Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmennétek ez esetben...

Ti elmennétek ez esetben kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk végérvényesen is összeköltözni, ő külföldön dolgozik, én a szüleimmel élek még.

A párom és persze én is szívesen elmennénk december elején 3nap 2 éjszakára kikapcsolódni, kettesben lenni stb.


Viszont a telken már fel van húzva a kis ház, de még tető nincs, ami persze kb 250.000ftból kijönne, mert más milyen fa anyag kell nekünk, ami fele árba kerül.

A pénz meg is van rá, már csak az erdészt várjuk hogy mikor lehet érte menni.

Most jön a fekete leves, anyunak mondtam hogy szeretnénk elmenni kikapcsolódni, először azt mondta persze milyen jó ötlet, majd ki bújt a szög a zsákból, hogy hát nem szórakozni kellene hanem a gatyát összehúzni, és mi hamarabb megcsinálni azt a házat!

Idén még éppen tető alá lehet majd rakni, de tovább ez úgy sem fog folytatódni már ezen a télen.


Most olyan kellemetlenül érzem magam hogy ilyet mondott, az egész kikapcsolódás meg lenne 40-50 ezerből!


Mit javasoltok, menjünk vagy még sem? Ezt még a páromnak nem mondtam el, nem akartam fel idegesíteni!


2013. nov. 19. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Anyádnak igaza van!
2013. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha most megvan rá a pénz, akkor a novemberi fizutokból menjetek el kikapcsolódni.
2013. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
én mennék,egyrészt anyukádnak nem sok köze van hozzá,h mire költitek a pénzeteket(gondolom nem az övéket költöd)másrészt úgyse tudtok idén beköltözni már és semmi ilyesmi,szóval miért ne...Amúgy meg mondd,h ez a karácsonyi ajándékotok egymásnak és kész..
2013. nov. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok ismerősöm van aki évekig építette a házát és közben nem ment el kikapcsolódni. Rá is mentek rendesen.. volt akinek a házassága, másnak az egészsége, mert annyira hajtottak de nem pihentek. Igenis menjetek el pihenni, ha nem vezetitek le a stresszt egy kis pihenéssel, akkor a munkában és minden téren rosszabbul fogtok teljesíteni, senkinek nem tesztek jót a mártírkodással.
2013. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ti házatokról van szó és a ti pénzetekről, akkor ti döntitek el, hogy hogy osztjátok be. De ha már megvan rá a pénz, akkor december elején úgyis kaptok fizut, gondolom, abból el is mehettek kikapcsolódni és megmarad a házra fordítandó összeg is.
2013. nov. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek!


A 40-50 ezret majd pótoljátok, nem olyan nagy tétel.

Fontosabb, hogy együtt legyetek kettesben, és csak egymással foglalkozzatok, főleg, mivel ritkán vagytok együtt.


Amúgy a szüleid miért akarják beosztani a párod és te pénzedet? Ez nem jó ómen.

2013. nov. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én itt most egy dolgot nem értek, hogy az a 40-50 ezer kinek a pénzéből lenne fizetve? Párodéból vagy a szüleid pénzéből? És kié a telken a kis ház? Ti akartok odaköltözni?


Ettől függetlenül én is a nyaralásra szavazok, ennyi kell :)

2013. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Én azt nem értem, anyádnak mi a kaki köze van a ti pénzetekhez és nyugalmatokhoz, és miért hagyod, hogy elbátorítson valamitől, amiben a pároddal mindketten egyetértetek?


Ha nektek most jól esne egy kis kikapcsolódás (ami megérthető, egy építkezés rengeteg stresszel jár), és a pénzt később is tudjátok pótolni, akkor menjetek nyugodtan!


Ha a semmire fel akarnátok szórakozni megérteném anyukádat, de így...

2013. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menjetek el. A szürke hétköznapok ledarálják a kapcsolatokat. Ha a ház miatt nem szeretné, hát mindíg lesz valami, amire gyűjteni kell. Gyűjteni kellene.

Menjetek!

2013. nov. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor igaza lenne, hogyha abból a 250 ezer forintból akarnátok elvenni a kikapcsolódásra a pénzt. Mivel nem és a munkálatok már úgysem folytatódhatnak idén, akkor nem mindegy? Egy kis kikapcsolódás jól jön!

Nekem is van olyan pár ismerősöm, akik nem mentek évek óta nyaralni, mert teljesen kibeleztek egy házat és felújítják. Minden pénzüket elviszi. Most karácsony után elmennek pihenni egy kicsit és teljesen bűntudata van a pasinak, hogy erre megy a pénz, nem a házra, illetve addig is áll a munka. Ez már beteges felfogás szerintem. Pihenni igen is kell néha!

2013. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!