Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek 3. Unoka testvérem...

Szerintetek 3. Unoka testvérem? Nagyon szeretem!

Figyelt kérdés
Szeretem szerelmes vagyok belé.Azt mondják 3. Unoka testvérem épp ezért tiltva vagyok tőle.Utána olvastam az oldalon hogy mitől számít 3. Unoka testvérnek de mivel nem jellemző ránk így felteszem a kérdést mivel nem értek hozzá.Pontos adatot nem tudok de apum ágáról vagyunk ha vagyunk rokonok.Tatámnak sem a fia az apja a tatám testvéreinek sem úgy érzem így hogy akik igazán közeliek azokhoz nem közeli a barátom.Elnézést ha kicsit hülye vagy gyenge az infó nem tudom informáljak.Viszont remélem megértetek és tudtok nekem segíteni.Előre is köszönöm!

2014. szept. 20. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Első unokatestvéred: a szüleid testvéreinek a gyerekei

Második unkatestvéred: a nagyszüleid testvéreinek az unokái

Harmadik unkatestvér: a dédszüleid testvéreinek a dédunokái.

De a 3. unokatestvér már olyan távoli rokon, hogy azt már nem is szoktáűk számon tartani. Én is csak a másodunokatesóimat ismerem.

2014. szept. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy van-e a dédmamámnak testvére de ha van is annak nem hiszem hogy a dédunokája a barátom lenne.Utána nyomozok.De ha nem így van nem értem mért mondják hogy 3. Mert szerintem nem ha rokonom elég távoli.Nem értem mért mondja mindenki lehet azért mert annyira értenek hozzá mint én.Gondolkodtam vérvizsgálaton gondolom az segíthet az a legbiztosabb.Köszönöm a választ!
2014. szept. 20. 01:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges a vérvizsgálat. Te is kinyomozhatod. De ne csak egy dédmama ágán, hiszen összesen 8 dédszülő van:

anyai ágon: anyai nagymama szülei és anyai nagyapa szülei, ez 4.

apai ágon: apai nagymama szülei és apai nagyapa szülei. Ez is négy. Összesen nyolc.

Melós munka végignyomozni. A 8 dédszülő dédunokáihoz kell eljutnod. Ők a 3. unokatesóid. De ha még ki is derülne, hogy 3. unokatestvérek vagytok, az már elég távoli. Nyugodtan együtt lehettek. Az már nem számít vérfertőző kapcsolatnak.

2014. szept. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
mivel ha azok vagyunk apai ágról tehát röviden azt kell megtudni h a barátom dédszüleit hogy hívták és ha az egyiknek a vezetékneve az ami az én déditatámnak akkor 3. Unokatesók vagyunk .ha jól gondolom
2014. szept. 20. 02:12
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehet megérteni hogy hülye vagy. Meg gyenge az infó. Nem tudsz egy kerek mondatot megfogalmazni.
2014. szept. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szóval csak úgy hasraütés szerint azt mondták neked, hogy harmadik unokatesód, de nem támasztották ezt alá. Mert ha tudják, hogy rokonok vagytok, akkor le is tudják vezetni, hogy pontosan hogy is. Ha meg nem, akkor kérdezz rá, hogy mért kamuznak. Kérdezd meg anyukád és apukád, ismerik e a nagyszüleiket, élnek e még. Az ő nagyszüleik, a te dédszüleid. Ha a dédszüleidnek voltak testvérei, arról is tudniuk kell szüleidnek. Innen már könnyű kinyomozni.

Szerintem valami más oka van, amiért tiltanak.

2014. szept. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem azért tiltanak mert vérfertőzés lenne, hanem azért mert mondjuk ha szakítotok v. az egyikőtök esetleg megbántja a másikat akkor két részre szakad a család és egymásra is haragszanak teljesen felesleges, pedig nekik semmi közük ehhez és jóban is voltak.
2014. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3. uncsitesoval élhetsz nemi életet és hozzá is mehetsz akár jogilag megengedett.


Viszont az emberek nagy része szerintem ezt jobban elítéli mint pl a melegeket.

Bár ettől élhettek együtt is.

2014. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
magyar jog szerint már első unokatestvérrel is házasodhatsz
2014. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!Utána fogunk járni!:-)Ha úgy is van hogy igaz,hogy azok vagyunk akkor is boldogok leszünk!Mégegyszer köszönöm jobban érzem magam és tisztábban látom a helyzetet!
2014. szept. 20. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!