Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan sógornővel, aki uszítja ellenem, ellenünk az anyóst, hogy ő és a gyerekei maradjanak a középpontban?

Figyelt kérdés
Többször próbált az életünkbe belekontárkodni,na meg a férjemet is irányítani akarja,amihez sajnos az édesanyja assszisztál is,persze én nem hagyom,hogy az legyen amit ők akarnak. Már nagyobb a gyerek,de ez azóta így van,amióta terhes lettem,mindent kitalál,hogy megsértődhessen valamin,az anyját meg uszítja..Kitalálja hogy ezt meg azt vesznek együtt az anyjával a gyereknek,pont olyan dolgokat,amihhez semmi közük,általában csak olyat vehet az anyja,amit az ő gyereke is kapott,no meg mikor ott vagyok folyton öltöztetik a gyereket,mert én ugye nem foglalkozom annyit azzal,hány fokos szögben áll rajta egy ruha..aztán ilyenkor felülbírálom,mint az anyja. Volt már valaki ilyen helyzetben?

2014. jan. 13. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha téged úgy sem érdekel, hány fokos szögben áll rajta, akkor minek bírálod őket felül?

Én sem szeretem a divatot, érzékem sincs hozzá, pont ezért örülök ha valaki ilyen téren foglalkozik vele.


A játékot sem értem. Ha egyneműek a gyerekek, akkor szerintem nem baj ha olyan ajándékot vesz anyósod, ami egy másik gyereknek már örömet okozott.


Írhatnál konkrét példát, mert nekem ez nem teljesen egyértelmű.

2014. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert a kákán is csomót keresnek,hogy éppen szarul adtam rá a ruhát...folyton kijavítanak,de mindenben..ahogy etetek,ahogy öltöztetem. Alapvető dolgokat,amihez nincs köze meg akarnak venni,amihez általában egy szülő véleményét illik kikérni és nem látatlanba megvenni,csak azért,hogy nehogy a jobbat vegyük..mert menne a féltékenykedés,hogy nekünk jobb van..
2014. jan. 13. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor amit vesznek, azt visszaadjátok és megveszitek ami nektek tetszik. Első perctől ezt kellett volna.
2014. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor mi voltunk a bunkók,hogy ajándékot nem illik visszaadni..többször el lett játszva. Egyébként meg az alapvető probléma már ott kezdődött,hogy előre szólt anyukának,hogytelepedjen ránk,ne az ő gyerekeivel foglalkozzon annyit,és hasonló tanácsokkal,beleszólásokkal lásson el minket,mint anno őt...de hát ugye ő mégiscsak a saját lánya,még jó,hogy őt ellátja..szóval arra buzdította,hogy csak jöjjön ide,és tegye ugyanazokat,mint vele..én meg mint a menye,ezt nem tűrtem,tűröm,hogy az anyósóm vagy akár a sógornőm idejöjjön és ossza az észt..ilyenkor mondja az anyjának hogy telepedjen ránk,de ha valamit venne a gyereknek,vagy együtt mennénk velük valahova,akkor elkezd féltékenykedni,és akkor mindjárt beleszól,hogy az anyja mit vehet a mi gyerekünknek,meg folyton hivogatja telefonon,ha együtt vagyunk anyósékkal..mintha azt érzékeltetné,hogy ő mondja meg,hogy mit vehet a mi gyerekünknek az anyja..
2014. jan. 13. 13:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze ma már leszarjuk hogy mit kapunk,mert megvesszük így is úgyis amit szeretnénk...akármit vesznek olyat...
2014. jan. 13. 13:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha szülne egy gyereket az anyjának,aztán akkor ő lenne ajnározva...mert ő lenne a legkisebb a családban..én nem tehetek róla,hogy később szültem..
2014. jan. 13. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem a problémádat. A sógornőd szokott beszélgetni a saját anyjával, ez az egyik problémád? Sőt, még a te gyerekedről is szoktak beszélgetni, ez aztán felháborító. A férjedet ezzel miért irányítaná? Sőt, anyósod még ajándékot is merészel venni az unokájának?

Tényleg nem értelek.

2014. jan. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő!Azért nem érted,mert nem vagy hasonló helyzetben..olvasd el újra,és megérted.Bele akar szólni az életünkbe,az anyját ellenünk uszítja,ő diktál...mit nem lehet ezen érteni? Az anyós meg azért vesz valamit mert mégiscsak a fia,de egyébként meg olyat vehet a mi gyerekünknek csak,amit a lánya megenged neki,mert megsértődne a lánya,hogy az ő gyerekei mást kaptak anno..
2014. jan. 13. 20:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam, de még mindig úgy gondolom, kicsit túlliheged ezt a dolgot, és talán - nem feltétlenül tudatosan - féltékeny is vagy arra, hogy anyósod számára elsőbbséget élvez a lánya és a lánya családja.

Hogy hogyan próbál irányítani titeket akár a sógornőd, akár anyósod, az viszont egyáltalán nem derül ki az írásodból.

2014. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs neked üldözési mániád?

Úgy tűnik, mintha beszűkültél volna a famíliába.


Nyiss kifelé. Járj el kismama tornára. Vidd el a gyereket mindenféle foglalkozásokra: úszás, torna, népitánc, nyelvórák, zongora, vagy mit tudom én, hogy mikre.


Szakadj ki a családból és koncentrálj a saját családi életetekre. A férjed is előbb-utóbb megunja ezt az örökös hajcihőt, féltékenykedést, perpatvart, igazságtevést.


Magyarul: megvan neked a magad családja, s elég, ha sátoros ünnepeken találkoztok.

2014. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!