Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Neked mit jelent a gyerek, és...

Neked mit jelent a gyerek, és miért fontos, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Pár szavas válasz is elég, és jó lenne, ha nem veszekednétek és nem az én válaszomnál ragadnátok le. Köszi.


A saját kérdésemre hirtelen ezek a szavak jutnak eszembe:

szeretetet adni és kapni; a gyerek a szülő életének meghosszabbítása; örökli a vagyont (ha van)



2014. jan. 7. 15:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem fontos, hogy legyen.

10 éve élek boldog párkapcsolatban..házasságban, de arról még nem született végleges döntés, hogy egyáltalán akarunk-e 20 évre elköteleződni egy gyerek miatt. Hatalmas felelősség egy baba! Minden szempontból! Nevelés, anyagiak, elköteleződés... Bevalljuk őszintén: mi ezektől félünk.

Ugyanakkor a szívünk mélyén szeretnénk szülők lenni....de az eszünk sajnos erősebb. Azért azt hiszem, hogy lesz idő, amikor felhagyunk a védekezéssel egy időre...hogy esélyt adhassunk a dolognak. Ha x időn belül nem jön baba, akkor elfogadjuk, hogy ennek így kell lennie...nem fogunk rajta 1 percig sem görcsölni. Ha pedig jön, akkor annak úgy kell lenni, örülni fogunk...



Amúgy meg személy szerint nem az öröklés, meg legyen aki rámnyitja az ajtót öregkoromban és hasonló dolgok miatt szeretnék gyereket. Egyszerűen szeretném átadni a tudásomat...a tapasztalataimat...és lelkiekben/szellemiekben/testileg a lehető legegészségesebb felnőttet felnevelni.. Ennyi.

2014. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Írta vki hogy volt ilyen kérdés ezer. Furcsa, de a GYIK nem jelezte egyáltalán, amikor kiírtam a kérdést.
2014. jan. 7. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!