Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen szokásokról tudtok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen szokásokról tudtok elhunyt apával kapcsolatban esküvőn?

Figyelt kérdés

Nővérem házasodni készül és édesapánk 3 éve elhunyt. Édesanyánknak lett egy élettársa aki szívét lelkét kiteszi az egész családért. A házasságkötő terembe őt gondoltuk h. mellé üljön. De viszont hallottunk olyanokat h. az örömanya mellé gyertyát kötelező rakni mert elhunyt az örömapa.

Mit tudtok mi a szokás ilyenkor?


2014. máj. 25. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Üresen hagyni a helyét ,egy szál virágot tenni rá ...a menyasszonyi csokrot kivinni a sírra .
2014. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kotelezo? Semmi sem kotelezo egy esküvőn, max a hivatalos resz. Ugy oldja meg a nővéredre, ahogy o akarja, nem kell gyertya, max lehet gyertya. Azt azert nem art észben tartani, hogy anyagoknak es a párjának is rosszul fog esni, ha nem ülhetnek egymás mellett.
2014. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukádnak van új párja és ráadásul jól is kijöttök vele, elég hülyén nézne ki, ha nem ülhetne anyukád mellé és egy üres szék lenne ott. És akkor anyukád párja hol lenne?

Egyébként nincsenek kötelező szokások. Szerintem ezt az üres széket akkor szokták alkalmazni, ha nincs az anyukának párja.

Én azt hallottam még, hogy másnak kiviszik a menyasszonyi csokrot a sírra, vagy külön csináltatnak erre a célra egy csokrot és azt viszik ki.

2014. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*másnak=másnap :D
2014. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam h azokért a szeretteikért egy egy lufit elengedtek akik nem lehettek ott. Bár azok csak a nagyszülők vtak de sztem ez is szép gesztus lenne.
2014. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen csináltatunk egy csokrot plusz a menyasszonyi csokrot is kivisszük. mi is így terveztük de apunak a anyukája és nővére kezdett el ezen variálni h. nekik milyen rosszul esne de azzal ők se foglalkoznak h. nekünk milyen rossz érzés lessz azt látni h. anyu sírdogál magába bánatosan vagy pedig anyu sírdogál a párja mellet örömében mindenkinek eszébe lesz h. sajnos így jártunk és tudják miylen helyzetben vagyunk és szerintem az esküvőt nem kéne gyászosra fogni ez miatt:/
2014. máj. 25. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

En olyat hallottam hogy uresen hagyjak a helyet mellette..

pl jobb oldalt ulhet az elettarsa es baloldalt pedig egy ures szek marad.

Ratesznek egy fotot a szekre es gyertyat gyujtanak,aznap vagy masnap kiviszik a sirra a menyasszonyi csokrot.

Semmi sem kotelezo ahogy ti szeretnetek.

Elore is sok boldogsagot :)

2014. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csináltattam édesapámnak egy csokrot, ugyanolyat mint az anyukáknak, és előtte nap viszem ki a temetőbe. A nagyszüleimnek is.
2014. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi nem kötelező, erről a gyertyás szokásról még nem is hallottam. Biztos van ilyen szokás valahol, de semmiképp nem kötelező.

Nálunk semmi ilyen szokás nincs, nem szokás a gyászt belevonni az esküvőbe.

De hallottam és láttam már olyat, hogy egy széket üresen hagytak az elhunyt tiszteletére. Viszont ilyen helyzetben én nem ezt választanám.

Egy külön készített csokor a sírra az esküvő előtti nap, vagy az esküvő után egy szép és meghitt gesztus lehet, ráadásul nem is "tukmálja" a gyász a násznépre, akik közül talán többen nem is ismerték édesapádat.

Ti tudjátok, ne másokra hallgassatok!

2014. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
... Vagyis a nővéredék döntik el. :)
2014. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!