Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek az én helyembe...

Ti mit tennétek az én helyemben? Jó, hogy igyekszik az ember, de azért a tűrőképességnek is van egy határa.

Figyelt kérdés

Múltpénteken volt a szalagavatóm. Minden közeli családtagot meghívtam, mindkét keresztszülőm. Szépen átmentem mindegyikhez, meghívót is csináltattam(saját kezüleg,mert azt tudom hogy jobban értékelik a keresztszüleim), s azt mondták hogy persze eljönnek. Igen, az egyik el is jött, a másik (keresztapám) az nem, holott a felesége (keresztanyum)igen. Azóta eléggé kivagyok rá, s azt mondtak hogy ebből elég, ha ő így akkor én úgy! Nem első eset hogy ilyen, születésnapomkor mindenki felköszönt csak ő nem ( holott ő bezzeg elvárja, de ha megcsinálja az ember akkor húzza a száját), mikor átmegyek hozzájuk soha nem érdeklődik irántam, én meg már egy ideje meguntam ezt, sosem dugja ki a képét olyankor. Mikor voltam a Balatonon táborba akkor is csak húzta a száját, mikor az élményeimet meséltem úgy belekötekedett a témába hogy anyuval úgy mentünk haza hogy sírt.... Anyumnak ő a bátyja, nem tudom mire jó ez a viselkedése, mindenkit elmar maga mellől, feleségével minden apróságért üvölt, nagyom mesélte hogy volt hogy kapott is tőle... Nagymamám szerint többet kéne vele foglalkozni, de nem lehet! Emlékszem kb 2 éve kérdeztem tőle hogyan kell halakat tartani, akkor is le voltam rázva flegmán hogy úgyse lesz halad.

A feleségét ( keresztanyum) meg nagyim ( az ő anyját) szeretem s ragaszkodom hozzájuk, de már teljesen görcsbe áll a hassm ha közelítek a házuk felé. Most sose menjek át keresztapám miatt? Nagyon kivagyok miatta!!!



2014. febr. 4. 21:35
 1/10 anonim válasza:
Ha nem akarsz keresztapád miatt idegeskedni, akkor ne menj feléjük. Ha elmész, akkor úgyis idegeskedsz, nem? :) A többiekkel meg találkozz nálatok! Keresztapádnak problémái vannak saját magával és/vagy az életével, de ezt nem neked kell megoldanod!
2014. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a legjobb megoldás ez lenne, de probléma : nagyim és keresztanyum sokszor kérdik hogy miért nem megyek meg ritkán megyek. Én elmondanám miért nem, de attól tartok hogy egy "lavinát" indítanék el... Vagy legyek inkább őszinte, s meglátjuk mi lesz?
2014. febr. 4. 21:44
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
én ah elyedben még jól össze is vesznék vele,aztán ráb...sznám az ajtót :D mindíg jobb kiadni,mint teljesen magadba fordulj,és elnyomd magadban,mert valami gyökér rokonod megaláz,és kikészít.
2014. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem simán lehetsz őszinte! Ha nem, akkor folytatódik az eddigi...Gondolom ők is észrevették, hogy keresztapád nem a kedvesség mintaembere :) Lehet azt normális hangnemben is kezdeni, ha megkérdezik miért nem mész: "úgy érzem valami baja van velem keresztapámnak".
2014. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Légy őszinte, és lesz ami lesz! :)

mert ennek sincs túl sok értelme, hogy a keresztapád miatt feléjük se nézel.

Keresztapádnak viszont szerintem magával lehet baja, vagy senki se jó neki! :) ismerek ilyen embereket! :)

2014. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor majd rendezni a helyzetet keresztanyukámmal és nagymamámmal, és ha kell elmondom nekik miért nem sűrűn látogatom őket. Eddig is elmondhattam volna mondjuk, de tekintettel voltam a koromra (csak nem oszthatja ki egy kis tizenéves a majdnem negyven éves keresztapját, nem?), de mostmár hogy felnőtt korba léptem, 19 évesen már kinyithatom a számat ha zavar valami/valaki viselkedése és rám nézve sértő/lenéző/blamáló.
2014. febr. 5. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ők is tudják, milyen a keresztapád, ha normálisan megmondod nekik, hogy nem bírod a kötözködését, azon nem sértődhetnek meg. És nem csak Te tudsz hozzájuk menni, meg is hívhatod a mamádékat vendégségbe magatokhoz.
2014. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen szoktuk is őket áthívni, sőt ! De sokszor az a válasz hogy "nem érünk rá" vagy "sok a tennivaló".
2014. febr. 5. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Számomra a legjobb megoldás, ami másoknak nagyon nehéz, az az egyenesség. Ha zavar valami, akkor megkérem, hogy van e ideje rám egy pár percre és elmondom neki, hogy úgy érzem a rokoni szeretet csak egyirányú. Elmondom neki, mennyire rosszul esik, hogy nem támogat az élményeimben és álmaimban. És persze elmondom, hogy mindez azért esik rosszul, mert szeretem. Sok embernek nagyon nehéz ilyen egyenesnek és nyíltnak lenni, de meg lehet szokni. Sőt sokan meg is tennék, csak akkor már késő, mert akkor jut eszébe az embereknek megölelni egy szerettüket, vagy elmondani mennyire szeretik amikor már meghalt. Ne várjátok meg.


Addig nem megoldás az, hogy nem mész akkor te sem hozzá. Elmondod neki ezeket, vagy megpróbálod és ha nem hajlamos a változásra, akkor nem foglalkozol vele te sem.

2014. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
legyél őszinte.
2014. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!