Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vérfertőzés veszélye fent...

Vikicew kérdése:

Vérfertőzés veszélye fent áll? Összeházasodhatunk?

Figyelt kérdés
Szerelmesek vagyunk egymásba, csak az a baj, hogy rokonok vagyunk. A párom az én nagymamámnak a testvérének a fia. Azaz édesanyám elsőunokatestvére. Akkor ő nekem hányadfokum?

2014. jan. 15. 11:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%
Nagy a világ!
2014. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
44%

"Gondolj a rokonokra, ők milyen fejet vágnának az esküvőn például"


Ennek van a legkisebb jelentősége.


A rokoni kapcsolat közelsége a baj!


Ennek nem is lett volna szabad kibontakoznia.


Márpedig meggyőződésem, hogy ezt lehet irányítani, hogy ne fejlődjön ki kér rokon között szexuális-érzelmi kapcsolat.

2014. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Többségben azt olvastam, hogy nincs gond, se jogilag se genetikailag. Természetesen el fogunk menni orvoshoz, mert teljesen azért sosem leszek nyugodt. Szerelmünk már 5 éve tart. 10 éve nem látott rokonságot mentünk meglátogatni, így találkoztam vele először. Mivel sosem ismertem azelőtt, így nem tudtam úgy nézni rá mint rokonra, és ő sem. A család előtt eleinte eltitkoltuk, de mikor megtudták, ők is utána néztek, és megtudták hogy nem törvény ellenes. Anyám anyukájának a testvérének a fia. Ő most 26, én meg 24 vagyok. egy generációval felettem van, mivel édesanyám első unokatestvére. :)
2014. jan. 15. 21:02
 24/30 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Jogilag semmi akadálya, ezt a családjogi törvény egyértelműen szabályozza. Genetikailag akkor jelenthet gondot, ha ugyan azt a betegséget/rendellenességet hordozzátok mindketten. Ezt meg egy vizsgálattal ki lehet deríteni. Sok boldogságot.
2014. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Tudnál ebben segíteni? Milyen vizsgálatra gondolsz pontosan, és kihez kellene fordulnunk?
2014. jan. 16. 09:20
 26/30 Andizsuzsi ***** válasza:
73%
Szerintem minden megyei kórházban van genetikai tanácsadás, hogy pontosan milyen vizsgálatok kellenek, ott tudják megmondani. Érdemes a lakóhelyedhez legközelebb eső megyei kórház szülészet-nőgyógyászat részét felhívnod, vagy a nőgyógyászodnál érdeklődnöd.
2014. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jan. 16. 11:03
 28/30 anonim ***** válasza:
65%

Elképesztő, hogy mennyi bunkó és korlátolt választ kaptál..

Jogilag tudtommal lehetséges.

Az orvosi oldalát tekintve, régen erre volt a genetikai tanácsadó nevű intézmény, ma is érdemes orvost kérdezni, hogy most ez az oldala hogy működik a dolgoknak.

Azt ne hagyd, hogy korlátolt emberek az útjába álljanak a boldogságodnak! Szakembereket keress...

2014. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz népszerű a válaszom, genetikai tanácsadó sem vagyok, viszont genetikai eseteknél elő szokott fordulni, hogy nem az első generációnál, hanem a következőnél jön ki a baj, vagyis nem a gyerekeknél, hanem az unokáknál. Talán erre is érdemes rákérdezni, ha az orvos nem mondja.
2014. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
60%

Az igen, 22%-ot kapott az a válaszom, aminek a lényege az volt, hogy szakemberektől kérdezzen rá azokra, amik aggasztják...


(Miközben olyan véleményeket írnak le egyesek csípőből, amiket a 40 éves szexológiai könyv is elavultnak nevez...)

2014. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!