Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért védi, rejtegeti az...

Miért védi, rejtegeti az egyik családtag a másikat, ha például az bűnt követett el?

Figyelt kérdés
Sokszor látni filmekben, de persze az életben is van, hogy pl. egy anya nem adja fel a fiát, ha az lopott, rabolt, ölt... de ez bármelyik családtag esetében állhat. Miért nem? Elvégre a törvény mindenkire vonatkozik, és ha erőszak, gyilkosság történt, egy vagy több ember életével, családtagjaival mi lesz?

2014. jún. 19. 10:53
 1/9 anonim válasza:
48%
A kérdésben a válasz!
2014. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
ezt most komolyan nem érted? ... te elballagnál a rendőrségre feladni anyud, apud, tesód? ... még a jog is tudomásul veszi, hogy nem vagy hajlandó ellenük tanúskodni (jó, nem rejtegetheted, mert akkor már bűnsegéd leszel, de ez a jogban egy álságos megközelítés)
2014. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Mert szereti és nem tud rá objektíven nézni. Mindenkinek máshol van a határ, hogy hol mondana le a szerettéről.


Igen, a törvény mindenkire vonatkozik (persze, ma attól függ, milyen törvény és kire... de ebbe ne menjünk bele, más téma).

2014. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bíróságon egyébként enyhítő körülmény, ha egyenes ági rokont rejteget, támogat.


Leírták előttem a lényeget.

2014. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
11:07 igen, én például elballagnék. Ufó lennék akkor? A törvény az törvény, szerintem ez teljesen természetes. Nem is értem hogy képesek egyesek elnézni egy súlyosabb bűncselekményt a családtsgjuknak. Attól, hogy föladod, még lehet szeretni, ez két különböző dolog. Bár én biztos, hogy nem lennék képes szeretni valakit aki ölt, vagy egyéb erőszakos dolgot követett el. Neki szerinted te mennyit számítasz? Aki ilyet tesz annak, megmondom: nem sokat. Téged is ugyanúgy bánthat.
2014. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
#5 különböző családban nőttünk fel ... és ez így természetes
2014. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom te milyen családban nőttél fel, de én egy teljesen átlagosban. Senki sem bűnöző nálunk, egy csokit sem loptak el a boltból, és szeretnek. Nem tudom hogy emiatt, most rejtegetnem kéne őket ha rosszat csinálnának, vagy ezért vagy ilyen "buta", hogy betartanám a szabályokat. Itt most nem egy kis piti bűnről van szó. Te mondjál már nekem egy olyan logikus indokot, amitől megérteném miért kell a sorozatgyilkos, vagy pedofil családtagod segíteni. Az nem indok, hogy hát mer' családtag.
2014. jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
47%

Tételezzük fel, hogy van érzelmi kötelék Közötted és az adott családtag között.


Tételezzük fel emellett, hogy emberek között, társadalomban élsz (pl. Magyarországon, de lehetne más ország is), tájékozódsz, olvasol stb.


Fentieket feltételezve sok embert ismersz közvetlenül vagy közvetve, akikhez semmilyen érzelem nem köt és súlyos bűnöket követnek el rendszeresen.


Ebből az következik, hogy - mivel Te egy olyan embernek tartod Magad, aki minden törvényt kérlelhetetlenül betart és betartat - ezért Te minden általad súlyosan elítélt bűnt jelentesz a hatóságoknak. Ha ez így van, akkor érdekes életed lehet. Ha nincs így, akkor miért pont a családtagodat jelentenéd fel és a többi, "idegen" embert pedig nem?

2014. jún. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Más emberek bűntetteiről nem tudok, mivel nem azzal töltöm az életem, hogy azokat lesem. De ha vétletlenül szembejönnék valamivel, amiről tudom, hogy nem szabad, akkor megpróbálok tenni valamit. Tehát ezzel a logikával nyugodtan hagyjam a bűnös családtagom szabadon kóricálni, akinel a bűnéről tudok, csak mert biztos vannak más bűntények is a világon amik elkerülték az illetékesek figyelmét, és amikről nem tudok? Biztos h*lye vagyok, de még mindig nem értem. Ha a te gyereked/anyád/apád/szerelmed ölné meg/bántaná a családtagom, akkor is így vélelekednél?
2014. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!