Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnék távolságot...

Hogyan tudnék távolságot tartani a párom rokonságával normális módon?

Figyelt kérdés
Sajnos a párom testvérét és annak feleségét (rossz társaságú mindkettő) meg két gyereküket egyszerűen utálom. De nem veszik a lapot, és mindig jönnek. Párom sem szeretin nagyon őket, de hát a testvére. Külön fogunk költözni 1-2 hónap múlva és akkor biztos állandóan - mint most is, jönni fognak és hozzák a két gyereket is. Várandós vagyok, és ha megszületik a mi babánk is, akkor meg még többet fognak jönni. Nem szeretnénk velük tartani a kapcsolatot, max. évente 1-2 találkozni (ünnepek), hogy adjam a tudtukra??? Ők állandóan vendégeskedni szeretnek, mi meg munka után pihenni nyugiban. Párom külföldre jár, alig várja a hétvégét h pihenjen, erre mindig megjelennek és annyira tapadnak. Utálom már őket!!!
2014. jún. 5. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez nem egyszerű eset, de ha a párod tehetetlen ez ügyben, akkor nem sok esélyed van, mert te leszel a fekete bárány.

Hogy a szülőket nem szereted az ok, de a gyerekekkel mi a baj? Nem lehet, hogy csak a szülők miatt nem szereted őket? Ha minden kötél szakad, beszélj a pároddal, mert ezt te egyedül nem vállalhatod fel. A legjobb az őszinteség, hogy több térre, szabadságra van szükségetek, és nektek kicsit sok az állandó vendégeskedésük.... Én ezt tenném, de lehet, hogy kapsz jobb ötleteket itt....

2014. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyerekeiket valószínű a szülők miatt nem szeretem, meg azért mert mindent szabad nekik, szétszednek mindent. Ja és még bejön a képbe a kedves anyósom is, aki őket támogatja nagyon sok pénzzel, mi meg le vagyunk szarva, csak ha neki kell vmi akkor talál meg minket. És talán a két gyereket is ezért nem szeretem, mert anyósom kedvencei. Mindent megvesz nekik. Ha jönnek én elmegyek otthonról, nem bírom őket elviselni!!!!!!
2014. jún. 5. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

"Párom sem szeretin nagyon őket, de hát a testvére."


És? Ez azt jelenti, hogy egy életre hozzá van kötözve?


"Nem szeretnénk velük tartani a kapcsolatot, max. évente 1-2 találkozni (ünnepek), hogy adjam a tudtukra???"


Úgy, ahogyan ide leírtad: megmondod, hogy nem szeretnéd őket látni a lakásdoban, mert nem kedveled őket. Még indokolni sem kell, mert a szimpátia és a szeretet nem ténykérdés. És úgy, hogy kinyitod a kicsi szájadat és megmondod a párodnak, hogy mi a helyzet. Megkéred, hogy NE jöjjenek hozzátok. Ha ő annyira akar találkozni velük, akkor menjen ő hozzájuk.


Nálunk ez nagyon jól bevált.

2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Kiktől költöztök külön? Anyósodéktól?
2014. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A párom sem akar velük találkozni, de ők meg annyira erőltetik ezt a "rokonságot". Nem akar bunkó lenni, ezért mindig beszélget velük. Én meg csinálom közben a dolgom, ami lehet h éppen elmegyek a boltba, és mire visszajövök eltűnnek. Már előre félek ha megszületik a babánk, akkor meg a párom öccse majd a gyerekek unokatestvéri kapcsolatát fogja erőltetni. Állandóan itt lesz a két fiával, főleg ha nekünk lányunk lesz. Akinek van testvére, és már külön családotok, ti is minden hétvégén találkoztok????????????????
2014. jún. 5. 20:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az anyósom külföldön él, nekem a szüleim elváltak, az édesanyámmal vagyunk (vagyok, párom csak heti két napot mert külföldön dolgozik), építkeztünk, és most készült el. Ja és tőlünk hála az égnek 25 km-re laknak, de hát az öccsét ez sem tartja távol, állandóan vendégeskedne. Nem csak hozzánk járnak. De én nem kérek belőlük!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 5. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Zárjátok a kaput mindig és csak előzetes bejelentkezés után fogadjatok vendégeket.
2014. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem udvariaskodnék.A "párod" álljon a sarkára ,és beszéljen a testvérével.Ha megsértődnek annál jobb,ez a gond meg is lesz oldva.
2014. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor gondolj bele,hozzánk nem csak párom testvére férjjel gyerekkel akart jönni minden hétvégén,hanem anyós is miután összeköltöztünk.

3 hétvégét kibirtam,onnantól mivel páromnak sem volt ínyére ez a vendégeskedősdi (főképp mivel teljes ellátást vártak el,ami nem kevés pénz és energia minden hétvégén 2 helyett 6 emberre),ezért onnantól megmondtuk,csak akkor jöjjenek,ha szólnak és ráérünk.Ha nem szóltak és úgy jöttek,megmondtuk,hogy bocsi,de éppp indulunk valahova.Ha szóltak,akkor is csak havonta egyszer jó nekünk,vagy másfél havonta,és akkor sem reggeltől estig. (direkt csak délutántól jó,így max vacsit kell nekik adni,és este úgyis hazamennek)

Amikor megszültem,én megmondtam,hogy pihennem kell,sértődik aki akar,első 6 hétben nagyszülők jöhetnek 2-3 naponta 2-3 órára max.És utána is tartottam magam ahhoz,hogy ne túl sűrűn,én nem szeretem.

Megszokták az évek alatt.

2014. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ez jó amit írtál, szerencsére az anyósék külföldön vannak. Én is így probálom meg csinálni. Csak sajnos az öccse annyira erőszakos, még azt is számonkéri sokszor hogy miért van kikapcsolva a telefon, vagy miért nem veszi fel a párom. Legszívesebben elküldeném a ... és soha többé nem szeretném látni őket.
2014. jún. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!