Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmennétek a ballagásra?

Elmennétek a ballagásra?

Figyelt kérdés

Testvérem gyermeke ballag. Felhívtak a minap telefonon, és ennyit mondott: "vedd úgy, hogy meg vagytok hívva". Meghívót nem küldött. Azt sem mondta hol lesz a ballagás.

Anyám szerint: "Olvass a sorok között! Nem akarja, hogy ott legyél, csak illendőségből hívott meg."

Szerintetek is így van?

Igazából nem szeretnék el menni, bántja a csőröm, hogy arra nem méltat, hogy egy meghívót küldjön.

Mit gondoltok igaza lehet anyámnak?


2014. ápr. 8. 10:44
 1/8 klopusz ***** válasza:
100%

Szerintem anyukádnak igaza van. Amúgy is: csak akkor menj, ha te is szeretnél. Ha nincs köztetek olyan viszony, akkor maradj otthon.

Mondjuk én a helyedben felhívnám a tesómat a ballagás estéjén és közölném vele: "vedd úgy, hogy ott voltam".

2014. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez jó. :) Tetszik.

Nincs közöttünk semmi viszony, ő több mint 20 éve elköltözött, azóta 2x hívott fel (én is hívtam). Olyan fura. 2 éve találkoztunk utoljára, akkor lehozta volna nekem a csillagokat is az égről, közös nyaralást kezdett tervezgetni. Most pedig teljesen flegma volt.

2014. ápr. 8. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Vedd úgy, hogy ugyan arra se méltatnak, hogy rendesen meghívjanak (nem feltétlen papír alapú meghívóra gondolok, de azért egy helyszín, időpont + néhány egyéb hasznos infó ilyenkor dukálna...), de azért menjél és vigyed az ajándékot, virágot, amit ilyenkor szokás. Törné magát a halál, hogy elmenjek...ha rákérdez, akkor megmondanám, hogy se helyet, se időt nem mondott, így nem érzed úgy, hogy ez komolyan arra ment ki, hogy ott is legyél.
2014. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Én mindenkinek adtam papír alapú meghívót, akit szívesen láttam a ballagáson.

Eszembe sem jutna olyat tenni, hogy telefonon közlöm az egészet. Szerintem se menj el.

2014. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallani kellett volna, hogy hogy mondta!


Lehet ezt mosolyogva úgy is, hogy egyértelmű legyen, szívesen látnak, csak nem vesződnek a meghívókkal. Én is hívtam már meg így vendégeket, és engem is hívtak már így meg. Egyik részről se volt soha sértődés, fel se merült, örültünk egymásnak.


De persze úgy is oda lehet vetni ezt a mondatot, hogy az élettől is elmenjen a kedved, nemhogy még az eseményen is megjelenj.

2014. ápr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
én nem mennék el..és körülbelül azt mondanám, amit az elsö válaszolo irt (ugyanolyan hangsulyban, mint ahogy veled közölték kérdezö)- vedd ugy, hogy ott voltam..
2014. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. ápr. 8. 21:12
 8/8 anonim válasza:

Első válaszoló ! Ez hatalmas amit írtál 1000 like :)


Egyébként én nem mennék el a helyedben egész biztos ,hogy csak az illendőség kedvéért vagy azért mert valaki rátukmálta,hogy hívjon meg szerintem tégy az első válaszoló ajánlata szerint .

2014. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!