Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vérfertőzés veszélye fent...

Vikicew kérdése:

Vérfertőzés veszélye fent áll? Összeházasodhatunk?

Figyelt kérdés
Szerelmesek vagyunk egymásba, csak az a baj, hogy rokonok vagyunk. A párom az én nagymamámnak a testvérének a fia. Azaz édesanyám elsőunokatestvére. Akkor ő nekem hányadfokum?

2014. jan. 15. 11:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%
Hiába írunk bármit, nem leszel nyugodt, ha gyereket akartok.
2014. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
63%
3,5 milliárd Veled ellentétes nemű él a Földön és Te pont A rokonoddal akarsz összejönni. Kisebb koromban én is jártam egy nagyon távoli, de rokonnak számító lánnyal, nagyon szerelmesek voltunk, egyszer le is feküdtünk, de megbeszéltük, hogy ennek semmiféleképpen nem lehet hosszabb távú léte ezért normálisan szétváltunk. Azóta sem találtam hozzá hasonló értelmes és normális nőt, rendkívüli egyéniség és én is eléggé válogatós vagyok, de akkor sem szabad. Akkora a választék, egy ilyen kapcsolat megengedhetetlen! Gondolj a rokonokra, ők milyen fejet vágnának az esküvőn például!
2014. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Összeházasodhattok. Jogi akadálya nincsen. Orvosi akadálya sincsen, orvosi vizsgálattal meg tudják állapítani hogy mekkora a kockázat a gyereknemzésnek, de elenyésző. Szerintem ezek elég távoli rokonok, erkölcsileg sem tartom vészesnek.
2014. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Én meg továbbra sem értem, miért kell rokonságból párt választani, mikor százezrével vannak egyedülálló fiúk/lányok.
2014. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Összeházasodhattok. Viszont érdemes előtte genetikai tanácsadásra elmenni.
2014. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom 14 és 16 válaszolóhoz, semmi komoly gond elvben nem lehet. Ha jól kalkulálom, akkor viszont az életkorokban viszonylag jelentős különbség van. Nem ártana pontosan felkutatni, hogy milyen egészségi problémák voltak a két leszármazási ágon, hogy az esetleges egészségi kockázatot pontosan fel lehessen mérni.
2014. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez másodfokú, akkor házasodhattok. Ha gyereket akarok, akkor meg genetikai tanácsadás a hivatalos neve annak, amit pedzegetnek egyesek. Elmentek, valamit kutyulnak és a végén az orvos elmondja, hogy milyen rendellenességre kell számítani és milyen eséllyel.
2014. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
#13 a tuti.
2014. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%
azért ez annyira nem távoli rokonság...távoli lenne egy harmadunokatestvér..legalábbis, ha abba gondolok bele, hogy az anyukám elsö unokatestvére a keresztapám :D
2014. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
#19! Ja ha a keresztapád is, akkor már erösen vérfertözés!:-))))
2014. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!