Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyim nagyon egyedül érzi...

Nagyim nagyon egyedül érzi magát, mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
A nagymamám egyedül a kutyájával él Bp.-n, de mi a kiscsaláddal Budaörsiek vagyunk. Bár nem lakik messze, mégis csak hétvégén szoktunk vele együtt lenni amikor ebédelünk és az sem túl hosszú, mivel a nagyim templomba jár. Szóval azon gondolkodtam, hogy én odaköltözöm hozzá (burkoltan mindenkit megkérdeztem és ő örülne anyu meg büszke lenne rám). Ez azért jutott felszínre, mert múlt vasárnap beszélgettünk ketten és mondta, hogy nehéz neki boltba járni és mi nem foglalkozunk vele és a kutyája nagyon hiányolja a fajtársait a séták mellett is. Én meg úgy gondoltam, hogy mivel onnan is tudok suliba járni, a kutyája velem is jól viselkedik, tudok neki segíteni mindenben és van egy szobatiszta Westie kutyám (neki egy "szobaírszetttere" van). Voltatok már haonló helyzetben? Ti mit csináltatok? Kérem, valaki segítsen, aggódom a nagymamámért!

2014. jún. 3. 15:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ő nem tud hozzánk költözni
2014. jún. 3. 15:17
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha tudsz beleadni a rezsibe vagy nem megterhelő mamadnak hogy te is ott élsz és örülne neki akkor sztem jó ötlet. :-)
2014. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elvben szén önkéntes felajánlás és vállalás, de a végkifejlet nem feltétlenül a felhőtlen boldogság lenne. Egyrészt ti még sosem laktatok együtt, márpedig csak az együttlakással lehet egy másik embert teljesen ki- és megismerni. Neked megnövekednének az elfoglaltságaid, mert nyilván a bevásárlás és a kutyasétáltatás jelentős része rád hárulna, esetenként még tán a takarítás is. Azt sem lehet előre látni, hogy mennyire hagyna nagyanyád tanulni, mert neki nyilván társalkodásra is igénye van és valamennyit bele fog szólni a dolgaidba. Az ő részéről meg fennáll az a veszély, hogy a számára kényelmesebb életmód mellett kiesik az életviteléből az a rendszeres inger, hogy most le kell vinni a kutyát, aztán be kell vásárolni, esetleg ki is kell takarítani (hiszen ezek egy részét te átvállalnád). Ilyenkor meg egyes emberek ellustulnak, nem tartják meg a korábbi életvitelüket és ennek az "eredménye" a gyorsabb időskori leépülés. Persze, a dolog még jól is elsülhet, csak azért sok mindent figyelembe kell venni.
2014. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagyim részéről nem lenne probléma, ő szó szerint ezt mondta: - Olyan jó lenne ha egyikőtök minden nap itt lenne velem...
2014. jún. 3. 15:37
 5/11 anonim ***** válasza:
A költözés nem tudom mennyire lenne jó ötlet, de mi lenne ha hétvégén nála aludnál? Meg így, hogy jön a nyári szünet többet tudnál vele lenni, de ha a költözést látjátok jónak, akkor legyen, csak jól gondoljátok át! :)
2014. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Költözz :)
2014. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az nem lenne megoldás hogy nem költözöl oda egyenlőre hanem kétnaponta mondjuk átmész meglátogatni? Exemmel két naponta látogattuk 1-2 órára a nagymamáját + Vasárnap ebédelni is kis családostúl mentünk
2014. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyelőre a hétvégéket töltsd nála, például pénteken iskolából odamész hozzá, és vasárnap este hazamész.

Aztán ha jól alakul, akkor tölthetsz ott több időt is.

2014. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-Vagy költözz hozzá


-Vagy pedig vásároljatok be neki 1 hétre valót,amit hétvégén oda tudtok neki adni.(gyógyszerek,élelmiszer stb) és akkor nem kell egyedül cipekednie.

2014. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. jún. 4. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!