barátnőikkel beszélgetnek róla.
2013. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem, ő sajnos még a "legjobb barátnőjével" sem osztja meg ezeket. Azt mondta nem bízik benne. mikor kérdezgettem és mélyebben beszélgettünk, hogy miért? azt válaszolta, hogy nincs értelme megbízni senkiben, nincs értelme szoros köteléket kialakítani valakivel mert hamarosan mind másfele megyünk. ?!
2013. júl. 20. 09:26
 10/10 anonim válasza:
100%
Elöször is részvétem! Én is 16 voltam amikor édesapám meghalt minden elöjel nélkül. Én is magamba fordultam nem beszéltem róla, de nagyon fájt/fáj. Én kiírtam magamból a fájdalmam. Anyummal nem beszélünk apumról. Egy apa mindig máshogy figyel a gyerekére az én esetemben nagy szerepe volt abba, hogy felépültem a depresszióból. Orvos nem segít ezen, csak ha majd tud valakivel beszélni. Én elöször papirra vetettem majd késöbb tudtam másokkal is beszélni róla. Most, hogy babát várok nagyon is hiányzik, hogy ő nem lehet részese ennek. Eröt és kitartást kívánok!
2013. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!