Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem tudom hogy döntsek, mit...

Nem tudom hogy döntsek, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Van egy párom már lassan 2 éve, és már hónapok óta tervezgetjük az összeköltözést, a szüleim viszont hallani sem akarnak róla. Valahányszor leülök velük megbeszélni, felállnak és kimennek, kiabálnak. Édesanyám folyton azzal fenyegetőzik, hogy ha kiteszem a lábam, ő teleszedi magát gyógyszerrel, vagy hogy nekem onnantól nincsenek szüleim, stb...

A párom már nem igazán bírja ezt a hercehurcát, azt mondta hogy ha 1 hónapon belül nem döntök végre, kimegy külföldre.


Ja, és a legfontosabb, a szüleim a korkülönbség miatt nem engedik az összeköltözést. 16 év...


Egyikőjüket sem akarom elveszíteni, ti mit tennétek?


2014. szept. 11. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az egy fontos kérdés, hogy te hány éves vagy? Gondolom okkal nem írtad ki...
2014. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben elmultal 18, mindegy, hogy a szuleid akarjak e.
2014. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
24 vagyok
2014. szept. 11. 09:44
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám, hogy a szüleim terrorban tartsanak 24 évesen.

Arra a kérdésre mi a válaszuk, hogy MIÉRT?

Ők nem azt akarják, h a lányuknak jó és boldog élete legyen? A 16 év nem kevés, de nem is tragédia ebben a korban.

Mennék.

2014. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Édesanyám folyton azzal fenyegetőzik, hogy ha kiteszem a lábam, ő teleszedi magát gyógyszerrel, vagy hogy nekem onnantól nincsenek szüleim, stb... "


Ezek utan biztos, hogy azonnal koltoznek. Anyad a legaljasabb dolgot csinalj, amit csak lehet, az erzelmi zsarolast. Ongyilkos biztos nem lesz, az mese habbal, max tenyleg nem all szoba veled - akkor meg nem is olyan szulo, aki szeretetet vagy tiszteletet erdemelne.... Assa el magat az ilyen anya, jo melyre

2014. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha elmúltál 18, fogd a szatyrodat és menj.Az érzelmi zsarolással ne törődj, mert ilyen szülők mellett sosem fogsz másképp felnőni.

Ha nem vagy még 18, akkor anyádnak nem, kell gyógyszert beszednie, csak a hatósághoz fordulnia, hogy megkeserítse az életeteket.

2014. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Olyan szülővel nem is állnék szóba,aki fenyeget, hogy begyógyszerezi magát!


Én nyugodt szívvel választanám a páromat.

2014. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy 24 vagy. Miért is vagy még otthon?

A szüleidet nem fogod elveszíteni. A kezdeti sokk után továbbra is megpróbálnak majd - mint minden jó gyereknek - beleszólni sz életedbe.

Eddig a szüleid neveltek téged, most már te nevelheted őket az elszakadás művészetére.

2014. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

lehet, hogy eddig mesevilágban éltem, de szerettem volna ha a szüleim jól kijönnek a párommal, és nem veszítek el senkit a döntésemmel. de úgy látszik, ez nem így fog történni.

azért húztam idáig, mert félek, hogy tényleg csinál magával valamit, most azonban sürget az idő, mert a barátom el fog költözni...

2014. szept. 11. 09:54
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Költözz!

Akár ezzel a férfival, akár mással, akár barátnőkkel, akár egyedül, bárhogy! De költözz!

Szüleid 24 évesen még mindig úgy bánnak veled, mint egy kisgyerekkel.

Sajnos vannak olyan szülők, akiknek nagyon nehéz az elválás és úgy élik meg, hogy elveszítik a gyereküket, de nyilván ez után is fogsz hozzájuk járni.

Minél később teszed meg, annál nehezebb lesz.

Egyébként biztosan fognak balhézni, sírni, de majd ha látják, hogy jó helyed van, jól érzed magad, akkor meg fognak nyugodni.

2014. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!