Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csodálkoznak az ilyenek,...

Miért csodálkoznak az ilyenek, hogy nem kapnak semmilyen munkát? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Kifestettük a nagyszobát, de kifestetés előtt az egyik rokonunk mondta, hogy a fia festő (aki kb 30 éves), és szívesen megcsinálja. Örültem neki. Megbeszéltünk egy időpontot, de nem jött. Más dolga volt, mondom oké megértem. (azt hittem munkája volt, és nem ért volna ide)

Következő alkalomra azért nem jött, mert most nincs kedve, harmadik alkalomnál pedig mondta, hogy "jövő héten meglesz" (szerdai nap volt).

Na erre a telefon letevése után felhívtam egy másik festőt, aki már másnap ki is jött, meg is csinálta, és lerendeztük.

Majd mikor az ismerősöm (akinek a fia nem jött ki) felhívott, hogy mikor lenne jó, mondtam neki, hogy már megcsináltattam. Erre nekiállt velem kiabálni, hogy miért nem tudtam a fiát megvárni, annyira készült, stb.

Mondtam neki, hogy nekem a festés most kellett, mert nem tudunk helyrepakolni, és nem akarok rá hónapokat várni, mire a drága fia kedvet kap hozzá. Erre megsértődött és letette.



Tényleg várnom kellett volna? Kinek van igaza?

Mit gondoltok? A fiának nemigen vannak megbízásai (tudom, mondták másik ismerősök), mert sosem csinálja meg a dolgokat időben, mindig húzza-halasztja. Mégis picit bűntudatom van.



Mit gondoltok az ilyenekről? Ismertek hasonló eseteket? Történt veletek ilyesmi?



2014. szept. 23. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ilyenek. Én nem értem, picsognak az emberek, hogy nincs pénz, de büdös elmenni dolgozni.


Egy hete kértem árajánlatot egy kartondobozokat gyártó cégtől 100 darab dobozra, csesztek válaszolni.

Múlt hét csütörtökön írtam egy marketinges cégnek időpont-kérést, szerinted visszaírtak??


Lusta bagázs, haljon éhen mind.

2014. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, a határidő az határidő.
2014. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Annak van igaza, aki fizet egy szolgáltatásért
2014. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a kifogás azért durva, hogy nincs kedve...ez nem kívánságműsor.
2014. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már neked legyen bűntudatod! Kétszer megszívatott!
2014. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Csak nem értem, hogy ha valaki nem akar dolgozni, akkor miért panaszkodik, hogy nincs semmi pénze.

2014. szept. 23. 22:26
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülye
2014. szept. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Két dolognak nem vagyok a híve: rokonságon belül pénzt kölcsönadni/kölcsönkérni és az ismerősök által végzett munkák. Tisztelet a kivételnek, de a többség mivel ismerősnek dolgozik, nem ad bele anyait-apait, hiszen neki így is jó lesz, mert úgysem szól. Ilyenkor marad a keserű szájíz, aminek a vége az lesz, hogy valakivel úgyis kijavíttatod a hanyagul elvégzett munkát. Többnyire az a vége, hogy többe kerül a leves, mint a hús.


Tavaly nyáron úgy döntöttünk, hogy a házzal egy tető alatt lévő "melléképületet" (tárolót) összenyitjuk a lakással. Így lett egy végre egy valódi nappalink és még egy gyerekszoba, így mindkét gyereknek teljesül az álma, a külön szoba. A kőműves munkák és a villanyszerelés már készen volt, már csak a központi fűtést kellett volna bekötni, hogy tudjunk festeni, parkettázni. Az egyik rokonom ilyennel foglalkozik, természetesen őt kérdeztem meg először. Elvállalta, de egyszer nem jött el, hogy egyáltalán megnézze, miről lenne szó. Csak ígérgetés és halogatás volt, hogy ekkor meg akkor jön. Teljesen új fűtés rendszerünk van, mindössze a konyhai csövet kellett volna folytatni a két új helyiség felé. Anno mikor megvettük a házat és felújítottuk, mindent úgy csináltunk, hogy ha egyszer valóban megvalósítjuk ezt a tervet (akkor már nem maradt rá pénzünk), akkor könnyen menjen. Karácsonyi ajándéknak szántuk a gyerekeknek, de még november elején se történt semmi. A szobákat hősugárzóval fűtöttük, hogy ne legyen gond a friss vakolattal. Persze a villanyóra pörgött, ahelyett hogy az új kazán fűtött volna ott is. Egyik nap anyám véletlenül megjegyezte, hogy a kolléganője férje szintén központi fűtés szerelő. Megszereztem a számát, ő már másnap jött is. Felmért mindent, majd este hívott is, hogy mennyiből tudná megvalósítani. Rögtön elfogadtam az ajánlatát, igaz közölte, hogy csak másfél hét múlva tud jönni. Ő jött másfél hét múlva, egy nap alatt megcsinálta az egészet. Karácsonyra ki tudnunk festeni és tapétázni, a parkettát is leraktuk és be is rendeztük a szobákat. A karácsonyt már ott ünnepeltük. A rokon azóta sem jelentkezett.


Szóval ne érezd magad rosszul, te azt tetted ami neked a legjobb. Talán tanul az esetből.

2014. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad.
2014. szept. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt, azt meg inkább ne is képzeld el, a rokonod fia milyen minőségű munkát végzett volna ilyen hozzáállással.
2014. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!