Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rengeteg ember miért tartja...

Rengeteg ember miért tartja előrébb a barátait/haverokat mint a családját?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy "barátot te választasz, családot nem!" de miért van az, hogy rengeteg embert ismerek aki előbb nyúlna tűzbe 1 barátjáért, mint 10 családtagjáért!


Azt hiszitek, biztos megérdemelte a csaléd ezt, de nem, segítenek az emberen, jóban vannak, nincs harag, nem tagadják ki, de mégis előrébb tartja a barátait/haverjait/kollégákat mint a családját!


Miért ha nincs rá oka?



2014. júl. 13. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen embert ismersz? Ez sajnálatos, mert én egyet sem, bár nem faluban élek.:)


Úgy érted, hogy olyan családja, akit magának teremtett (feleség, gyerekek) vagy családja, mint a szülei, tesói? Mert szerintem előbb menne valaki tűzbe az új családjáért, mint a régiért, mert lehet, hogy azokkal nincs jóban.

2014. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, azért, mert a családot biztosnak érzik, értük nem kell "teperni". Korosztályfüggő is, pl. kamaszkorban sokkal fontosabbak a kortárs kapcsolatok, mint korábban. Kívülről mondjuk azt sem tudni, hogy az a bizonyos "jóban levő" család milyen rejtett feszültségekkel kínlódik.
2014. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert az igaz barátok ott vannak, mindig melletted állnak, segítenek, a családtagok pedig nem feltétlen.


Baj esetén én is előbb menteném meg a barátnőmet, aki segített, támogatott, mint azt a pár rokont, aki a hátam mögött beszélt ki, ahelyett, hogy kérdezett volna, és hagyott majdnem meghalni.


Ennyi.

2014. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen családról beszélünk. Ha ezalatt a szülőket, rokonokat, testvéreket érted, és pl. rossz a viszony (rossz gyermekkor pl.), akkor érthető.


Ha a család alatt a házastársat, saját gyermeket érted, akkor azért, mert az ilyen emberek nem érettek a házasságra, és az esetek jó nagy hányadában "véletlen" teherbeesett a nőci, hogy férjet fogjon vagy hasonlók.

2014. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Melyik család? Szülők, teso, rokonok? Azt nem választod. Ha sose állnak vki mellett. Ha gyerekkortol a barátok vannak ott a fontos dolgoknal , akkor persze hogy a barátok lesznek fontosabbak. Hiszen velük ezer történés összeköt.


Ha a feleség/férj és a gyerekek nem fontosak akkor meg az csak kirakat. És sose volt fontos

2014. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kulcsszó a kölcsönösség. A kölcsönös kapcsolatok működnek jól, ezért az egészséges, érett embernek az alapján kellene választania, hogy a családjával vagy a barátaival működnek oda-vissza a dolgok. #2, igazad van, kamaszkorban előtérbe kerülnek a barátságok, az ember folyton a kortársaival foglalkozik, de főleg azért, ami itt is elhangzott: mert ezekért a kapcsolatokért tennie kell, a szüleitől, testvéreitől pedig (ideális esetben) feltétel nélküli szeretetet kap. És ad is, csakhogy ösztönösen, nem kell rajta gondolkodnia. Ha egészséges családi környezetben nő fel az ember, akkor hozzászokik ehhez a fajta kölcsönösséghez, és később is úgy választja a barátait, az új családját, hogy soha nem kell ilyen választás elé kerülnie. A kétféle viszony jól megfér egymás mellett, sőt segítik is egymást, ha mindkettő egészséges. Sajnos, gyakran előfordul, hogy diszfunkcionális családban torz kapcsolatképek alakulnak ki az emberben, és később a családja helyett a "barátait" választja, és olyanokért "nyúl tűzbe", akik nem tennék meg érte ugyanezt. Szerintem ez nem vagy-vagy kérdés, hanem is-is vagy sem-sem. Sajnos.
2014. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gabica12105 válasza:
Biztos vagy benne, hogy jól elvannak a családjával? Nálunk ugyan ez van kívülről mindenki azt hiszi, hogy minden happy én meg alig várom, hogy elmenjek a bánatba! És a másik egy igaz barátnak jobban tudsz beszélni a problémáidról, gondjaidról mint tegyük fel a szüleidnek, legalábbis én jobban.
2014. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A családod sokszor nem pont olyan, mint te. Pl konzervatívak vagy szimplán mások a nézeteik. De a barátaidat te magad választod meg! Olyanok, mint te, azt szeretik, ( általában) amit te. Így velük könnyebb összeférkőzni.
2014. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

előbb nyúlna tűzbe 1 barátjáért, mint 10 családtagjáért!



mert a barátaival őszintébb a szeretet

2014. júl. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!