Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan rázzak le egy tapadós...

Hogyan rázzak le egy tapadós rokont?

Figyelt kérdés

Anyám húgáról lenne szó. Az agyamra megy. Ki nem állhatom azt az embert, ránézek és fölmegy a vérnyomásom. De ő valamiért azt hiszi, h én bírom (csak azt nem tudom, hogy ezt honnan vette). És állandóan azt akarja, hogy menjek át hozzá, sajnos tőlünk 5 percnyi távolságra lakik, ráadásul annyira erőszakos tud lenni. Nekem semmi kedvem sincs hozzá, ha otthon vagyok, akkor is bekamuzom, hogy nem érek rá, más dolgom van. Pl. mondom, hogy pénteken nem tudok átmenni, erre mondja, hogy akkor szombaton, mondom az se jó, de akkor vasárnap, én meg az se jó, de akkor legalább este ugorjak be. Mondom: nem tudom, mikor érek haza. Ő: az nem számít csak egy 5 percre. Mert nem igaz, hogy nincs annyi időm! De ha tényleg elmegyek valahova, akkor már nincs kedvem este átmenni hozzá, hogy a h*lyeségeit hallgassam. Persze szerinte az nekem PIHENÉS, ha átmegyek hozzá. Ha anyámnak mondom, hogy szakítsa már le rólam, mert kikészít, akkor még ő is nekem esik, hogy én milyen utálatos vagyok meg bunkó. Mert ő rendes, vesz nekünk ezt meg azt és régen elvitt engem pár helyre. (Én sose kértem tőle semmit és amikor elvitt, akkor az nekem nem öröm volt, hanem szenvedés és imádkoztam, hogy legyen vége a napnak). Nincs vele közös témánk, néha olyan beszólásai vannak, hogy le tudnék keverni neki egy pofont. Most is sikerült kierőszakolnia, hogy kedden átmenjek hozzá. Szóval már tiszta ideges vagyok, hogy megint nem tudtam lerázni. Nem is vagyok kedves vele, ha kér valamit vagy nem csinálom meg vagy vágom közben a pofákat és morgok az orrom alatt. De mégse tudok megszabadulni tőle. Légyszi segítsetek kitalálni valami jó taktikát! Mert így diliházban fogok kikötni!!!


L/20



2014. aug. 31. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nos ha ilyen nagy lány vagy akkor akár már őszinte is lehetsz, nagynéném, most nincs hangulatom hozzá. Pont.
2014. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De hiába mondom neki, egyik fülén be, másikon ki. És tovább nyomul.
2014. aug. 31. 16:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Most is sikerült kierőszakolnia, hogy kedden átmenjek hozzá."


Ha csak nem fegyverrel, vagy egy szeretted életének a kioltásával fenyegetett, te voltál a hülye. Nemet kell mondani.

2014. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod újra és újra. Elmondod, hogy nem kedveled. Elmondod, hogy utálsz vele lenni.
2014. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, te azt írtad, hogy kamuzol, mintha könyvből olvasnád. Nem érsz rá, más dolgod van stb.


Te nem az igazat mondod neki. Az, hogy nem érsz mert dolog van, vagy nincs hangulatod de amúgy ráérsz, aközött oltári nagy különbség van.


Szerintem te aggódsz, hogyha megmondanád nagynénédnek, hogy nincs hangulatod, akkor ez visszajutna anyád fülébe és szekálna érte.

2014. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó hogy ő hív át és nem ő megy hozzád. Így akkor tudsz lelépni amikor csak szeretnél. Ha ő lenne a vendég nem tehetnéd meg hogy kirakod ha meguntad. Kedden tudd le gyorsan a pofavizitet és helyre áll a családi béke. Lehet hogy energiavámpír aki nem is tudja magáról hogy az. Ő nagyon jól érzi magát a te közeledben mert töltődik, de viszont lemerülsz tőle. Közben ő azt hiszi hogy te is úgy feldobódsz ahogy ő amikor együtt vagytok. Erről nem tehet. Mindenki lehet energiavámpír úgy hogy nem is tud róla, akár egy fáradt nap után. A neten láthatsz praktikákat az energiád megvédésére.
2014. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: igazad van, tényleg ez a helyzet. Azért nem tudok nemet mondani neki, mert akkor rohan anyámhoz siránkozni, hogy én milyen vagyok és akkor az anyám rám száll a szokásos szöveggel, hogy milyen vagyok.
2014. aug. 31. 16:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Pontosabban #5
2014. aug. 31. 16:45
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem vagy hülye, mert nem tudtál nemet mondani.

Van aki olyan erőszakos, inkább ráhagyjuk, rábólintunk, csak hagyjon már békén. Érzelmi zsarolást utálom a legjobban, de vannak, akik már a doktorijukat is ebből írhatnák, mert tökéletesre fejlesztette.

Ha kertes házban lakik: allergiás vagy a kutyára, macskára,

vagy valamelyik növényre. Előtte készülj fel,elméletben is. Nem árt 100 db-os zsepivel, piros orral, szemmel átmenni. Lehetőleg olyat válassz, ami nálatok nincs.

Lehet bármilyen "betegséged", amit természetesen nem szeretnél ráragasztani.

Legfeljebb megállapítja, hogy "nyamvadt" vagy, de ez belefér.

Hirtelen ennyi..:)

2014. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de emeletes házban laki, nincs se növénye, se állata, szóval ez nem jó taktika. :D
2014. aug. 31. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!