Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonságom miért erőlteti...

A rokonságom miért erőlteti annyira, hogy nekem egy párkapcsolatra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok és egyszerűen nem vágyom rá. Jó elmenni a haverokkal inni meg ilyesmi, de nem izgatnak a nők.

Volt eddig 3 kapcsolatom, amiből egy volt olyan komoly, hogy a lány családjánál éltem fél évig, de aztán dobott.

Nagyanyám már azzal szekírozza szüleimet, hogy biztos homo vagyok és ki kéne vizsgáltatni, meg hogy szégyell engem és ehhez hasonlók. Ezért is írtam ki a kérdést, mert ez már azért elég durva volt.


Másnál is van ilyen?



2014. máj. 7. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Rólam is anyám azt hitte leszbikus vagyok...


Undorítóak ezek a szülők és nagyszülők...nem is értem.


Abba nem gondolnak bele, h pont az erőltetés miatt nincs.

2014. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég, ha a szüleid megértik, hogy nincs szükséged jelenleg egy kapcsolatra és jobban eső dolog, ha el tudsz menni a haverjaiddal. Én a szülők helyében tennék a mama véleményére, mondjuk az eléggé kemény kijelentés, hogy ez miatt ő azt gondolja, hogy szégyent hozol a fejére. Magyarázd el a nagyinak, hogy azért, mert nincs barátnőd, még nem vagyok homoszexuális, tehát nincs kivizsgálásra szükség, és már régen tudnád magadról, minden vizsgálat nélül, ha nemedhez vonzódnál. El kell tudni fogadni, hogy a nagyszülőknek egy idő után mindig más a véleményük, és sajnos rád akarják erőltetni, mert az értékrendjük szerint az a helyes. De ha te nem akarod, ha fejre áll, se lesz... :)
2014. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"biztos homo vagyok és ki kéne vizsgáltatni" Lol , ez nagyon kemény. Hogy vizsgálnak ki egy embert, hogy megállapítsák a nemi hovatartozását? Szerintem ezt nem támogatja a TB :D


Hogy válaszoljak is. Én is hasonló helyzetben vagyok. Jelenleg nincs párom és nem is vágyom rá. Nem tudom mi az oka. Talán a csalódások, vagy csak nem találkoztam még azzal akivel érdemes lenne hosszú távra tervezni.

Szerintem ne görcsölj rá a dologra mert a végén tényleg bemeséled magadnak ezt a homo dolgot. Ha eljársz szórakozni ahogy írtad előbb utóbb úgyis lesz párod. Addig meg ne erőltesd ha nincs rá igényed. Szvsz.

2014. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még tök fiatal vagy!

Gondolom, nagyszüleid úgy vannak, hogy már meg kéne nősülnöd, meg jöhetnek az unokák.

Ne foglalkozz velük.

Szerintem a legtöbb rokon ilyen, tőlem is mindig kérdezik, hogy van-e udvarló, nem akarok-e már férjez menni, mikor lesz gyerek, stb.

Én távolabbi rokonoknak és ismerősöknek próbálok elejteni egy-egy kedves választ, hogy pl. hallom a fiadék már válnak :) mesélte a lányod, hogy nagyon megbánta, hogy ilyen hamar jött a baba és nem tudta befejezni a sulit, vagy és a te lányod/fiad is egyedül van még, az nem zavar? stb.

2014. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy már 2 éve nincs párkapcsolatom és tényleg azért, mert elég keményen érintett a legutóbbi szakítás, 1 évig keseregtem utána.

Rengeteg energiát beleöltem, aztán meg mégis vége lett.

Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mintha egy olyan ventilátor elé kellene egy 12 emeletes kártyavárat építenem, ami óránként bekapcsol tíz másodpercre.


Szóval nem kell nekem, mert boldogabb az ember, ha nem kell szenvednie. :)

2014. máj. 7. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyinak el kell mondani:

A mentális egészség az, ha az ember kibírja saját magát és másokat.

Ha valakinek ez nem megy, forduljon szakemberhez.

Neki probléma ez, hogy nincs barátnőd, nem neked.

Szakihoz az megy, akinek problémája van.

Mi tartja vissza őt attól, hogy utánajárjon azoknak a dolgoknak, amikkel a Te füledet rágja?

Vissza kell dobni neki ezt a labdát.

2014. máj. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nyussszifül válasza:
Azt a családod is megérthetné, hogy eléggé csalódtál és biztos félsz egy új kapcsolatba belevágni. Attól még hogy erőltetik, ők bárhogy is szeretnék, neked nem lesz jobb és nem lesz előbb barátnőd. Az ilyet nem lehet erőltetni vagy akaratosan szaladni utána. Az ilyen jön, ha itt az ideje és megfelelő a személy.
2014. máj. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rólam a mamám azt hiszi, hogy leszbikus vagyok meg már anyám is kezdi azt hinni... Nem tehetek róla, hogy ronda vagyok és nem kellek a fiúknak. L/21
2014. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!